Петро Качкалда: «Злагодженій роботі на пленарних засіданнях передує детальне обговорення питань у постійних комісіях»

Перед засіданням ансамбль «Благосвіт» заспівав «Отче наш»

Перед засіданням ансамбль «Благосвіт» заспівав «Отче наш»

Одинадцятого квітня відбулася чергова чотирнадцята сесія Переяслав-Хмельницької районної ради. Головував на засіданні голова районної ради Петро Качкалда. В роботі пленарного засідання взяли участь 28 депутатів із 34 обраних, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, його заступники, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, громадські активісти.

Сесія відбулася у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Тож до початку сесії хвилиною мовчання вшанували пам’ять українців, які у роки Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань. Молитву «Отче наш» виконав вокальний колектив «Благовіст» районного будинку культури (керівник Анатолій Євсевський), вірш «Моя Україна» натхненно продекламував Дмитро Пєшков.

До відкриття пленарного засідання прозвучало кілька заяв та звернень. Депутат районної ради Юрій Бобровнік виступив із заявою щодо своєї діяльності як першого заступника голови адміністрації та депутата районної ради. Жителі села Улянівка виступили на захист сільського голови Петра Ємця, якого було обрано 4 місяці тому: наполягали на перевірці діяльності деяких депутатів сільської ради, які всіляко перешкоджають роботі сільського голови та «розхитують» ситуацію в селі.

Потім перейшли до обговорення проекту порядку денного, до якого було включено 33 питання. Всі вони були ретельно опрацьовані попередньо на постійних комісіях районної ради, тож депутати були одностайними у його затвердженні.

Депутати розглянули та затвердили районні програми, а саме: соціально-економічного та культурного розвитку; розвитку малого і середнього підприємництва; сприяння діяльності органу державної казначейської служби України в обслуговуванні бюджетних установ району на 2017 рік; розвитку галузі рибництва в Переяслав-Хмельницькому районі на 2017-2020 роки; щодо відшкодування витрат на покриття фактичних збитків за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських автомаршрутах загального користування на 2017 рік.

Внесли зміни до Програми підтримки заходів мобілізаційної підготовки на 2016-2017 роки та цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки, у яких, зокрема, передбачили фінансування для військкомату на відрядження, забезпечення оповіщення призовників в районі та перевезення мобілізованих до пункту збору. А також придбання киснево-ізолюючого протигазу для особового складу пожежно-рятувального підрозділу та дезінфекційної установки для обладнання карантинних постів у випадку виявлення африканської чуми свиней для ветеринарної служби.

Було внесено зміни до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності), які стосувалися проведення енергоаудиту. Начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Олексій Гич розповів, що нині діє урядова програма, мета якої – досягти максимально раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, а для цього потрібне детальне вивчення об’єктів.

Питання змін до бюджету району було прийнято без обговорення, начальник управління фінансів райдержадміністрації Віра Куделя подякувала депутатам за співпрацю, за активну роботу під час засідань постійних комісій.

До сесії звернулися жителі села Хоцьки про підтримання їхньої ініціативи щодо створення регіонального ландшафтного заказника місцевого значення «Хоцьківський». Це майже 400 га лісу, який знаходиться в межах села. Детальніше про це розповів представник Міністерства екології та природних ресурсів України Олексій Василюк. Відсоток заповідних територій в Україні має становити хоча б 15%, нині їх 6%. Він зауважив, що це унікальний випадок, коли така ідея виходить саме від громади. Після створення заказника там будe заборонено проводити рубки та забудову, а земля залишиться у власності громади. Депутати підтримали цю ідею та наголосили, що такий приклад Хоцьок заслуговує похвали.

Голова постійної комісії районної ради з питань екології, рекреації, використання земель та природних ресурсів Андрій Коркач подав на розгляд депутатів матеріали щодо розширення меж сіл Строкова, Ташань та Студеники, які депутати підтримали. Вже не одну сесію чимало питань виникає щодо затвердження пакетів технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що знаходяться в постійному користуванні Головного селекційного центру; передані у власність ТОВ «Мірада Класік»; надаються в оренду фермеру з Запорізької області Григорію Кульбачку; ділянок, право оренди яких пропонується для продажу на конкурентних засадах (земельних торгах). Голова земельної комісії розповів, що громади, на території сільських рад яких знаходяться ці земельні ділянки, проти цього затвердження, але остаточне рішення мають прийняти депутати. Останні, в свою чергу, технічну документацію не затвердили нікому.

Депутат районної ради Сергій Шаменко вніс на розгляд депутатів питання щодо скасування абонентської плати за газопостачання. Незважаючи на те, що НКРЕКП за день до сесії скасувала своє рішення, депутати вирішили донести до вищих органів влади позицію Переяслав-Хмельницького району. Депутат районної ради Андрій Усик запропонував звернутися й щодо недопущення скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Це звернення також підтримали.

В результаті своєї роботи депутати районної ради позитивно ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного, окрім затвердження технічних документацій. Голова ради Петро Качкалда наголосив, що такій злагодженій роботі на пленарних засіданнях передує кропітка підготовка на засіданнях постійних комісій.

Катерина Степанчук, спеціально для «Вісника»

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.