Чи варто відправляти переяславських псів до «собачого раю»?

Бездомними собак роблять люди

Бездомними собак роблять люди

На черговій 33 сесії Переяслав-Хмельницької міської ради 6 квітня ц.р. міський голова Костін Т.В. особисто розказував, як добре буде переяславським міським собакам у великому притулку під Харковом і з якими великими зусиллями переяславські владці ледве домовились, щоб влаштувати туди бездомних тварин. Більшість депутатів міськради тоді проголосувала за довиділення 120 тис грн на відлов бродячих собак і вивезення їх із нашого міста у той притулок.

Я на сайті е-дата щодо КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» знайшла платіжне доручення на ФОП Панєвіна Вікторія Олегівна про перерахування їй 29.03.2017 р. 10 тис. 200 грн за вилов безпритульних тварин згідно з актом №16 вiд ц.р., та договором №15-03 вiд 14.03.2017 р. Звертаю увагу, що на сесії прозвучало про перерахування коштів не на ФОП, а на фірму, назва якої та точне місцезнаходження, за моїми даними, не оприлюднювались. Як було повідомлено на сесії, уже виловлено і влаштовано 18 переяславських собак у той «великий притулок під Харковом».

Крім того, на сайті публічних закупівель Прозорро за І квартал 2017 р. можна знайти інформацію, що ФОП Панєвіна В.О. виграла замовлень на відлов бродячих собак на загальну суму 817 тисяч грн у таких населених пунктах: м. Лиман, м. Мирноград, м. Слов’янськ, м. Миколаївка, м. Бахмут, м. Соледар Донецької області, у м. Люботин, м.Балаклія Харківської області, м. Новопсков, м. Сватове Луганської області, м. Охтирка Сумської області.

Депутати нашої міської ради чули на сесії такі цифри: за вилов і вивезення одного собаки сплачується 800-900 грн, а за стерилізацію та підтримку в період одужання – 1500 грн. Думаю, що нічого страшного не сталося б, коли з міського бюджету було б до тих уже виділених 120 тисяч грн ще додано з розрахунку 500 грн на кожного собаку для стерилізації та залишення у нашому місті. Тим більше, таких собак не 300, а може, до 200 особин по всьому місту і набереться.

Слабо віриться, що десь там під Харковом є великий притулок для собак, і на 800 тисяч грн ФОП Панєвіна В.О., в економічній діяльності якої написано «мисливство», буде всіх виловлених бродячих собак по містах України туди доставляти. А там якийсь благодійник роками виділятиме кошти на корм та оплату персоналу за їх догляд. На 800 тисяч грн планують виловити в різних регіонах 1000 собак і доставити на постійне місце проживання у той притулок, той собачий рай. Для кожної з тварин треба хоч 2 кв. м простору, дах над головою, тепло взимку, щоденне триразове харчування та стерилізація, персонал. Собаки ж не кури, яких можна розмістити в клітках одну над одною. Я не вірю в те, що цих тварин виловлюватимуть для життя, і не вірю, що ті 18, що вже виловлені, зараз живі.

Чомусь ніхто не попередив мешканців міста, що на середину квітня ц.р. заплановано масштабний вилов і наче вивіз переяславських собак із міста. Це ж можна вивезти і хазяйського собаку так, що його ніхто не знайде.

У зв’язку з вищевикладеним хочеться через газету звернутись до місцевої влади: не сприяйте вивезенню в невідомість переяславських собак – дайте вказівку на КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» припинити оплату 120 тис. грн за їх вилов і вивіз, а краще сприяйте витраті цих коштів на стерилізацію собак і залишення їх у нашому місті у місцях їх існування. Це буде гуманніше і разом з тим гарантуватиме зменшення їх кількості.

Оксана Шевченко, жителька Переяслава

 

Лист Оксани Шевченко коментує Давид Модебадзе (24 роки), майстер цеху «Благоустрій» КП ВУКГ, який безпосередньо займається вирішенням проблеми надмірної чисельності безпритульних тварин у місті гуманними методами:

– Відрадно, що автор розуміє необхідність вирішення проблеми. Розуміють це і у владі, особливо ж це актуальним стало після озвучення такого факту: за три місяці цього року в нашій лікарні зафіксовано значно більше випадків укусів людей тваринами ніж у попередньому році. Злободенність проблеми підтвердилась і під час громадських слухань: у різних мікрорайонах міста їх жителі вимагали від міської влади зменшити кількість бродячих собак.

Після детального вивчення стану справ щодо цього в інших регіонах України, перш за все, на Київщині та Черкащині, було знайдено вихід: переяславських тварин погодився взяти спеціалізований заклад у Харкові – Центр поводження з тваринами. Там же нам порадили фахівців, які працюють у ФОП «Панєвіна В.О.» і які мають більш ніж п’ятирічний досвід відлову та транспортування тварин до Центру. 14 березня ц.р. наше управління уклало відповідний договір, і вже двічі такий відлов було організовано в кількох мікрорайонах, зокрема на Спаській Леваді – на вулицях Глібова та Пугачова, загалом відловлено 35 собак. Ловлять їх або мішками, або голіруч. Зазначу, місцеві жителі нам допомагали, вказуючи на найбільш агресивних.

Щодо програми ВСП (відлов – стерилізація – повернення), вона й справді дорожча, адже, окрім затрат на відловлювання, стерилізацію, потребує ще й післяопераційного утримання собаки протягом більше місяця в притулку, їх лікування від набутих раніше хвороб, годування. Після цього їх мають уже з чіпами у вухах випускати туди, звідки забрали. Це гуманність? Тварину, яку вилікували й ситно і регулярно годували, яка звикла до гарного ставлення людей, знову викинути на виживання?! Це було б справді гуманним, якби люди, які позиціонують себе зоозахисниками, брали цих тварин, реєстрували на себе і відповідали за них.

Від редакції: Розширене інтерв’ю з Давидом Модебадзе буде вміщено у наступних номерах «Вісника».

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 коментар до “Чи варто відправляти переяславських псів до «собачого раю»?”

  1. 369ch@mail.ru сказав:

    Дякую, що розмістили на сайті та опублікували.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.