Пільги для дітей, які втратили одного із батьків

Kakie_lgoti_u_detej_po_potere_kormilcaВ українському законодавстві у разі смерті одного з батьків відсутнє поняття «напівсирота», це називається втратою годувальника.

Пенсія по втраті годувальника – це грошове відшкодування для дитини доходів померлих батька або матері. Пенсію по втраті годувальника можна отримувати з часу смерті  одного з батьків, вона буде виплачуватися на дитину до досягнення нею 18-ти або 23-х років.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсію по втраті годувальника можна оформити в управлінні Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації).

Після досягнення повноліття право на отримання пенсії по втраті годувальника мають діти померлого годувальника при дотриманні певних умов:

– якщо вони навчаються на денній формі навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти (школа, ліцей і т.д.);

– якщо вони навчаються на денній формі навчання у професійно-технічних або вищих навчальних закладах до закінчення таких навчальних закладів, але не більше ніж до досягнення ними 23 років.

Крім грошових виплат, дитина, що залишилася без піклування одного з батьків, має право на соціальні пільги (наявність багатьох з них залежить від регіону проживання), а саме:

– безкоштовний проїзд у громадському транспорті у своєму місті;

– безкоштовно отримувати всі необхідні підручники в своєму навчальному закладі;

– відвідувати деякі культурні заходи, такі як театральні постановки, вистави, музейні експозиції;

– може розраховувати на безкоштовне харчування в школі на розсуд дирекції навчального закладу;

– абітурієнти, які втратили одного із батьків, вступають до вищих навчальних закладів  на пільгових умовах.

Про всі пільги потрібно дізнаватися у відділі соціального захисту населення конкретного регіону, оскільки надання соціальної допомоги може відрізнятися в залежності від місця проживання дитини і рішень місцевої влади.

Якщо у вас виникли питання, звертайтеся за безоплатною правовою допомогою до відділу «Переяслав-Хмельницьке бюро правової допомоги» Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Оболонна, 2-в, тел. 7-10-03.

Олександр Задорожний, в.о. начальника бюро правової допомоги

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 коментар до “Пільги для дітей, які втратили одного із батьків”

 1. myrutjonok сказав:

  добре що держава дбає про таких діточок!!!

  а от щодо пенцій мамам-одиначкам треба робити ретельні перевірки!!

  а то вон собі живуть “не розписавшись” або “спеціально розвівшись” і отримують пільги, пенсії, допомоги..((( а реальні потребуючі не мають змоги через таких отримати допомогу(((

  і нажаль таких шахрайок по Україні не мало!

  я вважаю, що мати-одиначка може бути лише при втраті чоловіка на війні, після смерті чи після втрати працездатності…а в усіх інших випадках батько повинен забезпечувати своїх неповнолітніх дітей, якщо не хоче – змусити судом, або хай не вступає в контакти, якщо розуму виховувати і годувати дітей не має!!

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar