Громадські слухання: Тарас Костін розповів про проблеми і здобутки міста в минулому році

Тарас Костін закликав переяславців активніше співпрацювати зі владою

Тарас Костін закликав переяславців активніше співпрацювати зі владою

31 січня після 17-ї вечора в РБК Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область), розпочав цьогорічні громадські слухання. Як ми повідомляли раніше, з певними перервами вони пройдуть в усіх мікрорайонах міста і триватимуть до 22 лютого. В перших (центральних) участь взяло понад 80 переяславців, в тому числі ряд депутатів міської ради, працівники різних служб міського самоврядування, представники громадських організацій та інші. Головувати на заході загальним голосуванням було доручено відомій у Переяславі Ользі Тесленко.

Основні іноземні інвестиції були в освіту

          Традиційно головними на слуханнях були звіт міського голови за минулий рік та його відповіді на запитання. А свій виступ розпочав з повідомлення про ряд статистичних даних. Так станом на 1 листопада у місті проживало 27685 осіб, з них чоловіків 46,6%, жінок – 53,4%. Середня зарплата за січень-вересень становила 4053,18 грн. До міського бюджету протягом року надійшло 215 млн. 622 690 грн., (103,76 % до плану), що на 69 млн. 172 650 грн. більше, ніж у 2015 році. Зокрема,  від оренди комунального майна надійшло 362 541,8 грн., що на 30 553,44 грн. більше, ніж у 2015 році; від орендної плати за земельні ділянки комунальної власності – 7 млн. 336 800 грн. і таке інше.

Виступаючий наголосив, що з метою забезпечення прозорості та відкритості закупівель, в цілях економії бюджетних3606 коштів у 2016 році затверджено Порядок здійснення закупівель через систему електронних закупівель Prozorro. У результаті загальна сума бюджетних коштів, зекономлених при закупівлі товарів, склала 3 млн. 931500 грн. Стосовно залучення інвестицій, то з 2015 року успішно триває співпраця міської ради з Європейським Союзом і програмою розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

    – Наше місто стало партнером ІІІ етапу Проекту, – зазначив Тарас Вікторович, – пройшовши ретельний відбір з-поміж 75 міст. Отримали 10 проектів на загальну суму 2 млн. 600 тис. грн., по яких було підписано грантові угоди про співфінансування. Проводилися капітальний ремонт та заміна вікон на енергозберігаючі спортивного комплексу в ЗОШ №7, ремонт їдальні та актової зали в ЗОШ №1 і таке інше. На даний час підготовлено новий проект на ремонт даху ЗОШ №2 . Також згідно проекту Міжнародної технічної допомоги з Туреччиною проведено утеплення садочка №7«Берізка» на 870 тис. грн.

      ОСББ отримали гарний стимул для розвитку з боку міжнародної програми

2016 рік став роком відновлення значної частини доріг, вулиць, тротуарів та пішохідних доріжок. Зокрема, Тарас Костін зазначив, що у кожному мікрорайоні проводиться обстеження та аналіз стану вулиць чи прибудинкових територій, після чого визначаються найбільш проблемні об’єкти. За підсумками таких обстежень формуються списки об’єктів та вид ремонтних робіт. Проте обсяги ремонтів залежать від можливостей фінансування. Якщо У 2015 році на капітальні ремонти було виділено 5 млн. 990 348,52 грн., то у 2016-му – 3 млн. 081 306,78 грн. На ці кошти відремонтували 5 міських вулиць та частково тротуари. А от поточні ремонти було зроблено на 24 вулицях. За 11 місяців на них було виділено 2 млн. 013 612,08 грн., що на 562 164,53 грн. більше ніж у попередньому році. Грейдерування зробили на 44 вулицях.

Розповів про зроблене у сфері ЖКГ – про кількість замінених вікон, дверей, відремонтованих міжпанельних швів та інших ремонтів у комунальних багатоповерхівках. Крім того, підрозділом ВУЖКГ “Міськсвітло” було замінено 225 ліхтарів на опорах, зроблене освітлення на вул. Мазепи, мікрорайоні Мочар. Встановлено освітлення на прибудинкових територіях по вул. Можайська, 6 та 9, Оболонна, 2 Б. Всі встановлені лампи (764 шт.) енергозберігаючі.

У співпраці ПРООН та ЄС гарний стимул для розвитку отримують ОСББ у місті. Вже є результати роботи в цьому напрямку: підтримано впровадження енергозберігаючих проектів по ОСББ “Оберіг” (вул. Шкільна, 3а), “Молодіжний Переяслав” (вул. Б. Хмельницького, 70), “Дружня родина” (вул. Б. Хмельницького, 68), “Переяславський добробут” (вул. Фабрична, 1а). На їх капремонти та реконструкцію з міського бюджету виділено 1 млн. 600 грн. Також при управлінні економіки міськради спеціально було створено ресурсний центр для роботи з жителями, які вже створили або планують створити такі об’єднання. Зв’язатися з центром можна за тел. 5-38-04.

  Земельні ділянки в першу чергу надають атовцям

            Серйозною проблемою впродовж багатьох років залишалося водопостачання у деяких районах міста. Для її вирішення минулого року у  будівництво артсвердловини у мікрорайоні Андруші вкладено 833 259,84 грн. І зараз роботи тут вже на стадії завершення. Розпочалися роботи по будівництву артсвердловини і в мікрорайоні Підварки. Крім того, зроблено 3 водопровідних мережі в різних районах міста. Загальна сума на розвиток мереж у 2016 році склала 1 млн. 107 909,87 грн. (у 2015-му було лише 55 тис. грн.), а розмір  фінансування за програмою «Питна вода» склав 2 млн. 197 260,23 грн.

Міський голова розповів про значну проведену роботу у сфері благоустрою. Тут і поточний ремонт території пам’ятного знаку “У пам’ять про Чорнобильську трагедію 1986 року” на 87 тис. грн., і встановлення 24 та ремонт 68 дорожніх знаків, виготовлення та встановлення 32 зливо-приймальних решіток, ремонт 21 зливо-приймального колодязя та багато іншого.

Значні можливості відкрилися у роботі міської архітектури, після того, як було затверджено генплан міста. Наприклад, протягом минулого року учасникам АТО було надано 82 земельні ділянки, площею по 0,1000 га кожна. А заявок від них надійшло 165. Тож ділянки в першу чергу надаватимуться самі цій категорії заявників.

          На сьогодні серед основних завдань відділу архітектури – продовження реалізації генерального плану, встановлення санітарно-захисних смуг вздовж річок, розробка проектів по реконструкції парків міста та інше.

           Напівзруйнований місток в Лагерях потрібно ремонтувати

          У своєму звіті, що тривав  доволі довго, Тарас Костін розповів також про всі інші сфери життедіяльності міста: стан промисловості, соціальний захист населення, розвиток освіти, культури, спорту і таке інше. А також разом з керівниками міських служб та установ відповів на запитання учасників слухань. Головуюча Ольга Тесленко пропонувала тим, хто ставить запитання, представлятися. Дотримувалися цього не всі.

         Першим встав Олег Бондаренко, який висловив велике обурення на роботу ВУЖКГ. Сказав, що люди сплачують квартплату, а належних послуг не отримують, “я буду писати вище”. Міський голова попросив відповісти начальника жеку Олександра Слюсаря. Виявилося, той знає і скаржника, і ситуацію, на якій чоловік особливо наголошував. Проте керівник  деякі з його звинувачень спростував. Тарас Костін попросив пізніше підійти до нього і чоловіка, і керівника, щоб знайти можливості залагодження проблемної ситуації.

       Валерій Григорович (прізвище назвав нерозбірливо) виступив від ГО “Громадська ради Переяслава”. В руках чоловік тримав листок з великим переліком запитань. Сказав, що кілька днів тому відправляв їх на адресу міського голови, відповіді ще не отримав, тож вирішив всі зачитати тут. Серед іншого чоловік наголошував і на тому, що цього року міські тротуари піскосумішшю посипаються не правильно. На його погляд, спочатку слід би було прибрати сніг, а вже потім посипати. Стосовно другорядних вулиць, то зазначив, що їх грейдерування належного ефекту не дає. Краще їх було б посипати доменним шлаком “як це робилося при Тарасенку”.

        В його списку запитань-порад були і такі, з якими фахівці, що брали участь у заході, категорично не погоджувалися. А от нагадування про міст через Трубіж в мікрорайоні Лагері, який вже кілька років після весняної повені стоїть напівзруйнованим, було слушним. В. о. начальника міського відділу капбудівництва та ЖКГ Олександр Вітківський з цього приводу повідомив, що місток на балансі у Трубіжського управління водного господарства. А міський голова сказав, що проблему потрібно вирішити спільними зусиллями, тим більше коштів для ремонту потрібно не багато.

        Квартиру померлої вчительки збережуть за її дочкою

       Інна Марченко порушила питання про те, щоб у міських автобусах видавали пасажирам квитки. Сказала, що навіть був такий випадок, коли попросила квиток, а її висадили. На це завідувачка відділу підприємництва міськради Наталія Устич сказала, що водії зобов’язані видавати квитки. Що ж до економічних вигод міських маршрутів, то, крім маршруту № 35, для перевізників вони зараз майже не прибуткові, особливо маршрут № 5 – до колишньої ТТС. Двічі оголошували конкурс на нього, ніхто не хоче йти. Тому зараз у міській раді є пропозиція виставити на конкурс цей неприбутковий маршрут разом з прибутковим 35-м.

       Надія Кащенко повідомила, що кілька днів тому похоронили колишню вчительку, яка проживала у багатоповерхівці по вул. Грушевського, 51. Близько місяця вона пролежала у морзі, нікому було поховати. Її дочку раніше відправили на лікування до Гливахи. Жителі будинку обурені, що коли покійну все ж таки поховали, невдовзі приїхали із жеку та почали вивозити її майно. Міський голова відповів, що знає про цю ситуацію. А його заступник Горигорій Карнаух пояснив, що все майно, описане комісією і зберігається у ВУЖКГ. Згодом квартира рішенням виконкому міської ради буде зарезервована через нотаріуса за дочкою. Поки вона на лікуванні, щоб не нараховувалися комунальні платежі, квартиру планується теж через виконком дати в оренду комусь із черговиків на житло, тимчасово.

       Володимир Полтавець порушив питання, яке зараз цікавить, мабуть, не лише всіх жителів міста, а й району – про подальшу долю райлікарні. Її головний лікар Володимир Якименко поділився останньою інформацією. На зустрічі з високопосадовцями, що відбулася минулого вівторка, переяславців запевнили, що лікарня у місті не лише залишиться, а, можливо, навіть зміцниться її матеріальна база.

       – Якщо виникатиме яка загроза, – наголосив, – ми першими звертатимемося до вас про допомогу.

       По суті на всі запитання, що пролунали в ході слухань було дано ті чи інші відповіді. Хоча як сказав, зокрема, Олександр Демещук, немало питань, які піднімають переяславці, виглядають другорядними на тлі того, що відбувається на Донбасі.

      З повним варіантом звіту міського голови можна ознайомитися на сайтах “Вісника” та міської ради

      В заключній частині слухань про депутатську роботу свою та своїх колег розповіла депутат міської ради Лідія Оверчук.

      Леонід МІЛЮТІН

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.