Архив рубрики: ‘Базар’

Не хочеш яблуню, купуй тую чи самшит

751206Позавчора видався на рідкість сонячний і теплий день, тож не дивно, що на традиційних недільних торгах людей було – не порахувати.

Передусім відзначив для себе, що торговий люд з повагою ставиться (принаймні поки що) до недавньої реконструкції вулиці Шкільної: ні транспортом, ні товаром не займав ані тротуарів, ані майбутніх газонів. При цьому не скажеш, що вулиця стала тіснішою. (більше…)

І як людям не шкода грошей на могильні букети?

Штучні квіти

Штучні квіти

У Переяславі-Хмельницькому (Київщина) традиційні базарні торги минулої неділі були жвавими. Промисловими рядами ходило чимало молодих людей, які підшуковували собі взуття до сезону: туфлі, кросівки. Одна дівчина, аби придбати собі кросівки за помірну ціну, обійшла всі торгові ятки з цим товаром, і зробила покупку у наметі на Шкільній перед “київським” майданчиком. Поторгувавшись з продавчинею, вона придбала їх на 100 грн дешевше. Загалом вибір шкіряних кросівок у нашому місті невеликий. Непогано ними торгують по 850-1000 грн в павільйоні ринку “Альта” у відділеннях чоловічого і жіночого взуття.

А ходовим товаром недільного базару була цибуля-тиканка. Її продавали по 25-70 грн за 1 кг чи не на кожному кроці. Торгували цим посадковим матеріалом й на баночки. Півлітрову віддавали по 5-15 грн, літрову – по 10-25 грн. Популярними були й саджанці дерев та кущів. Як і завше, великий вибір їх був на вул. Пугачова, перед входом до ЕКО-маркету. Багато було на торгах і всілякого насіння овочів та квітів. 100-грамовий стаканчик «домашнього» насіння помідорів бабусі віддавали по 5-10 грн, а 200-грамовий стакан гарбузового насіння – за 5-7 грн. Заводське насіння у пакетиках коштувало дещо дорожче. (більше…)

Штамбова троянда коштує на базарі 400 гривень

Карликові хвойні рослини будуть радувати вас протягом року

Карликові хвойні рослини будуть радувати протягом року

У неділю трішки похолодало, але на кількості базарувальників у Переяславі-Хмельницькому (Київщина) це не позначилося, тож торги були жвавими.

Продавці порадували великим вибором товару. Зокрема, в м’ясному павільйоні можна було придбати будь-яку продукцію цього ряду та ще й за прийнятною ціною. Так за кілограм сала деякі торгівці просили 60 гривень, а дехто спустив ціну до сорока. Відчутна різниця була і у вартості свинячого м’яса. Відбивну можна було придбати і за 90, і за 80 гривень, а при купівлі м’якуша сторгуватися на сімдесят. (більше…)

Спокусі придбати дешеве таращанське масло не піддалися

butter1bigЩо розпочинається Масниця, добре відчув той, хто минулої неділі прийшов на базар у ряди, де торгують молочним, після 10-ї. Домашнього сиру вже не було, а сметани було обмаль. Тож не придбавши сир вчасно, змушений був ставати до черг, що стояли за продукцією вінницького та переяславського молокозаводів. (більше…)

На Київщині шуби із кролика купують дівчата

Шуба із кролика

Шуба із кролика

Гарна як для зими погода, що стояла минулої неділі в Переяславі, дала змогу побазарувати в спокійній обстановці. Великі скупчення людей спостерігалися біля прилавків із річковою рибою. Продавці надавали перевагу лящам (1 кг коштував 25-35 грн), а ось за 1 кг копченого ляща треба було віддати від 70 до 75 грн. За такою ж ціною продавали й судаків. За щуку правили 65 грн/кг, коропів – 40-55 грн/кг, товстолоба – 25-40 грн/кг.  Близько 11.00 від 9-кілограмового сома, який того дня був єдиним таким великим на торгах, залишилося лише з півкіло хвоста. Сома, розрізаного на частини, продавали по 75-80 грн/кг. (більше…)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

untitled

9-кілограмовий індик прикрасить новорічний стіл

small_11Останні перед Новоріччям недільні торги притрушував невеликий сніжок. Це заважало як належить виставити товар тим підприємцям, які торгували під відкритим небом, зокрема, тим, хто торгував шпалерами та друкованою продукцією. (більше…)

