За свідченням лікарів лише за три місяці цього року від укусів бродячих тварин за допомогою звернулось вже 36 громадян

До роботи міської влади висловлювали претензії

До роботи міської влади висловлювали претензії

Сьогодні, 26 квітня, в сесійній залі міської ради відбувся круглий стіл присвячений проблемам безпритульних тварин у Переяславі. На нього запрошені директори шкіл, дитячих садочків, депутати міської ради, лікарі, громадяни міста, керівники структурних підрозділів міської ради. Відкриваючи засідання міський голова Тарас Костін зазначив, що сьогоднішнє зібрання має розібратися, та виробити конструктивні пропозиції для втілення в життя програми, яка вирішує чи не найбільшу проблему в місті – бродячих тварин:
– На громадських слуханнях жителі міста не одноразово піднімали питання про бродячих собак у Переяславі. Та небезпеку на яку наражаються жителі. Тож і був укладений договір із харківським притулком для тварин. Його спеціалісти приїхали до нашого міста, відловили та відвезли до притулку 35 бродячих собак. Містом стали поширюватись чутки, що міська влада діє незаконно, і негуманно.
Міський голова зауважив, що влада діяла у відповідності до Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.
Чимало зауважень на круглому столі до міського голови виказали жителі міста, що не було повідомлено про час та місце відлову бродячих тварин. Та як виявилось, що згідно закону влада й не повинна була повідомляти. Що немає ніяких повідомлень де можна зробити стерилізацію, та чіпувати тварину, аби її не забрали до притулку. Що тварин відловлювали жорстокими методами та били камінням. Проте, як виявилось люди на власні очі цього не бачили, а лише робили припущення.
Начальник управління Держпродспоживслужби в місті та районі Олексій Роман вніс пропозицію створити комісію, яка б обстежила підприємства, які використовують собак для охорони, зокрема, це кооперативні гаражі, ринки та таке інше. Попередити керівників, що собакам потрібно зробити не лише вакцинацію від сказу, а й стерилізацію тварин. Він зауважив, що минулого року в районі було зареєстровано два випадки сказу бродячих тварин. Депутат міської ради Олена Розовик зачитала лист, який вона отримала Інтернетом від захисників тварин із Харкова, у якому зазначалось численні порушення Харківському притулку для тварин. Проте там

Олексій Роман: - В районі минулого року було зареєстровано два випадки на захворювання тварин сказом

Олексій Роман: – В районі минулого року було зареєстровано два випадки на захворювання тварин сказом

не було жодної згадки чи були відкриті якісь кримінальні впровадження місцевою поліцією, що до порушень законодавства, і, чи були накладені якісь стягнення на керівництво центру.
Депутат міської ради Жанна Федорук виказала кілька слушних зауважень, що до організації роботи по зменшенню бродячих тварин у місті. Зокрема, вона внесла пропозицію, аби тварин, яких відловили для відправки в притулок, спочатку на 7 – 10 днів поміщали до тимчасового притулку в Переяславі. Аби власники собак, могли впізнати своїх улюбленців та забрати додому.
Завідувачка поліклінікою Лідія Стефанська повідомила, що раніше від укусів бродячих тварин до лікарні зверталось 10-12 громадян на рік. Минулого року таких випадків було 126, а за три місяці цього року вже 36 звернень. Лікарку дивували подвійні стандарти захисників тварин. Корову, чи кроля, яких забивають на м’ясо захисникам не шкода, проте дуже опікуються бродячими собаками від яких страждають жителі міста. Всі директори шкіл та керівники дошкільних навчальних закладів підтримали ініціативу міської влади про передачу бродячих тварин до харківського притулку.
Юрист міської ради Євген Нестеренко ознайомив учасників круглого столу з європейською конвенцією про захист домашніх тварин:
– Стаття 4 цієї конвенції зазначає, що людина, яка втримує домашніх тварин відповідає за їхню поведінку. За безпритульних тварин відповідає орган місцевого самоврядування. І міська влада нічим не порушує законодавство, вивозячи цих тварин до притулку.

Завідуюча дитячим садочком “Любавонька” Любов Томенко жаліється на велику кількість бродячих собак на Леваді

Завідуюча дитячим садочком “Любавонька” Любов Томенко жаліється на велику кількість бродячих собак на Леваді

На завершення засідання круглого столу міський голова доручив відповідним службам проінформувати населення, що до поводження з безпритульними та домашніми тваринами. Всім підприємствам, які мають сторожових собак розіслати попередження про стерилізацію. Якщо вони вподовж кількох тижнів цього не зроблять, то на них будуть накладатись штрафи. Створити в місті громадську організацію по захисту тварин. І від слів ми маємо перейти до справ. Також було запропоновано при громадській організації створити фонд, який би фінансував утримання бродячих тварин у тимчасовому притулку. Перший внесок у сумі 250 гривень зробила депутат міської ради Олена Розовик. Міський голова запросив усіх  4 травня о 14 годині прийти до сесійної зали міської ради  для продовження роботи круглого столу.
В.Н.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 Comments до “За свідченням лікарів лише за три місяці цього року від укусів бродячих тварин за допомогою звернулось вже 36 громадян”

 1. 369ch@mail.ru сказав:

  04.05.2017р.

  Зал засідань Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області, 14 год. 00 хв. Всі крісла сесійної зали були зайняті.

  Круглий стіл з проблеми безпритульних тварин у місті та шляхів її вирішення.

  Міський голова Костін Тарас сам визвався бути ведучим і сам надавав слово виступаючим. Регламент тривалості виступів не обговорювався, черговість виступів – теж.

  Іногородні гості: Спис Олександр Іванович – адвокат, Шаргородський Анатолій Вікторович – ветеринар, зоозахисники з м. Харкова: Суркова Марина Леондівна – віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України та голова громадської організації «Ліга допомоги тваринам» Савченко Зоя Федорівна. Були присутні декілька депутатів міської ради, декілька місцевих посадовців, мешканці міста.

  Першим слово Костін Т. надав завтравматологією районної лікарні Абламському Юрію Васильовичу, який розказав про небезпечність невиліковної смертельної хвороби сказ, джерела її поширення, тобто тварини, які мають слинні залози. Шляхи передачі – потрапляння зараженої слини на уражену шкіру та слизові оболонки. Також повідомив, що за 2016р. з укусами тварин до травматології Переяслав-Хмельницької ЦРЛ звернулись 126 осіб., з яких 41 направлено на лікування, з яких 31 зроблено щеплення. А за І квартал 2017р. уже 36 звернень з укусами тварин і 20 осіб направлено на щеплення, 17 прощеплено.
  Його запитали: 1)Суркова М. про те, скількома домашніми, а скількома бездоглядними тваринами були покусані люди; 2)депутати нашої міськради Федорук Жанна та Шинкар Юрій про те, чи це статистика тільки по місту чи по місту і району разом, чи тільки собаками, чи й іншими тваринами. На що Абламський Ю. відповів, що, якщо направляли на щеплення, то це після укусів тварин, над якими не можна спостерігати, тобто бездоглядних, а статистика загальна і по місту і по району та покуси були не тільки собаками, а й іншими тваринами. Федорук Ж.. також підкреслила, що стерилізація не рятує від сказу, а потрібно ще й вакцинувати тварин.
  Другим слово Костін Т. надав майстру цеху благоустрою КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» Модебадзе Давиду, який попросив продемонструвати ролик про харківське КП «Центр поводження з тваринами». На цьому відео виступала Галина Сень адміністратор КП «ЦПТ», Валентин Квіт головний ветеринар КП «ЦПТ», і нахвалювали своє місце роботи. Модебадзе Д. зазначив, що показав він це відео як приклад дій, бо «третий раз мы собираеся и обсуждаем не понятно что» і «взять животное с улицы, сделать прививки, стерилизовать, месяц за ним смотреть, а потом выбросить на мусорник, но с бирочкой».
  Його запитали: адвокат Спис О. про те: 1) чи укладено договір між КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» і КП «ЦПТ», була відповідь, що ні; 2) ті собаки, що вже виловлені, то тепер де вони, чи є акт на їх передачу у КП «ЦПТ», як в подальшому комунальне підприємство контролює долю цих собак, була відповідь, що є акт про передачу собак ФОП Панєвіній і «Я так полагаю, что они там, в приюте, и они живы»; 3) хто від КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» приймав рішення про укладення договору з ФОП Панєвіною. В.О. від 14.03.2017р., була відповідь, що він такою інформацією не володіє.
  Міщенко Аліна із сльозами в голосі заявила присутнім, що телефонувала на всі можливі номери того притулку 4 рази, але там переяславських собак немає і тієї, за якою вона опікувалась, теж немає. У тому притулку відбирають собак гарних і породистих, і тільки їм може пощастить вижити, а на продемонстрованому Модебадзе Д. ролику про притулок собака без однієї лапки, а таких вони зразу вибраковують і усипляють.
  Хоменко Віктор запитав у Модебадзе Д. про те, скільки приблизно безпритульних собак знаходиться у місті, яка вартість стерилізації. Була відповідь, що 200 особин, а відлов однієї собаки і відвезення її в Харків коштує 850 грн. Хоменко В. продовжив свій виступ: «У місті є два лікарі, і можна стерилізацію провести за рік, що і пропонувалось минулого року. Нам розповідали представники ветслужби, як багато їдять собаки, скільки їм потрібно багато м’яса в день, то харківський притулок збиткує тільки на годівлі переяславських собак, а там є ще й харківські собаки. Для нашого міста їх вигідніше стерилізувати і випускати.» Запропонував штрафувати тих, хто викидає на вулицю своїх домашніх собак, і вони поповнюють собою кількість безпритульних тварин у місті. Нагадав, що минулого року була розпочата робота по безпритульним тваринам у місті: чіповано декілька, але у КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» у Статуті не було КВЕД-ів (видах економічної діяльності) такого виду і 40 тисяч минулоріч не можна було використати, хоч пізніше внесли зміни до Статуту. Тоді із забору стадіону хотіли робити вольєри, але покинули. Тому пізніше вирішили – вивезти собак у Харків, а що з ними далі буде – владців не цікавить.
  Костін Т. відразу розпочав коментувати свого опонента: «Ви крім порад нічого ж самі і не зробили. Ви щось можете конкретно зробити, щоб Ваша ініціатива переросла у якісь дії? Для притулку брали прибирали ферму, а коли порахували, скільки на це треба коштів, то зрозуміло, що мільйоном гривень це не обійдеться. Якщо треба надати земельну ділянку – немає питань, міська рада допоможе.»
  Боголіб Тетяна: «Харківський притулок з інших міст тварин не приймає, бо він фінансується з міського харківського бюджету. Я телефонувала на всі телефони того харківського притулку, то ніхто там ні про яких собак з Переяслава не чув. Я підтримую безпритульних тварин своїм коштом. Тут знаходиться професор Чернов, він теж підтримує тварин. Ми не хочемо, щоб наші гроші як платників податків йшли невідомо куди. Давайте проведемо облік тварин в місті, проведемо стерилізацію, створимо фонд для підтримки тварин і створимо притулок для тварин.»
  Шаргородський А.В. на запитання Костіна Т. чи зменшує стерилізація агресивність: «Собаки чоловічої статі, коли йде шлюбний період, оберігають самку і можуть вважати людей загрозою для неї, звісно стерилізація зменшує агресивність та зменшує саме поголів’я тварин.» Також зазначив, що домашні собаки вважають себе охоронцями і коли йдуть у самовигул, то вважають територію довкруг своєю, тому до всіх інших, крім своїх господарів вони відносяться як до чужаків. А от безпритульні собаки вважають людей своїми годувальниками, тому вони менш агресивні чим домашні собаки.
  Костін Т.: «На громадських слуханнях всі жителі міста, абсолютно всі так само хлопали, коли я дав вказівку Фесенку А. (керівник КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ»), щоб він терміново знайшов організацію, яка займеться відловом і стерилізацією в нашому місті собак. На жаль, перестарались і виконали зовсім не так, як хотілось – відловили і відвезли у центр поводження з тваринами. І я хотів, щоб ініціатива і конкретні кроки виходила від любителів тварин, бо в міської ради дуже багато інших питань.»
  Марченко Інна інспектор з благоустрою і волонтер запитала у всіх, чому це питання піднялось тільки після того як почали вивозити собак і що вони робити до того. Також зазначила, що живе поруч будинку однієї із виступаючих і ночами не спить, а також, що якби вона не любила собак, то вона б їх сама потравила, хоч частину з цих собак нещодавно вже вивезли. Люди не можуть пройти на роботу, вони підбігають до дітей.
  Боголіб Т. розповіла, що минулого року була розроблена програма щодо поводження з безпритульними тваринами і вона мала пройти через сесію міськради, а також зазначила, що проживає в іншому місці і опікується собаками в університеті, а не під 97-м будинком, де живе Марченко І.
  Костін Т.: «Дійсно, міською радою розроблена була програма, вона діє, ми її оприлюднювали декілька разів, але жителі не всі читають пресу. Я хотів, щоб ви цю програму доносили і самі її виконували. Якщо підкормлюєте тваринку, то треба її простерилізувати. Знаходження собак біля будинків – це не правильно, це не вирішення питання. Може ви відпрацюєте ідею створення фонду, створення громадської організації. Не знаю, як її назвете, можливо «Собаки Переяслава» або назвіть її, як вам зручно. Я готовий підтримувати ваші ініціативи. Жителі міста до мене звертались: якщо ви нічого не зробите із собаками, ми прийдемо до міської ради із мітингом. Почали вирішувати – прийшли ви з мітингом.»
  Міщенко А. повідомила, що не тільки вина собак, що вони нападають. Минулого засідання (26 квітня 2017р.) директори шкіл та садочків розповідали про небезпеку тварин. Вона поцікавилась, чи десь по школах нашого міста проводяться заняття по біоетиці. Є фонди, наприклад «Хепі хол» – щаслива лапа, які можуть проводити такі заняття. Є випадки, що люди самі провокують собак на агресію: наїдуть коляскою на лапу, хапають, смикають, дратують, а потім мами скаржаться, що собаки нападають на людей. Активісти не повинні стерилізувати собак за свої кошти. Розказала, як вона виходила разом із Русланом Саулком собаку, яку обпалили, що у таких випадках собаки нікому не потрібні, лише небайдужі їх можуть врятувати.
  Костін Т. запитав, яка освіта у Міщенко А., вона відповіла, що педагогічна Тому відразу перекинув на неї реалізацію її ініціативи по проведенню занять по біоетеці, запропонувавши присвятити цьому по годині в тиждень як хобі. На аргументи, що для цього потрібні професіонали і знання, відповів: «Якщо Ви бажаєте допомогти тваринам, треба взяти книгу і вивчити. Треба починати з діточок: один урок на тиждень. Порекомендуємо для цього ще 2-3 людини, які люблять собак. Почнемо переходити від слів до справи. Давайте створюйте організацію, розробимо навчальну програму. Директори шкіл та садочків підуть нам на зустріч. Думаю, півгодини буде достатньо із картинками, слайдами, а тоді перейдемо на дорослих – проведемо навчальний процес для депутатів, депутати попрацюють на округах. Можливо, листівочки роздадуть по округах.»
  Спис О.: «Сказане спрямоване на те, щоб заговорити проблему.» Зачитав ряд документів, зосередив увагу на нецільовому витрачанні бюджетних коштів та перевищенні службових обов’язків керівником КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ», а саме: додаток до рішення сесії Переяслав-Хмельницької міської ради від 23.03.2017р., де вказано найменування заходу – оплата послуг по стерилізації тварин, сума 40 тис. грн. Предметом договору від 14.03.2017р. між КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ», яке було відповідальне за стерилізацію і для чого йому виділили 40 тис. грн., та ФОП Панєвіна є послуги не із стерилізації, а з відлову безпритульних тварин, транспортування їх до центру утримання тварин, утримання та ветеринарне обслуговування.
  Костін Т перебив і запитав: «Адреса центру яка?»
  Спис О.: «Цікаве питання, адже адреси центру у договорі не вказано. Бюджетні гроші виділялись на стерилізацію, а договір укладено на вивіз собак. Гроші, що належать громаді. Зараз питання стоїть не в тому, що громадськість не проявляє достатньої активності, а в тому, що бюджетні гроші використовуються нецільово. Хто буде утримувати виловлених тварин та хто буде здійснювати ветеринарне обслуговування у договорі теж не вказано. У п.2.2.2. Договору записано, що до виконавця ФОП Панєвіної переходить право власності на виловлених тварин. Але ж у ст. 341 Цивільного Кодексу України зазначено, що особа, яка найшла бездоглядну тварину протягом 3-х днів повинна про це повідомити органи місцевого самоврядування, і тільки лише через 2 місяці у неї виникає право власності на неї, а не відразу. У п. 2.2.3 договору вказано, що виконавець має право самостійно визначати долю виловлених ним тварин без подальшого повернення. Це говорить про те, що начальник комунального підприємства, який уклав цей договір, самостійно розпорядився цими собаками, але не мав на це право. В його діях є ст. 364 КК України – це зловживання владою і посадовим становищем. Адже серед тих собак, що були виловлені 2-ма партіями, є 5 домашніх собак, тобто він завдав моральну і майнову шкоду їх власникам. Чи повідомляла ФОП Панєвіна міську раду, що вона знайшла собак?»
