Тетяна Серебряннікова: “Тор дуже вдячний мені за те, що я його підібрала”

Тетяна Серебряннікова: "Тор змінив все наше життя"

Тетяна Серебряннікова: “Тор змінив все наше життя”

Жителька Переяслава-Хмельницького (Київщина) Тетяна Серебряннікова (23 роки) кілька разів на тиждень прив’язує свого песика біля будівлі, де знаходиться редакція нашої газети. І поки вона займається в студії йоги, собака її терпляче чекає.

Якось, розбалакавшись з Танею, дізналася, що пса вона підібрала на вулиці.

– Пожаліли тварину? – запитую її.

– Ні, не пожаліла, а полюбила з першого погляду, – відповідає.

Про історію їхнього знайомства каже так: “Він сам мене вибрав”. А сталося це півтора року тому.

– Я їхала велосипедом після тренування, – розповідає вона. – У районі Великої Підвальної до мене вибігло собача. Я зупинилася, приклала його до грудей, і так ми простояли з ним дві хвилини. Потім поставила на землю, а воно припало до кросівка і давай жалібно пищати. Зрозуміла, що не можу його залишити. Підняла, кажу: “Торрі, будеш жити в нас”. Сходу й ім’я придумала. Але воно більше жіноче. Тому коли з’ясувалося, що це пес, скоротила до Тор. Поклала цуценя під руку, і ми пішли додому. Ввечері приїхав чоловік. Почув, що щось пищить. Кажу: “Це цуценя, воно буде жити в нас”. Він сприйняв це дуже спокійно.

До цього  в Тані ніколи не було собаки. Хоча про такого друга вона мріяла з дитинства.

– Це мій перший пес, який, можна сказати, змінив все наше життя. Ми його дуже полюбили, а він – нас. Неважливо, що це звичайний дворовий собака, двортер’єр, як ми його називаємо, – усміхається. – Тор дуже вдячний мені за те, що я його підібрала. Я це відчуваю. Він справжній друг. У мене гарний настрій чи поганий,  він все одно до мене біжить, лащиться, радіє.

Таня вигулює песика тричі на день. Якщо кудись йде, бере його із собою.

– Раніше ми жили в будинку і могли випускати його в двір. Тор звик багато гуляти. А нещодавно переїхали в квартиру, і йому важко звикнути до нових умов. Він не любить бути сам вдома. Коли я кудись йду, стоїть біля дверей і жалібно скавулить, просить, щоб взяла з собою. Раніше я його не прив’язувала, просто залишала біля магазину чи ще десь, і він чекав, поки я повернуся. А зараз прив’язую. Боюся, що може побігти до нашого попереднього будинку.

За словами Тані, пес живе в окремій кімнаті, де облюбував собі диван і підвіконня.

– У квартирі в нього з’явилася нова звичка: він сідає на підвіконні і виглядає нас. Я йду біля будинку і чую, як він б’є хвостом по склу, радіє.

Поведінку свого песика дівчина порівнює з поведінкою малої дитини.

– Він може погризти взуття, але зараз рідше, вчепитися за штанину і порвати її, пошкрябати двері й шпалери, погризти помаду. Заходиш у кімнату – а там паперові рушники розідрані на шматки і валяються в усіх кутках. Кажу йому: “Дякую, Тор, ти додав мені роботи”. Наказуємо, якщо зразу побачили шкоду, щоб він зрозумів, за що йому попало.

Таня пригадує випадок, коли її пес зник аж на тиждень.

– Тору тоді було три місяці. Ми залишили його надворі, і він зник. Я розклеїла оголошення по місту, розмістила в соцмережах. Через тиждень нам зателефонувала дівчинка. Сказала, що бачила схожого пса в блакитному ошийнику. Ми тоді були в Києві. Я попросила дівчинку забрати собаку до себе. Вона не побоялася, що він може укусити. Сама дуже любить собак. Коли ми приїхали його забирати, я побачила в нього на шиї обірваний ланцюжок. Схоже, хтось намагався його прив’язати. Зараз Тор не піде до чужих людей. З нами він ніжний, а з новими знайомствами йому складно.

Тор змінив ставлення Тані до інших собак.

– Раніше я взагалі не звертала на них уваги. Ну собаки, то собаки. Але зараз я не можу бути байдужою. Помічаю, як їх багато в місті, як вони страждають зимою або коли їх ображають. На моє переконання, злих собак не буває. Вони добрі, коли ти сам до них добрий. А ще собаки – справжні, а люди – не завжди справжні.

Юлія Строчинська

Фото з архіву Тетяни Серебряннікової

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 коментар до “Тетяна Серебряннікова: “Тор дуже вдячний мені за те, що я його підібрала””

  1. Levin сказав:

    ТАНЯ ГАРНА. ПРИЄМНА І КРАСИВА.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.