На Київщині Наталія Філімончук про театр мріяла з дитинства

Наталія Філімончук

Наталія Філімончук

На початку лютого директор будинку культури Світанок (Переяслав-Хмельницький р-н), художній керівник народного драматичного колективу “Світоч” Наталія Філімончук відзначила свій 55-й день народження. Розділити радість зібралися її рідні, колеги та друзі. Святкування відбулося в кафе “Шинок” у Хоцьках.

Як це було, бачив кореспондент “Вісника”.

Свято вдалося на славу

Гості збираються під пісні музики, якого запросили із Черкащини. Ювілярка ледь встигає приймати подарунки й квіти. І ось ведуча святкового дійства 48-річна Ольга Хаба (вона також із Світанку)

Наталія Філімончук з донькою Ольгою та онуком Захарчиком

Наталія Філімончук з донькою Ольгою та онуком Захарчиком

просить присутніх вишикуватися посеред зали. Наталія Філімончук стоїть у центрі. Чарівна посмішка з її обличчя не сходить. Ведуча бажає пані Наталії щастя, здоров’я та всіляких гараздів. Олена Дзюбенко своїй сестрі-ювілярці вручає оригінальний букет. Після цього ведуча оголосила: “Дорога імениннице, ми на честь твого ювілею підготували чарівний напій, настояний на травах любові, гарного настрою й найкращих побажань. В нашому напої є червоний перець, щоб ти була завжди з перчинкою, є зубрівка,  щоб у тебе була сила зубра, є звіробій, щоб було здоров’я, є й полин – життя без гіркоти ніколи не обходиться, та хай це буде лиш полин. Ми додали сюди трохи череди, щоб не було біди, вкинули ромашки, щоб ніколи не було на душі тяжко. А ще ми вкинули калину, бо знаєм, як ти любиш свою Україну. А настояли ми все на шампанському, щоб жила ти в нас по-панському”.

Наталія Філімончук із сином Ярославом та донькою Ольгою

Наталія Філімончук із сином Ярославом та донькою Ольгою

Іменинниці подали келих із цим незвичайним напоєм. Та з охотою його пригубила і запросила гостей до святкового столу. І ось настала черга тостів. Пролунали вони із вуст сільського голови Світанку Миколи Липка, секретаря сільради Наталії Горб, колег по театральній сцені, друзів і  дітей: 35-річного Ярослава і 32-річної Ольги.

Потім були танці, конкурси, забави. А ще Наталію Філімончук нагородили дипломом, як на ньому зазначено «престижної життєвої премії «Золота левиця», заснованим благодійним фондом “Один раз живемо”. Приймала вона і жартівливі телеграми такого змісту: США. Вашингтон. Між нами стерті всі границі, мої слова летять, як птиці. Це вас вітають наші Штати, ви постарайтесь жить багато. Літом – на море, зимою – на Багами. З днем народження. Барак Обама або ще “Київ. Верховна Рада. Так, однозначно, у цей

"Мій любий Захарчик"

“Мій любий Захарчик”

день щасливим хоче бути навіть пень. Бажаю вам всього хорошого, хоч буде коштувать недьошево. Нехай свиня росте здорова, хай в хліві мукає корова. І буде м’ясо й молоко. З повагою Олег Ляшко“.

Із педагогів – у режисери

Наталія Філімончук до людей в будь-яких обставинах ставиться з добром та повагою, тому відчуває таке ж ставлення до себе. Саме співчуття і підтримка добрих людей свого часу допомогли їй перенести велике горе. Понад 10 років тому залишив цей світ її чоловік. Як вона зізнається, із Леонідом її життя було набагато кращим і легшим. Розраду вона знаходить у своїх дітях та онуках: Михайлику, якому 3 рочки і 5 місяців, та Захарчику, який з’явився на цей світ якихось три місяці тому.

– Своїх онуків я дуже люблю, вони моя втіха і розрада. Я живу заради них, – щиро говорить Наталія Філімончук.

Ювілярку вітає вітає Микола Липко

Ювілярку вітає вітає Микола Липко

Свого часу вона закінчила Світанківську восьмирічку із похвальною грамотою і за співбесідою вступила до педучилища в Переяславі. Здобувши професію вихователя дошкільного закладу, вийшла заміж. Через рік у неї з Леонідом з’явився синок Ярослав, а через два роки – донька Ольга. Побувши рік у декретній відпустці, Наталія вступила заочно до столичного університету ім. Т. Шевченка. Навчаючись на  третьому курсі, почала працювати вчителем української мови і літератури у рідній Світанківській школі. Педагогічній діяльності присвятила 19 років.

– Так сталося, що моє вчителювання обірвалося через смерть чоловіка. Коли Леоніда не стало, я лишилася в порожній хаті сама. Тоді наші діти жили і працювали в Києві. Згодом я також поїхала до

Дві сестрички

Дві сестрички

столиці і влаштувалася у МАУП (Міжрегіональна академія управління персоналом – авт.) працівником виховного департаменту. А через два роки мені запропонували стати директором Світанківського будинку культури. Цій посаді я дуже зраділа, бо про сцену та театр мріяла із самого дитинства. Ось так, пірнувши у свою стихію, я взялася за створення драматичного колективу. Зараз його учасниками є близько двадцяти моїх односельців, серед яких переважно жінки. Так що кожного разу коли я збираюся поставити якусь виставу, вибираю таку, у якій мало чоловічих ролей. Нам дуже легко даються комедійні п’єси. А ось драми якось не наважуємося поставити.

Із рік тому драматичний колектив “Світоч” захистив високе мистецьке звання “народний”. Кожного року світанківські актори радують своїх односельців та й жителів району якоюсь прем’єрою. Наразі репетирують романтичну комедію “Шалене весілля”. Вона п’ятнадцята, яка буде на їхньому рахунку. Ще шість вистав Наталія Філімончук поставила із дітьми, коли працювала в школі.

Із музикою

Із музикою

26 лютого драматичний колектив “Світоч” із виставою “Хто сміється, тому не минеться” поїде у музей просто неба в Пирогів. Туди їх запросили організатори свята Масляниці.

А ще Наталію Філімончук багато хто знає як продавця м’яса. Цим товаром вона кожної неділі торгує у павільйоні “Даринку”. Через свою щирість та привітність вона має багато постійних клієнтів.

Олена МАТВІЄНКО

 

 

2 192 2 1422 0872 2692 1922 230 2 2162 1422 085

 

777 total views, 2 views today

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar