Архив рубрики: ‘День за днем’

Зимова сплячка закінчилась. Пора братися до роботи

Перша сторінка, вівторок, 28 лютого

Перша сторінка, вівторок, 28 лютого

Сьогодні останній день зими. Цього року вона була на будь-який смак. Було вдосталь снігу, морозні дні чергувались з відлигами. А вже із середини лютого потепліло. З потеплінням дружина починає зазирати до клумби, чи, бува, не з’явились сходи первоцвітів. А у мене своя турбота. Восени полінувався обрізати виноград, а це побачив в Інтернеті, що на закарпатських виноградниках заводу «Чизай» обрізку лози розпочали ще у першій декаді лютого. То хоч-не-хоч потрібно вже і собі діставати секатор та приступати до обрізки. А там дивись, коли температура буде плюсова цілодобово, маю зробити «блакитне» оббризкування саду від парші. А далі підуть городи… Все! Зимова сплячка закінчилась. Пора братися до роботи.

Володимир Набок

Герої поруч…

Перша сторінка, п'ятниця, 24 лютого

Перша сторінка, п’ятниця, 24 лютого

У переповненій маршрутці він ловить на собі косі погляди і слухає невдоволені розмови пенсіонерок: «Розсівся тут, молодий же, постояти міг би, ох і виховання, сидить, як відморожений»… (більше…)

Якби ж поменше було таких “проблем із серцем”

Перша сторінка, вівторок, 21 лютого

Перша сторінка, вівторок, 21 лютого

Повертався додому від друзів, було близько півночі. Бачу, на снігу лежить людина, а поруч з нею хтось стоїть. Підходжу ближче: то лежить жінка, а біля неї – її розгублена донька років семи.

– Що з нею? – відразу запитую у малої. (більше…)

Лише тільки публікацій у «Віснику» не достатньо, аби попередити всіх жителів про шахраїв

Перша сторінка, п'ятниця, 17 лютого

Перша сторінка, п’ятниця, 17 лютого

Зайшовши до продуктового магазину, чую, як відвідувачка розповідає продавчині про новий випадок шахрайства у місті. З розмови розумію, що постраждала пенсіонерка.

– Шахраї по телефону назвалися працівниками банку, сказали, що її картка заблокована і для її розблокування треба надати номер картки й пін-код. Жінка, розхвилювавшись, назвала. Але це ще не все. Вона попросила їх перевірити ще і чоловікову картку, вказавши її дані. У результаті шахраї зняли і гроші з рахунку, і кредитний ліміт з обох карток, – детально розповіла відвідувачка. (більше…)

Планерку начальник проводив через скайп

untitled

Перша сторінка, вівторок, 14 лютого

Новітні технології так швидко розвиваються і входять в наше життя, що за цим процесом далеко не всі встигають слідкувати. Та навіть і ті, хто слідкує, інколи потрапляють в кумедні ситуації. Саме такий випадок трапився нещодавно з одним знайомим, який вже давно працює комп’ютерником в якійсь київській фірмі. (більше…)

Деякі селфі стають приводом для насмішок

Перша сторінка, п'ятниця, 10 лютого

Перша сторінка, п’ятниця, 10 лютого

Селфі (фронтальне фото на камеру з витягнутої руки або фото, зроблене в дзеркало) роблять практично всі: і дорослі, і малі. Але одні дбають про якість своєї фотороботи, інші закидають Інтернет недолугими фотосюжетами, які стають приводом для насмішок. (більше…)

Як можна легко перенести шафу?

Перша сторінка, вівторок, 7 лютого

Перша сторінка, вівторок, 7 лютого

Зустрілися нещодавно з давнім приятелем. Розпитуємо один одного: як справи, чим живеш? Я, кажу йому, живу ремонтом, який недавно затіяв, і зізнаюся, що найбільше мене дістає навіть не безлад у квартирі та пилюка, а те, що постійно доводиться тягати туди-сюди меблі. Сил уже не вистачає. (більше…)

Цей рік справді дуже травматичний

Перша сторінка, п'ятниця, 3 лютого

Перша сторінка, п’ятниця, 3 лютого

– А ти знаєш, що цей рік дуже травматичний, всі астрологи про це пишуть, – каже моя кума. Я астрологічним прогнозам не довіряю, але й справді серед моїх знайомих чимало хто травмувався. Так і чую, то руку поламав, то ногу. І все на слизькій дорозі. (більше…)

Супермаркети – “золоте місце” для багатьох підприємців

Перша сторінка, вівторок, 31 січня

Перша сторінка, вівторок, 31 січня

Через дорогу від редакції маємо зручне місце для покупок – супермаркет. Днями там, зразу на вході в зал, була виставлена гора ящиків з цукерками на основі насіння. Їх люблять мої рідні, ще й акційна ціна, але покупку ігнорувала – за свята стільки солодощів з’їли! За вечір передумала, зранку заходжу за тими цукерками – нема! Питаю в продавців, кажуть, так учора їх спродали всі, бо брали ящиками. (більше…)

Навіть німецька сокира не встояла перед українським дубом

Перша сторінка, п'ятниця, 27 січня

Перша сторінка, п’ятниця, 27 січня

З настанням зими вдома з метою економії газу інколи для опалення будинку використовую грубу. Завіз дрова. Товариш, довідавшись, що я на вихідних їх рубаю, виявив бажання допомогти.

– У мене є німецький колун, ми ним ураз поколемо усі твої дрова, – заявив він. На моє питання, де він його взяв, товариш авторитетно заявив, що син замовив через Інтернет, і його нещодавно прислали. Цьому інструменту щонайменше 40 років, раритетна річ. (більше…)

Найкращий спосіб роздобути для себе місце в метро?

Перша сторінка, вівторок, 24 січня

Перша сторінка, вівторок, 24 січня

У вагоні столичного метро навпроти мене сідає немолода пані. Одягнена в норкову шубу і чобітки на підборах, напомаджена. Розглядає свій манікюр, поправляє зачіску, погладжує одяг. Жінка явно пишається собою. (більше…)

В деяких містечках Київщини купання на Водохреща – велика рідкість

untitledНаступного четверга велике свято – Хрещення Господнє. Серед інших свят його вирізняє цікавий звичай купатися у крижаній ополонці. Нещодавно розговорився про це з одним знайомим, у минулому музейником. Той висловив думку, що саме цей звичай і саме у Переяславі надав святу, так би мовити, нового дихання. Адже купання в ополонках чи то на озері, чи то на Альті, Трубежі в останні роки набуло, по суті, масового характеру. (більше…)

Напередодні Нового року чоловік в магазині заплатив за стареньку

Перша сторінка, п'ятниця, 13 січня

Перша сторінка, п’ятниця, 13 січня

– Дайте мені з півкіло якихось дешевих цукерок, – просить ошатно одягнений літній чоловік у кондитерській крамниці на «Даринку».

– Яких саме? Шоколадних, мармеладних чи карамельок? – допитується продавчиня, а той лише розгублено знизує плечима. (більше…)

Дякуємо, що ви з нами!

Перша сторінка, п'ятниця, 30 грудня

Перша сторінка, п’ятниця, 30 грудня

Сьогодні виходить у світ дев’яносто восьмий номер «Вісника». Ми закінчуємо 2016-й рік. Він не був легким ні для нас, людей, які роблять газету, ні для вас, читачів. Але ми разом долали труднощі, ми не зігнорували жодного вашого звернення чи то листом, чи то телефоном. Допомагали, чим могли. (більше…)

Грипу не бояться тільки невігласи

Перша сторінка, вівторок, 27 грудня

Перша сторінка, вівторок, 27 грудня

У Переяславі ще наприкінці минулого тижня на вулиці побачила двох молодих дівчат у медичних масках, згодом ще кількох. Згадався період епідемії «свинячого грипу» кількарічної давнини, коли в нас чи не вперше люди на вулицях почали поголовно закривати обличчя, хто як міг. Одноразові медичні маски стали найбільшим дефіцитом і зникли з аптек по всьому місту. (більше…)

«Ми відповідальні за тих, кого приручили!»

