На Переяславщині ознакували низку туристичних об’єктів

Працівники РБК встановлюють туристичні знаки біля історичних об’єктів

Працівники РБК встановлюють туристичні знаки біля історичних об’єктів

11 квітня працівники Переяслав-Хмельницького районного будинку культури встановили інформаційні знаки біля туристичних об’єктів на маршруті «7 чудес Переяславщини». На табличках вказані  назви пам’яток та період їх створення. Напис продубльований англійською мовою.

Нагадаємо, що маршрут «7 чудес Переяславщини» близько 10 років тому розробила тоді ще начальник районного відділу культури Тетяна Палатна. Визначити історично значимі об’єкти району, які будуть привабливими для туристів, їй допомогли музейні працівники. Серед них: давньоруський форт-поселення «Сковорода» XI ст. у селі Вінинці;  курганна група «Три брати» неподалік села Стовп’яги;  система земляних укріплень Змійові вали; цілюща криниця 17 століття неподалік села Вовчків; Воскресінська церква-ротонда, збудована у 1855 році; дерев’яна церква Іоанна Богослова у селі Гайшин, збудована коштом громади у 1869 р.; парк князя Горчакова у селі Ташань, пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця 18 століття.

Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин

Храм на честь св. Іоанна Богослова с. Гайшин

Загалом було виготовлено десять інформаційних знаків (три для ознакування Змійових валів). Їхній дизайн розробив директор РБК Віктор Янчук, до виготовлення долучилася компанія “Арт-клуб”.

– Ми встановили дев’ять знаків, а останній плануємо розмістити  10 травня до дня урочистого відкриття туристичного об’єкту – групи курганів «Три брати», – розповів Микола Богатир, методист з розвитку туризму РБК. – Це унікальна пам’ятка, яка датується епохою бронзи, їй чотири тисячі років. Цікава вона й тим, що пов’язана з перебуванням Тараса Шевченка на Переяславщині. У 1845 році поет приїжджав до Переяслава за завданням археологічної комісії, аби описати і змалювати пам’ятки старовини. Шевченко обстежив і ці три братські кургани. Він згадував їх у своїх археологічних нотатках. Один із трьох курганів частково зруйнований через сільськогосподарські роботи. Тож аби вберегти пам’ятку, ми хочемо влаштувати на цій території культурно-просвітницький захід.

Воскресінська церква

Воскресінська церква (с. Воскресінське)

Напередодні Великодня представники районної влади, активісти і  небайдужі жителі села Стовп’яги прибрали братські кургани. Як зазначив сільський голова Тимофій Девко, тут згодом встановлять рекламний щит і лавки, аби об’єкт змогли відвідувати туристи.

Активісти висадили  на території курганів саджанці сосни веймутової, подаровані науковцями білоцерківського дендрологічного парку “Олександрія”, та верби. Коли Тарас Шевченко описував кургани, тоді тут росли верби.

Микола Богатир зазначив, що історичні об’єкти, біля яких встановили інформаційні знаки, входять і до інших важливих туристичних маршрутів. Зокрема,  всеукраїнського веломаршруту «Вишиваний шлях».

Юлія Строчинська

Фото надане Миколою Богатирем

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.