На Переяславському комбінаті хлібопродуктів ввели в дію новий елеватор

Стрічку перерізано, елеватор відкрито!

Стрічку перерізано, елеватор відкрито!

У четвер, 5 вересня, на Переяславському (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) експериментальному комбінаті хлібопродуктів відбулась урочиста подія. В експлуатацію здали новий елеватор, який вміщує 50 тисяч тонн зерна. Червону стрічку перерізали губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк, голова асоціації «Нива Переяславщини», Герой України Олександр Мостіпан разом із робітницями підприємства. Відтепер на елеваторі, включаючи раніше збудовані й реконструйовані споруди, можна зберігати близько 100 тисяч тонн зерна протягом року.

Анатолій Присяжнюк запитав робітників підприємства, які зібрались біля елеватора, чи вчасно їм виплачують заробітну плату, чи є конфлікти з керівництвом, чи задовольняє їх робота міліції. Жіночка з гурту сказала: «Дай, Боже, щоб не гірше…» На це губернатор зауважив, що такі підприємства як «Нива Переяславщини» слугують прикладом для наслідування. Адже тут багатогалузеве виробництво, як відомо, на орендованих землях вирощують зернові, потім урожай сушать, зберігають, перероблять на комбікорм, згодовують його свиням, яких уже близько 200 тисяч голів, самі переробляють м’ясо й продають вироби в магазинах ТМ «П’ятачок».

– За такими підприємствами майбутнє, – наголосив Анатолій Присяжнюк, – тут дбають про людей, створюють необхідні сучасні умови праці, виплачують зарплату.

Новий елеватор вміщує 50 тисяч тонн зерна

Новий елеватор вміщує 50 тисяч тонн зерна

Губернатор сказав, що за період з 2009 року на Київщині введено в дію понад 600 об’єктів різного призначення. 2014-2015 роки будуть періодом підвищення соціальних стандартів – зростатимуть зарплати, пенсії, поліпшуватимуться умови життя громадян.

– Кілька днів тому на зустрічі з молоддю Президент України Віктор Янукович наголосив, що необхідно розробити умови гарантії першого робочого місця для молодого фахівця. Ця проблема на часі. Але молодий спеціаліст не поїде в село, де немає доріг, комунальних зручностей, нормального житла. Тому Президент пропонує цілісну програму розвитку сільських територій. І це завдання ми вирішуватимемо на Київщині, будуючи дороги, школи, дитсадки, дитячі будинки сімейного типу, житло. «Київщина без окраїн» – нова програма, яку ми реалізовуємо. Президент України наголосив: «Головна наша турбота зараз – дитина, лікар, учитель». І це надзвичайно актуальний посил, адже майбутнє України починається  з дитини – здорової, розумної, доглянутої.

Олександр Мостіпан, розповідаючи про новий елеватор, одразу сказав, що в перспективі будівництво ще кількох таких споруд, потужністю 60 тисяч тонн.

– Цієї кількості – 160 тис. тонн – нам вистачить для відгодівлі в майбутньому 500 тисяч голів свиней за рік. На будівництво елеватора й реконструкцію комбікормового заводу ми витратили цього року 50 мільйонів гривень. До речі, максимальна потужність цього заводу за часів соціалізму, коли він був збудований, становила 90 тисяч тонн комбікормів за рік. Це були негранульовані корми. А зараз, після реконструкції, завод за рік випускатиме 180 тисяч тонн гранульованих комбікормів. До того ж виробляється 5 типів комбікормів, для різних вікових категорій: від новонароджених поросят до тварин, які підуть на забій.

У цей же день у с. Паришків Баришівського району було закладено фундамент нового свинокомплексу «Нива Переяславщини» на 40 тисяч голів.

Галина Карпенко

Фото автора

393 total views, 2 views today

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.