Вікторія Царук виборола бронзу на чемпіонаті України з армспорту

Вікторія Царук (крайня ліворуч) виступала у складі збірної області

Вікторія Царук (крайня ліворуч) виступала в складі збірної області

З 11 по 13 березня в Харкові в палаці спорту «Локомотив» проходив чемпіонат України з армспорту серед дорослих. Понад двісті спортсменів з 22 регіонів боролися за нагороди.

Київщину на чемпіонаті представляли 17 рукоборців. У складі збірної області виступала жителька Переяслава-Хмельницького Вікторія Царук (31 рік), викладач кафедри спортивних дисциплін і туризму педуніверситету. Вона здобула третє місце в боротьбі на ліву руку (вагова категорія +70 кг) і виконала норматив кандидата в майстри спорту. А в змаганні на праву руку поступилася в поєдинку за вихід у півфінал. Загалом провела 7 поєдинків.

Ще дві спортсменки з Київщини вибороли бронзові нагороди, а президент обласної федерації Дмитро Іонов – золото на праву і бронзу на ліву руки. У загальному командному заліку збірна посіла 8 місце. Лідер чемпіонату — Полтавська область.

Вікторія Царук успішно виступає на змаганнях із сумо. Цього року вона взяла «бронзу» на чемпіонаті Європи. А в армспорт, каже, прийшла з цікавості.

Коли навчалася в університеті на факультеті фізичного виховання, у нас були змагання з армрестлінгу, і я там завжди перемагала. Тож мені цікаво було позмагатися з підготовленими спортсменками, щоб перевірити свої сили. На перших же обласних змаганнях мала дві перемоги і за три тижні поїхала на чемпіонат України, – розповідає спортсменка. –  На чемпіонаті робила ставку на праву руку, бо її краще відчуваю. Але праву руку краще відчувають усі! Хоча могла й тут потрапити в трійку, але отримала два фоли, а це поразка. Тобто в мене не вистачило техніки. Точніше, в мене її взагалі немає порівняно зі спортсменками, які тренуються роками. Я боролася лише за рахунок фізичних даних. У моїй віковій категорії виступали спортсменки, які мають розряд майстра спорту міжнародного класу. Просто постояти на п’єдесталі з ними – це вже велика честь.

У подальших планах Вікторії Царук – виступ на  Кубку України з армспорту. А щодо участі в змаганнях міжнародного рівня, каже, що це непросто.

У мене 4-річна донька. І в першу чергу я мама. А тоді вже спортивні досягнення. Тому я їжджу на змагання, але в будь-який момент можу й відмовитися. Ще один фактор – гроші. Фінансування спорту в державі слабке. На чемпіонаті України ми самі винаймали житло, харчувалися за власний рахунок. Лише згодом нам обіцяють повернути кошти за дорогу і виплатити добові. А якщо брати участь у змаганнях міжнародного рівня, треба ще й сплатити стартовий внесок, – пояснює вона.

Спортсменка дякує підприємцю Анатолію Димі, який допоміг придбати футболку обласної федерації армспорту для виступу на чемпіонаті.

Юлія Строчинська

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.