На Київщині грузинські мандарини продають на кожному кроці

Мандарини

Мандарини

Минулої неділі у Переяславі-Хмельницькому була тепла, як для зими, погода. Тож традиційні торги були напрочуд активними. Промисловими рядами ходило немало дівчат та молодих жінок, які підшуковували собі вдяганки до новорічно-корпоративних вечірок. Господарем прийдешнього року буде вогненно-червоний півень, тож відповідно і одяг має бути червоним або жовтогарячим, і обов’язково зі стразами, блискітками та паєтками. Принаймні так казали торговці цього товару. Ціни на вечірні сукні починаються від 550 грн. Великий вибір їх пропонують у крамниці жіночого одягу на “Даринку”. (більше…)

На базарі можна купити ковзани радянського виробництва

Сергій Гетьман продає ковзани радянського зразка

Сергій Гетьман продає ковзани радянського зразка

На недільних торгах у Переяславі-Хмельницькому (Київщина) базарувальники передусім цікавилися теплими речами. Чоловіки і жінки старшого віку приміряли чоботи-дутики (170 до 400 гривень), молодь – чоботи уггі, які в залежності від матеріалу коштували 850-1500 грн.

Серед переяславців були охочі придбати хутряні вироби. Шуби з кролика коштували 4500-5500 гривень, з мутону – в межах семи тисяч. Безрукавки з кролячого хутра продавали за ціною 4000, з чорнобурки – 4500, з песця – 5000-5500 грн. (більше…)

Оригінальний пуховик «Columbia» на торгах не купиш

%d0%b1%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%808Торги на переяславському базарі в останню неділю осені пройшли за комфортної погоди – 5 градусів тепла і лише невеликий вітерець. Чоловіки все активніше цікавляться в промислових рядах одягом для холодної пори року. Вони приміряли теплі джинси (від 550 грн), напівчоботи українського виробництва (від 650 грн), шкіряні рукавиці (250 грн), тепла «тільняшка» йшла від 120 грн до 150 грн, акрилові шапочки – по 30-140 грн, шалики – по 120-150 грн. Тепла нижня білизна коштувала від 100 грн до 150 грн, теплі шкарпетки – від 15 грн за пару. Стильні чоловічі зимові пуховики з лейблом «Columbia» коштували 1350 грн. На запитання, чи справжні, продавчиня, посміхаючись, відповіла: «Справжні, виготовлені в Китаї, а оригінальні беріть від шести тисяч у фірмових магазинах». (більше…)

Гарні яблука можна купити й за 8 гривень

969319_944480_1327649720Негода, яку всі очікували в неділю, прийшла в Переяслав в обідню пору, ніби спеціально давши змогу в спокійній обстановці побазарувати тим, хто прийшов на торги зрання. (більше…)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

untitled

Ціна на домашні курячі яйця піднялася до 35 гривень

Рекордна ціна на яйця

На базарі — рекордна ціна на курячі яйця

Жителі Переяслава-Хмельницького (Київщина) готуються до зими, тож на недільних торгах передусім цікавилися теплими речами. Чи не найбільше покупців збиралося біля яток, де продавалися головні убори:  до них інколи було важко підступитися.  Проста плетена шапка з синтетичних ниток коштувала в межах 100 гривень.  Шапки з помпоном із натурального хутра реалізовували за 200-300 гривень.  Молодіжні шапки-“носок”, у яких задня частина звисає, коштували 160-200 грн. Між іншим, їх охоче приміряли й жінки старшого віку.

У цьому сезоні чоботи-ботфорти знову популярні. На переяславському базарі таку модель взуття зі шкіри від вітчизняного виробника реалізовували за ціною 1900 грн.

