На фестивалі чорнобривців у Золотоноші відзначилися переяславці

 

Знову запахтіла й  заквітчала Золотоноша чорнобривцями та фестивалила на всю Україну у минулі вихідні. До найбільшого (майже 30 тис. населення) і важливого промислового міста  на лівобережжі Черкащини 10-11 вересня з’їхалося близько сорока журналістів з усіх областей країни на запрошення мерії та завдяки організації Українського журналістсь

на сцені і в обєктиві -- переяславці

на сцені і в обєктиві — переяславці

кого фонду і Національної спілки журналістів. Святкував у Золотоноші  і журналіст “Вісника”.

Унікальний фестиваль чорнобривців, започаткований з ініціативи мера Віталія Войцехівського чотири роки тому, має незмінні традиції: багатолюдний парад вишиванок, покладання триметрового вінка з осінніх квітів до пам’ятника Кобзарю, вручення гостям бутоньєрок із запашних чорнобривчиків та жовто-блакитних стрічок, виставка тематичних робіт народних умільців та інше.

Нині місто відзначало ще й 440 років від першої літописної згадки. А в рамках фестивалю провели аж десять різних конкурсів на кращий вірш і оповідання про Золотоношу, тематичний малюнок та квіткову композицію з чорнобривців, авторські вишиванки та випічку, дитячі костюми чорнобривчиків тощо. Крім того нині вирішили поєднати фестиваль із проведенням другого юнацького конкурсу патріотичної пісні “Героям слава!”. У ньому взяли  участь вокалісти з дев’яти областей! Почесні місця серед лауреатів та вина

городи здобули і переяславські артисти – Катя  Гігійчук (подарунок від німецької делегації), Даша Середа (ІІ премія – 1,5 тис. грн.) та Валерія Христюк (І премія – 2, 5 тис. грн.). У журі конкурсу були авторитетні українські митці Ніна Мирвода, Анатолій Гнатюк, Астрая та інші. Вони ж виступали і самі у концертній програмі.

Уперше на фестиваль чорнобривців до Золотоноші завітала делегація з німецького Штольберга (земля Саксонія). Почесних гостей “посвятили в украї

нці” – одяг

Мер Злотоноші з переяславськими артистами

Мер Золотоноші з переяславськими артистами

ли у вишиванки і пригостили горілкою з козацької шаблі.  На прес-конференції  міський гоолова Віталій Войцехівський зазначив, що на 29 вересня вони запланували підписання угоди про співпрацю між їхніми містами. І це не буде початок з чистого аркуша. Як розповіла секретар міськради Наталія Сьомак, дружба з німцями розпочалася насправді давненько з родинних взаємин їхньої землячки. Її чоловік-німець Марко Галлер як уповноважений представник муніципалітету Штольберга вже доти бував у Золотоноші і встиг організувати гуманітарну допомогу: обладнання місцевим пожежникам, медикам, соціальному центру. З підписанням угоди сторони розраховують на проведення ширших програм.

Віталій Войцехівський, презентуючи своє місто, яке він очолює вже шість років, маючи економічний фах і великий досвід управлінської роботи, наголошує:

Налагодження подібних партнерських стосунків, залучення інвесторів, вирішення комунальних питань – це дуже значимі і важливі складові усп%d0%b7%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%beішного розвитку міста як європейського. Та найважливішим здобутком своєї  команди вважаю те, що змогли змінити свідомість людей. Насамперед молоді, яка з гордістю повертається в рідне місто і привозить показати його своїм друзям, яка дбає про його благоустрій і процвітання, примножує його найкращі традиції.

Раніше Золотоноша мала тільки гарну історію. Потім запрацювали сучасні виробничі підприємства як роботодавці і наповнювачі міського бюджету. Нині влада багато зусиль докладає для розвитку інфраструктури: у центрі облаштоване місце відпочинку з лавками і фонтаном з кольоровим підсвічуванням, оновили центральний парк, де літніми вечорами грає оркестр і працює відкритий кінотеатр.

Зараз триває реконструкція центральної площі, яку перейменували в Героїв Небесної Сотні. На найбільшій будівлі тут уже встановили величезний екран, з якого містяни дивляться мультфільми, спортивні програми, трансляції міських  концертів та свят. Традицією стали інтелектуальні ігри та театральні сезони, на які приїжджають актори рівня Ади Роговцевої.

Нинішнього року на свято Трійці міський голова зініціював похід на Говерлу переможців міської “Ліги сміху”, в якій і сам бере участь. Долучитися до походу побажали й інші містяни, тож похід у гори команди з понад 300 золотонісців може претендувати на ще один їхній рекорд. Загалом досвід роботи команди Войцехівського в Золотоноші багато в чому цікавий і для сусідів-переяславців, більше того, один з проектів щодо утилізації сміття наші міста вже розпочинають найближчим часом.

У ході перебування  на фестивалі чорнобривців журналісти ознайомилися з процесом виробництва на місцевих підприємствах “Златогор” та “Красногірський олійний завод”, відвідали Красногірський жіночий монастир з цілющим джерелом і навіть залишилися там на ночівлю.

Хоча Золотоноша цього року приймала дуже багато гостей, але приємно відзначити, що для журналістів містяни підготували особливі презенти. Вихованці гуртків художньої творчості зробили букетики чорнобривців із бісеру, тож по всій Україні журналісти розвезли ці прекрасні символи золотоніського фестивалю,  зігріті дитячими ручками та світлими побажаннями, які вже ніколи не зів’януть  як і неповторне душевне свято у цьому “Золотому Місті”.

Валентина БАТРАК

фото автора

cimg2734 cimg2736 cimg2722 cimg2715 cimg2710 cimg2708 cimg2703 cimg2702 cimg2694 cimg2687 cimg2667 cimg2663 cimg2647 cimg2739

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.