Перша сторінка, п'ятниця, 23 грудня

Перша сторінка, п’ятниця, 23 грудня

З приходом зими пташкам все важче знайти собі якийсь прокорм. Дружина ось уже кілька років поспіль навпроти кухонного вікна вивішує годівницю. Цікаво спостерігати за цілими пташиними баталіями. Синиці відганяють горобців, але якщо все-таки одному вдається прорватися, то він розтопирює крила у різні боки і намагається якомога більше закрити своїм тілом насіння і видзьобує його з-під себе. Якось сталось, що кілька днів годівницю не поповнювали кормом. Пташки прилетіли, та, взрівши порожню годівницю, посідали поруч на гілки дерев і зчинили лемент. Хоч не хоч, а їсти винось. (більше…)

«Чоловічий роман», який написала жінка, – це інтригує

Перша сторінка, вівторок, 20 грудня

Перша сторінка, вівторок, 20 грудня

Вкотре переконався, що несподівані, навіть найбанальніші, події завжди зрештою приносять лише користь. Ось, приміром, колега якось, повернувшись з бібліотеки, дав мені книгу Ірини Потаніної «Чоловічий роман». (більше…)

Привітала сестру в газеті й, можливо, знайшла чоловіка

Перша сторінка, п'ятниця, 16 грудня

Перша сторінка, п’ятниця, 16 грудня

– Привітала сестру в газеті… так ще й, може, чоловіка їй знайшла, – пацієнтка столичної лікарні, яка щойно повернулася з дому після вихідних, показує сусідам по палаті районну газету Богуславщини. На останній сторінці – привітання із 40-річчям для її сестри й фотографія іменинниці. (більше…)

Чи не зійде весною разом зі снігом “зимовий” асфальт?

Перша сторінка, п'ятниця, 9 грудня

Перша сторінка, п’ятниця, 9 грудня

Минулих вихідних їздив у Суми. Поки гостював, не забарився рясний снігопад. Однак додому їхати треба, тож нічого не залишалося, як вірити, що для шляховиків і неділя – звичний день для роботи. Зрештою так і вийшло: що в Сумській області, що на Полтавщині, що на Київщині – скрізь все зроблено, дороги почищені, пісочком посипані, що дозволяло на деяких ділянках їхати навіть зі швидкістю до 100 км на год. Та найбільше здивували шляховики біля Лохвиці. Там, попри невеликий сніжок, працювала ціла дорожна бригада, укладаючи … новий асфальт. Спочатку акуратно зрізали шар старого, а потім три автокатки формували шар нового покриття. Картина настільки незвична що дехто з автомобілістів, проїжджаючи повз, зупинявся і фотографував це на мобільник. Мабуть, щоб викласти потім у соціальних мережах і покепкувати: он дивись, мовляв, як поспішають гроші до кінця року освоїти! Між тим, поцікавившись достеменно, що та як, я дізнався: держстандарти укладання асфальту в мінусову температуру існували ще при Союзі. Тож, якщо дотриматися всіх належних технологій, «зимовий» асфальт весною з доріг разом зі снігом не зійде.

Валерій Шкребтієнко

Перш ніж купувати потрібні ліки, відвідайте кілька аптек – можна серйозно зекономити

Перша сторінка, вівторок, 6 грудня

Перша сторінка, вівторок, 6 грудня

У нашому місті дуже багато аптек та аптечних кіосків. Лише в районі автовокзалу і лікарні їх більше десятка. І хоча вони розташовані по сусідству, ціни на одні й ті ж медпрепарати дуже різняться. Це я підмітила днями, коли купувала ліки для рідної мені людини. Наприклад, ціна на церебролізин від одного виробника (розчин для ін’єкцій в ампулах №10) в аптеках, що розташовані на території ЦРЛ та навпроти неї, в ТЦ «Софія», в приміщенні АТБ та на Шкільній, коливається від 173 до 213 грн. Хворому, за яким я доглядала, потрібно було ввести його 10 ампул. І якби я не вивчила ціновий ринок, то, як-то кажуть, викинула б на вітер аж 400 грн (і це лише на одному (!) препараті). (більше…)

“Ти одужаєш. Повір у себе”

Перша сторінка, п'ятниця, 2 грудня

Перша сторінка, п’ятниця, 2 грудня

З телебачення, Інтернету знаю про категорію молодих і вродливих жінок з низьким рівнем інтелекту, які є дружинами або подругами дуже заможних та впливових людей. Зазвичай їх зображають блондинками в різних кумедних ситуаціях. Мені весь час думалося, що це лише жарт. Та ось не так давно зустрівся зі знайомим, який працює у великому київському салоні з продажу автомобілів. (більше…)