Ті, хто прийшли за м’ясною продукцією близько 11 години, не прогадали. Сало, яке коштувало зрання по 60 гривень за кіло, віддавали за п’ятдесят, а деякі торгівці допродували залишки  й по 40 грн. Поступалися продавці й на м’ясі.  Загалом м’ясну продукцію реалізовували за такими цінами (за 1 кг): свиняча відбивна – 70-80, ребро – 60, підчеревина – 65-70, нога – 20, язик свинячий – 55-60, зельц – 50-55, ковбаса домашня –100, свиняча голова – 20 гривень. Кіло яловичини коштувало 80-100 грн.

У м’ясному павільйоні жінка реалізовувала копчені свинячі язики. Один коштував 15-20 гривень. Ними щедро пригощала покупців.

– Ми сьогодні з дівчатами один уже з’їли, так що не соромтеся, – припрошували базарувальників посмакувати копченостями. –  У мене їх купують краще, ніж сирі. А коптимо їх у печі над вогнем, підвісивши на гачки.

За кілограм домашньої курки на базарі просили 55-60, качки – 65, кроля – 85 гривень. Ціна на домашні яйця зросла до 30-35 грн. за десяток, минулої неділі їх можна було знайти по 25-26.  Фабричні продавали по 22-24 грн.

Вибір річкової риби був досить великим. Реалізовували її за такими цінами:  карась – 20-30, короп  – 50-55, лящ – 18-30, судак – 60-75, товстолобик – 25-40, щука – 50, голова товстолобика – 15-20, філе товстолобика – 70-80, філе сома – 100 грн.

Ціни на деякі інші продукти харчування (в гривнях):

молоко (1 л) – 10-12

сир (1 кг) – 45-50

сметана (1 л) – 35-40

помідори домашні(1 кг) – 15-26

огірки (1 кг) – 38

морква (1 кг) – 5-8

цибуля – 5-8

капуста – 4-5

олія на розлив (1 л) – 27

яблука (1 кг) – 8-13.

На вулиці Шкільній чоловік реалізовував 1,5-місячних цуценят кавказької вівчарки. Ціни не встановлював,  просив, хто скільки дасть. Трьох собачат забрали швидко. Хтось давав за маля 200 гривень, хтось – триста.

Відро вівса коштувало 25, пшениці – 33-35, кукурудзи – 28-30, пшеничної дерті – 35, кукурудзяної – 30-40 грн.

Юлія Строчинська

На Київщині продають синюшні курочки, зате вони домашні

Продаж курячих тушок

Продаж курячих тушок

Короткочасний дрібний дощ, який вранці минулої неділі зривався раз-по-раз, заважав традиційним базарним торгам у Переяславі-Хмельницькому. Адже чимало промислового товару було вкрито целофановими плівками і навіть ряднинками. Та попри мрячну погоду жінки активно приміряли на себе болонієві куртки (вони коштували від 400 до 1500 грн) і пальта (1000 до 2500 грн) із синтетичними та хутряними комірами. Дівчатка ж надавали перевагу популярним у цьому сезоні курткам-паркам, за які продавці правили від 1300 до 2000 грн.

Шкіряним взуттям торгували більше ніж у десяти торгових ятках. Нових фасонів жіночих шкіряних чобітків не було помітно. А ось резинові калоші із теплою устілкою за ціною від 80 грн, а також дутики (від 150 грн) були популярними серед жінок літнього віку. Скупчення базарувальників були помітні в наметі зі спецодягом на “Даринку” поблизу молочних рядів. Там скуповувалися медики, кухарі, продавці та військовослужбовці. (більше…)

Давно так дощ не шкодив торгам

dosch_24Визначальним фактором на традиційних недільних торгах став дощ. Продавці, які прибули на базар, могли б розраховувати на гарні прибутки за відсутності багатьох конкурентів, але ж і потенційні покупці теж з’явилися далеко не всі. Особливо скрутно стало тим продавцям, які торгували під відкритим небом, після 9-ої, коли почалася затяжна злива. Багато з них просто згорнули торгівлю. Наприклад, із шести продавців зерна на Грушевського залишився один. Тож пощастило тим, хто зробив покупку цього товару зрання. А ціни за відро були такими: пшениця – 30-35, кукурудза – 30-35, ячмінь – 30, овес – 20, макуха зі смаженого соняшника – 30, із сиродавленого – 15 грн. (більше…)

