“У Переяславі лікарню не закриють і штат працівників не скоротять”

Нардеп Ірина Сисоєнко (праворуч) спілкється з переяславцями

Нардеп Ірина Сисоєнко (праворуч) спілкується з переяславцями

Саме це пообіцяв колективу ЦРЛ Андрій Пряхін, голова Переяслав-Хмельницької РДА (Київська обл.), під час робочої зустрічі, що відбулася там 30 січня. Її зібрали з нагоди приїзду до нашого міста Ірини Сисоєнко, народного депутата парламентської фракції “Об’єднання “Самопоміч”, заступника голови комітету ВР з питань охорони здоров’я. НА цю зустріч прибули і головнілікарі та представники місцевої влади сусідніх районів лівобережжя, які відтепер обєднує територія одного гсопітального округу.  Йдеться про Яготин, Баришівку, Згурівку, Березань, Бориспіль і  Бровари.  Затим таку ж зустріч з громадськістю району провели у залі засідань районної ради.

Депутатка презентувала реформу галузі охорони здоров’я, зокрема, як це відбуватиметься на первинному рівні. Так серйозно і фахово про медичну реформу в Переяславі говорили вперше. Про госпітальні округи, лікарні інтенсивного лікування першого та другого рівня, Національну службу здоров’я достеменно дізналися навіть місцеві лікарі.

За словами Ірини Сисоєнко, медична реформа тільки розпочалася, а в різних областях країни вже з’явилися негативні настрої і масштабні протестні акції. Все тому, що немає комунікації: людям чітко не пояснюють ні завдань, ні механізму впровадження цих змін, а навпаки відбувається політична спекуляція на цій темі.

– Проводити такі презентації – завдання виконавчої влади. Вона має чітко запевнити, що закриття лікарень реформою не передбачено, скорочення мережі навіть заборонено Конституцією. Розганяти лікарів уже нічого, бо їх і так не вистачає з такою мізерною платнею. А обіцяне урядом підвищення зарплати перетворилося для них насправді на “зрівнялівку”. Тому я буду клопотати про перегляд тарифікаційних ставок для медиків.

Ірина Сисоєнко наголошує, що, на жаль, за всі роки незалежності України в медичній сфері не відбулося жодних позитивних змін, не було жодного закону, який би змінив принципи системи фінансування медицини. Ми досі маємо стару  “совкову” медицину. Ми досі платимо за умовні ліжко-місця, а не за медичне обслуговування конкретної людини. Тому реформувати її треба невідкладно, системно, щоб ці зміни були дуже якісно проведені, бо людям важливий кінцевий результат. На жаль, між декларацією реформи і тим, як вона  буде проведена існує велика прірва, яку без тяжкої роботи не здолати.

–  За ці роки Україна мала 24 міністри охорони здоров’я, і кожен наступний вважав свого попередника представником злочинної влади, – зауважує Ірина Сисоєнко. – Тобто все, що робилося, відкидалося з політичних міркувань.  Медицина повинна бути поза політикою! Між тим і в нинішньому парламенті не вистачає саме політичної волі, аби прийняти готові законопроекти, які узаконять правила гри на цій території і терміни, які насправді давно діють, зокрема, медична послуга.  Людина приходить у лікарню і платить там майже за все, але неофіційно.  При  цьому чогось вимагати від лікаря не може. Перехід на договірні умови надання медичних послуг суттєво змінить цю ситуацію.DSC_9310 DSC_9233 DSC_9245 DSC_9258 DSC_9293 DSC_9300

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.