Людину не можна викачувати в багнюці

lori-0002542686-smallwwwЯ постійна читачка вашої газети, більше як 50 років. Прочитала статтю «Головного лікаря звільнити. Терпіти більше не можна!» («ВП» від 21 лютого) і не могла спокійно сидіти і не звернутися до вас з цим листом, хоча за всі свої роки ніколи не писала. Буду писати по порядку, як у вашій статті.

Про реформу медицини. Я читаю газети, слухаю радіо і дивлюсь телевізор, але яка повинна бути реформа, мабуть, до кінця не знають навіть у Кабміні. Чого ж тоді Якименка звинувачувати?

Автори пишуть про низьку плату за оренду, зокрема аптечних кіосків. Я не знаю, скільки райбюджет отримав би грошей, але знаю одне, що сума оренди вкладається у вартість тих ліків, які ми там купуємо. Хто виграє від підвищення орендної плати, невідомо, а програємо ми, ті, хто купує ліки.

Катастрофічна ситуація з кадрами лікарів не тільки в нас, а в усій Україні. Мені здається, ті, хто підписав цю статтю, могли вирішити б у районній та міській радах, щоб молодим спеціалістам надавали житло (хоча зараз важко), але можна хоч платити за оренду житла, транспортні послуги, робити надбавки до зарплат. Якщо грошей у бюджеті немає, то треба залучати кошти благодійників, щоб у молодого спеціаліста була гідна зарплата. Тоді вони не будуть їхати в Київ, де добавка до зарплати суттєва, не їхатимуть до країн Євросоюзу чи в США, а будуть лікувати українців.

Я не можу оцінити 38 мільйонів гривень, які минулого року отримала ЦРЛ. Це багато чи мало? Але як подивлюсь на свої платіжки за комунальні послуги, то думаю, що утримувати медичне містечко в Переяславі (тепло, вода, електроенергія, стоки, а основне, мабуть, зарплата персоналу) то, мабуть, не така вже й велика ця сума. Автори пишуть, що за такі гроші можна всіх хворих пролікувати у Феофанії. А нашу лікарню закрити чи як?

Я вже в такому віці, що доводиться користуватися часто послугами лікарні. Можу сказати, що в палатах тепло, чисто, персонал ввічливий. Ті, хто пише, що харчування не на належному рівні, вони і в лікарні, може, не були. Я ж знаю, що хворих годують тричі на добу, їжа свіжа і смачна. Ясно, що делікатесів немає, але готують непогано.

При прийомі в лікарню санітарки приносять чисту постіль, а якщо хтось хоче домашнє простирадло, то хай несе. Матраци й справді старі й пролежані, то, може б, автори залучили спонсорів?

Наше покоління знає Володимира Якименка з початку його трудової діяльності. Це – серйозна відповідальна людина, яка зберегла лікарню від руйнації. Якщо вам, молоді люди, хочеться щось змінити чи просто поставити на посаду головного лікаря ЦРЛ свого однодумця, то могли б ви сказати про це Володимиру Якименку і його провести на заслужений відпочинок з усіма почестями. Не треба гідну людину викачувати в багнюці. І якщо ви, молоді і енергійні, думаєте, що будете такі завжди, то ви помиляєтесь. У вас є сім’ї, батьки, діти, то будьте в першу чергу людьми, щоб, коли прийде час, до вас, до ваших рідних ставилися з повагою.

З повагою В.Д. Шевченко, м. Переяслав

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.