Курочки підводять – яйця подорожчали

яйцяСонячний ранок посприяв активності торгів на недільному міському базарі. У продуктових рядах особливих змін покупці не помітили, хіба що подивувала ціна на курячі яйця. На фабричні вже зросла до 18 грн за десяток, а на домашні – аж до 25, і їх ще треба було добряче пошукати. «Спад яйценосності», – по-науковому пояснив мені причину цього чоловік, що стояв поруч з дружиною-продавчинею. (більше…)

Час пересаджувати малину та полуницю

indexМинулої неділі видався ясний та сонячний день. Тож на традиційному базарі в Переяславі-Хмельницькому було багато і торговців, і покупців. У промислових рядах спостерігалися скупчення жінок та дівчат у наметах із дешевою нижньою білизною із синтетичної тканини, яка щонеділі реалізовується на вул. Шкільній поблизу ринку “Альта”. Немало покупчинь приміряли шуби із натурального хутра, що цілий рік продаються у наметі в районі автовокзалу. Норкові шуби сучасних моделей тут вартували від 14 до 22 тис. грн, а жилетки – від 12 до 13 тис. грн. Великий вибір шуб із хутра пропонувався на Шкільній навпроти ЕКО-маркету. І хоча вони коштували якихось 200-500 грн, охочих їх купувати було небагато. Цей верхній одяг вже був у користуванні, та й до холодів ще далеко. (більше…)

На Переяславщині вирощують виноград не гірший, ніж на півдні

Виноград

Виноград

Не пройти, не проїхати – так можна коротко охарактеризувати минулий недільний базар у Переяславі-Хмельницькому (Київщина).

Особливим попитом користувалося різноманітне шкільне приладдя. “Ми вже сьогодні витратили понад 200 гривень на канцтовари, але ще не все купили. Якщо в 500 гривень вкладемося, буде добре”, – зазначила жителька Ташані Галина Середа, яка збирає доньку-другокласницю Лілію в школу. Щоб купити школярці новенький одяг і спортивну форму, потрібно 4 тисячі гривень, порахувала жінка.

У м’ясному павільйоні реалізовували продукцію на будь-який смак, ціни трималися майже до кінця базару. Кілограм сала віддавали за 55-60 грн, свинячої відбивної – за 75 грн, а м’якоті – за 65-75 гривень. На іншу м’ясну продукцію були такі ціни (за 1 кг): ребро – 55-65, підчеревина – 60-70, нога – 15, язик свинячий – 60, зельц – 55-60, печінка свиняча – 30, ковбаса домашня – 90-100, свиняча голова – 15 гривень. Кіло яловичини коштувало 100-120 грн.

Річкову рибу підвозили протягом базару, тож її можна було купити в будь-який час. Реалізовували за такими цінами: окунь – 20-35, короп – 55, судак – 45-60, сом – 50, щука – 40-50, лин – 50-60, голова товстолобика – 15.

Чи не найбільшим у продуктових рядах був вибір помідорів. Ціна на томати складала 5-10 грн за кіло, а от домашній перець залишається дорогим – його реалізовували по 15-20 гривень. За кілограм огірків просили 15-18 грн.

– Уже й наші навчилися вирощувати виноград не гірший, ніж привозний, – зазначив один із базарувальників, смакуючи плодами, вирощеними на Переяславщині.

Асортимент місцевого винограду теж пристойний. На одній точці пропонували навіть кишмиш. Ціни на “переяславський” виноград були різними – від 15-25 до 35-45 гривень. Дорожчий купували неохоче. Тим паче, що на виході з базару (поблизу сьомої школи) підприємці реалізовували виноград з півдня за ціною 18-19 грн. Біля нього були постійні черги.

Ціни на деякі інші продукти харчування були такими (в гривнях):

молоко (1 л) – 10

сир (1 кг) – 35-40

сметана (1 л) – 30-35

яйця курячі дом. (1 дес.) – 20

яйця курячі фабр. (1 дес.) – 14

картопля (1 кг) – 4,5-5

баклажани (1 кг) – 5-10

цибуля (1 кг) – 4-6

кабачки (1 кг) – 7

олія на розлив (1 л) – 26

цукор (1 кг) – 13,50

персики (1 кг) – 30-35

малина (1 стакан) – 10-12

сливи-угорки (1 кг) – 15

груші бере (1 кг) – 10.

Юлія Строчинська

Цуценя чихуахуа продають на базарі за 4 тисячі гривень

Цуценя чихуахуа

Цуценя чихуахуа

“З днем працівників торгівлі вас!” Під час недільного базару в Переяславі-Хмельницькому (Київщина) цю фразу було чути на кожному кроці. У своє професійне свято торгівці порадували базарувальників величезним вибором товарів. Зокрема, в м’ясному павільйоні можна було знайти продукцію на будь-який смак. А після 10 години ще й за досить приємними цінами. Так кілограм сала віддавали за 45-55 грн, свинячої відбивної –  за 70-75 грн, а м’якоть лопатки – за 65 гривень.

На іншу м’ясну продукцію були такі ціни (за 1 кг): ребро – 55-60, підчеревина – 60-65, нога – 15, язик свинячий – 50, зельц – 55-60, печінка свиняча – 30, ковбаса домашня – 80-90, свиняча голова – 15 гривень.  Кіло яловичини коштувало 90-110 грн. За кілограм домашньої курки просили 55-60, кроля – 70-75 гривень.

Вибір річкової риби теж був великим. Реалізовували її за такими цінами:  окунь – 20-35, короп  – 50-60, лящ – 20-30, судак – 60-80, сом – 50, голова товстолобика – 15-20, стейк щуки – 75, річкові карасики – 18-20 грн. за кілограм. Чоловік продавав в’юнів  за ціною 30 гривень за кіло, казав, що наловив їх у Дем’янцях.

Мабуть, найбільшим у продуктових рядах був вибір помідорів. Максимальна ціна на привозні томати складала 19 грн за кіло, а великі рожеві домашні помідори реалізовували по 12-15  гривень. Невеликі плоди можна було придбати й за 8 грн. За кілограм огірків хтось просив 8, хтось – 12 гривень. З’явився в продажу домашній перець, поки що його ціна на рівні 20-25 гривень за кіло.

Ціни на деякі інші продукти харчування були такими (в гривнях):

молоко (1 л) – 9-10

сир (1 кг) – 35-40

сметана (1 л) – 30-35

яйця курячі дом. (1 дес.) – 18-20

яйця курячі фабр. (1 дес.) – 14

картопля (1 кг) – 5-6

баклажани (1 кг) – 8-15

олія на розлив (1 л) – 26

персики молдовські (1 кг) – 30.

Поблизу рибного майданчика розпродували літні вдяганки (футболки, сарафани, шорти та інше) за ціною 40 гривень. Біля ятки з дешевим одягом було велелюдно.

Хоча йде останній місяць літа, базарувальники активно приміряли літнє взуття. Деякі підприємці вже встановили на нього невеликі знижки. Зокрема, дівчатка звертали увагу на актуальні в цьому сезоні босоніжки на грубій білій підошві. Таке взуття від українського виробника  коштує на нашому бащарі у межах 650-800 гривень. Продавці стверджували, що  зубна паста  та стара щітка відмінно підійдуть для чищення такої підошви.

У центральному ряду реалізовували хвилястих папуг за ціною 160-180 гривень, а жінка, що продає акваріумних рибок, повісила на ятку оголошення про продаж цуценяти чихуахуа, за якого  вона хоче 4 тисячі гривень.

На майданчику, де реалізовують домашніх тварин, продавали дорослу козу за 1500 грн, за козенят просили 250-300 гривень.

Юлія Строчинська

Огірки з помідорами подешевшали, але все одно салат виходить дорогуватий

3274_834fcdf85c9075d0Комфортна погода (температура трохи більше 20 градусів) посприяла тому, що торги минулої неділі були людними. Де вони були активними?

Принаймні не в м’ясному павільйоні. Ціна (на яловичину – 100-110, свинину – 70-80, сало – 50-55 грн за кіло) трималася до кінця торгів при помірному попиті. Значно активнішою була торгівля у рибних рядах, тим більше, що і асортимент живої риби був досить широким: плітка – 15, карась – 18-30, щучки – 35-45, лини – 55, сомики – 50, судаки – 50-70 грн/1 кг. (більше…)

Домашні огірочки та помідорчики купуйте зранку

"Віддаємо котиків в гарні руки"

“Віддаємо котиків в гарні руки”

На торгах минулої неділі в Переяславі-Хмельницькому (Київщина) біля наметів з промисловими товарами скупчень покупців не спостерігалося. Хіба що на вулиці Грушевського, навпроти школи-інтернату, чимало було базарувальників – там приїжджі продавці реалізовують літнє взуття на 50-80 грн дешевше, аніж воно коштує у місцевих торговців. Якийсь чоловік тут придбав собі шльопанці зі шкірозамінника за 100 грн, і дуже радів, що не купив подібні у центрі базару за 180 грн. А ось жінки купували собі стильні босоніжки на платформі порівняно недорого (340 грн) на Шкільній навпроти “київського” майданчика. (більше…)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

Продовжуємо відслідковувати різноманіття цін на продукти харчування, що реалізуються на недільних базарах сусідніх міст. Сьогодні вміщуємо їх з торгів, що відбулися минулої неділі, 3 липня. (більше…)

200 гривень за літр меду – це ще й небагато…

medokТрадиційні базарні торги минулої неділі були людними, але через неймовірну спеку кожен їх відвідувач намагався всі необхідні справи уладнати якнайшвидше. Близько 13-ї години торги залишила вже і значна частина продавців. (більше…)

Домашні огірки піднялися в ціні до 25 гривень

Як для торгів, погода минулої неділі була чудова, тож чимало жителів Переяславщини  вийшли базарпобазарувати. Оскільки синоптики нарешті прогнозують літо, деякі покупці приміряли вдяганки для літнього відпочинку.  До слова, особливого вибору купальників не було. Капелюхи з широкими полями, як каже продавець, якісна підробка італійської фірми «Дел маре», коштували 400-450 гривень, схожі, але вже українського виробництва, – 200-300 гривень. Невеликі жіночі капелюхи в чоловічому стилі віддавали за 150-200 грн. Шкіряне літнє взуття українського виробництва (Харків, Дніпропетровськ), в залежності від фасону, коштувало від 500 до 1000 грн. (більше…)

Вибору купальників поки що немає – ще не літо

На базарі

На базарі

Минулої неділі сонячна погода сприяла торгам (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл.). Особливо багато базарувальників юрмилося у наметах із літніми одяганками та взуттям. Модні у цьому сезоні джинсові у квіточку платтячка на дівчаток коштували 400-500 грн, а сліпони (тапки на гумовій підошві) – 200-600, в залежності від їхньої якості. Немає поки що активних торгів купальниками. Їх можна було придбати хіба що у торгових наметах із секонд-хендом. Пляжні шльопанці коштували від 100 до 350 грн. (більше…)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

Продовжуємо відслідковувати різноманіття цін на продукти харчування, що реалізуються на недільних базарах сусідніх міст. Сьогодні вміщуємо їх з торгів, що відбулися минулої неділі, 15 травня. (більше…)

Додому з базару можна повернутися з кошеням. Подарованим

– Вибирайте кошенят, – загукує хлопчина в кепці, який торгує взуттям. Біля розкладок глибокий ящик із 5 рудими кошенятами. – Без бліх. Їдять все, – хвалиться він і показує, де кіт, а де кішка. Роздає безплатно. (більше…)

Саме час купити закарпатського кошика

базарПозавчорашній базар у Переяславі прийшов за майже комфортних погодних умов – сонячно та тепло, вітер майже не заважав людям закуповуватись в останні недільні торги перед Великоднем. Якщо з якоїсь причини у вас ще немає кошика, щоб сходити на освячення продуктів до церкви, саме час придбати його. (більше…)


Дизайн: Парапапарам