Епідемія кору насувається до України

Фото з Facebook.com

Фото з Facebook.com

Негайно вакцинувати українських дітей проти кору, від якого масово потерпають жителі Румунії закликав педіатр Євген Комаровський.

Лікар виставив на сторінці у Facebook карту, де позначив країни, де у січні спостерігають епідемію, пише Gazeta.ua.

 “Хочеться написати щось хороше, вибачте, не виходить. У Румунії епідемія кору. ЗМІ Румунії інформують про те, що кір зареєстрована в 34 округах країни, захворіло понад 2300 осіб, загинуло 14”, – написав Комаровський.

У ВООЗ та на сайті Міністерства охорони здоров’я Румунії про спалах захворювання не зазначають.

“24 січня інформація про спалах гепатиту Е в республіці Чад – 693 випадки, в тому числі 11 з летальним результатом. 26 січня – в Саудівській Аравії 9 випадків Близькосхідного респіраторного синдрому, 2 закінчилися смертю. Про Румунію нічого.” , – пише Комаровський.

Про епідемію кору, яку слід чекати в Україні у перші місяці 2017 року повідомляли імунологи. З календарних причин. Бо спалах хвороби стається раз на 5-6 років і за розрахунками медиків, саме цієї зими слід чекати збільшення кількості хворих.

“На превеликий жаль, ми очікуємо, що до нас повернеться кір у 2017-му році. Усі зусилля, яких ми на сьогоднішній день докладаємо, це зменшити наслідки. Мінімізувати кількість хворих, тяжких хворих, летальних наслідків. Зараз проводимо вакцинацію дітей. Але, нажаль, у нас дуже багато дорослих не вакцинованих проти кору”, – сказав Федір Лапій, головний дитячий імунолог міста Києва.

Робити щеплення від кору імунологи рекомендують як дітям, так і дорослим. Бо у старшому віці люди значно важче переносять захворювання, а батьки та бабусі з дідусями можуть заразити наймолодших.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.