Сон після нічної прогулянки міцний і здоровий

untitledНещодавно із друзями вирішили разом подивитись на гру оновленої збірної України з футболу. Гра команди великого захвату не викликала, та все ж перемога в офіційному матчі була приємною. Оскільки матч закінчився близько опівночі, по домівках вирішили роз’їхатись на таксі. Проте, як кажуть, не тут то було. Диспетчери, немов би зговорившись, люб’язно запитували нас: «Звідки і куди потрібно їхати?», та почувши, що наш маршрут не такий уже й протяжний, дружно відмовляли, мовляв,  немає вільних автомашин. Телефонували безпосередньо і до кількох знайомих таксистів, та виявилось, що вони, виконавши денний план, уже відпочивають вдома. Тож, отримавши скрізь відкоша, вирішили набратись здоров’я і йти пішки. (більше…)

День за днем. 25 листопада

Перша сторінка, п'ятниця, 25 листопада

Перша сторінка, п’ятниця, 25 листопада

Завтра вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні. Готуючи до друку цей номер газети, перечитувала спогади переяславців про тридцять третій. Книга «Голодовка…» знову на моєму столі. Темно-сині палітурки, білий шрифт заголовка. Мені, однак, здається, що ці холодні кольори випромінюють вогонь. Адже за стриманими спогадами людей, які вміщує ця книга, – страждання і біль. (більше…)

Якщо не з жадністю зерно кладеш в ріллю, то й ужинок матимеш щедрий

Перша сторінка, вівторок, 22 листопада

Перша сторінка, вівторок, 22 листопада

Років з десять тому познайомилася з фермером-початківцем. Тоді збентежило, що він до землі прийшов без досвіду, з «міського» бізнесу. Починав на жменьці орендованих паїв, тоді як у районі було вже чимало фермерів з власними 50 га, тих, що «з діда-прадіда». Тим паче змагатися з визнаними аграріями, які обробляли по декілька сотень гектарів, як видалося, йому «не світило»… (більше…)

Мати-одиначка має свої секрети економії

Перша сторінка, п'ятниця, 18 листопада

Перша сторінка, п’ятниця, 18 листопада

Зустріла знайому, з якою давно не бачилися. Вона мати-одиначка, має трьох дітей. Двоє, шкільного віку, живуть з нею. Розповідає, що цього року лише на шкільне приладдя і товари для творчості довелося витратити кілька тисяч гривень. Знаю, що живе переважно підробітками, на дітей отримує копійки, від батьків-пенсіонерів допомоги не бере, тож цікавлюся, як вони взагалі виживають. (більше…)

Досягти насправді можна всього

Перша сторінка, вівторок, 15 листопада

Перша сторінка, вівторок, 15 листопада

Мабуть, кожен пам’ятає той день, коли прийняв рішення займатися справою, з якою врешті пов’язав усе життя. Бувають, певно, і такі талановиті люди, що встигають спробувати багато різних професій. Але ж щось улюблене, якесь покликання має бути. (більше…)

Краще мовчати, щоб гірше не було

Перша сторінка, п'ятниця 11 листопада

Перша сторінка, п’ятниця, 11 листопада

Баба Катя – єдиний пенсіонер на своїй вуличці. Хтось із жителів вулички на роботі, хтось у школі чи садочку, а вона постійно тут, тож найбільше бачить і знає. І охоче ділиться побаченим:

– Постійно читаю у вашій газету скільки-то злодійства розвелося по Переяславу. І дивуюся тільки, звідки ті крадії знають, до кого краще залізти? Мабуть, розвідників мають. Боюся, що недавно і в нас тут «розвідника» такого бачила… (більше…)

На новенькому тротуарі ходитимемо із задоволенням

Перша сторінка, вівторок, 8 листопада

Перша сторінка, вівторок, 8 листопада

Частенько доводиться ходити пішохідною доріжкою на Шкільній, що веде від редакції «Вісника» до Ощадбанку. Іноді цей шлях є небезпечним: нахаби-водії завертають сюди на немалій швидкості, ледь не збиваючи автівками пішоходів, зупиняються під самісіньким парканом і через це доводиться виходити на проїжджу частину дороги. Зазвичай ці горе-кермувальники на зауваження перехожих не реагують. (більше…)