  Костін Т.: «Якщо ми повідомили б жителів міста, що вночі будуть відловлюватись собаки, то вони б перешкоджали б цьому.»
  Спис О. зачитав акти виконаних робіт: один на 12 собак на суму 10 200 грн. та другий на 23 собаки на 19 550 грн. «І міська рада повинна повідомити, де ці собаки. Якщо те, що було сказано на сесії міської ради 27 квітня, що собаки вже знищені правда, то треба звертатись з цього приводу в поліцію. Безпритульні собаки – це власність територіальної громади. Безумовно простіше взяти їх і вивезти і забутись, але це не припустимо. Вирішити питання можна шляхом прийняття дієвої цільової програми із залученням пропозицій, що тут звучали, в тому числі і виділення земельної ділянки піл притулок і реальну участь міської ради. Щоб надалі не розказували, що потрібно провести з дітками бесіду, а не контролювати цільове витрачання бюджетних коштів.»
  Костін Т.: «Між КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» і ФОП Панєвіною є угода, у неї є всі дозволи і ліцензії, Вікторія Олегівна займається цим по всій Україні і з десятками міст вона заключила угоди.» Почав зачитувати текст договору. Його заплескали. На що він сказав, що він прощає цю виходку і плескати потрібно після того як він закінчить говорить. Від автора цієї замітки – я особисто Костіну Т. не прощаю вбивство 35 переяславських собак, яке він замаскував під їх вивіз у харківський собачий рай і откати бюджетних грошей на цьому вбивстві теж Костіну Т. я не прощаю.
  Суркова М взяла слово не очікуючи, коли Костін Т. їй його надасть, хоч цьому дуже перешкоджав депутат міської ради Калачник Олександр. Продемонструвала відеоролик про той Центр поводження з тваринами. У ролику виступала сама Шаповалова – керівник цього центру і особисто говорила, що це комунальне підприємство створене Харківською міською радою для того щоб воно очищувало місто від бродячих тварин: «Якщо ми будемо усипляти 100% поступаючих тварин, то ми не порушимо жодного закону і будемо цілком праві» – сказала Шаповалова. Також на відео представник харківської влади сказав, що із 6000 щорічно виловлених тварин умертвляється 90% після 7 днів перетримки. Шаповалова: «Функція центра – очистка города от бродячих животных, а не центр по спасению животных. Естественно, это определенный тоннаж.»
  Модебадзе Д. викрикнув з місця, що на відео від зоозахисників був володілець бойні Богдан Ткач, а відео нарізане.
  Суркова М. зазначила, що тіла тварин, яких Шаповалова називає «определьоним тоннажем», вивозять на Куп’янський санітарно-ветеринарний завод для переробки на м’ясо-кісну муку . У 2014р. це було 71 тонна трупів, у 2015р. майже 90 тон трупів собак і кішок було здано на цей завод. Щодо кримінальних справ, то вони заведені по жорстокому поводжені з тваринами, по підробці документів. Вчора поліцейські зупинили у Харкові газель і там були пластикові сумки глухо закриті на змійку, в яких перевозили цуценят і котенят, хоч у машині були клітки. Безповоротний відлов – неефективний метод, це не вихід, бо на місце відловлених тварин прийдуть інші. На відлов будуть постійно витрачатись кошти. Також нагадала, що переносниками сказу є і лиси, від яких захищають собаки. Запропонувала, що потрібно передбачити у переяславській міській програмі пільгову стерилізацію для домашніх тварин. Безпритульні стерилізовані тварини краще беруться у сім’ї. Потрібно разом із програмою прийняти і правила утримання тварин. За результатами цього круглого столу треба створити робочу групу і доопрацювати програму і винести її на сесію. Без міської ради це не робиться, грантові кошти можна залучати тільки тоді, коли буде наявна міська програма гуманного поводження з тваринами, так їх ніхто не дасть.
  Савченко Зоя розповіла, що, можливо, за вбивство переяславських собак заплатила громада такого маленького міста як Переяслав, як і решта маленьких міст, а потім ці тварини, якщо їх довезли до Харкова, були здані у той притулок як харківські. Тобто була подвійна оплата. Також повідомила, що відлов відбувається з 5 до 7 години ранку підманюють тих, хто довірливий і легше йде, ловлять по 20 собак за один ранок і їдуть, а потім приїздить ФОП Панєвіна до міського голови маленького міста і завозить откат.
  Від автора цієї замітки: Дійсно, у вівторок 18 квітня було подано від КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» у казначейство документи на оплату за вилов 23 собак і у той же день ФОП Панєвіна, за слів міського голови Костіна Т., приїхала у Переяслав і спілкувалась з ним у його кабінеті. Чого їй їхати до Костіна Т., адже договір вона укладала із ВУКГ та й собаки уже були половлені 13 і 14 квітня і вивезені з міста? Мерською турботою про долю переяславських собак такий візит теж не можна обґрунтувати. Більш всього, що це був відкатно-прокатний візит.
  Калашник О. депутат нашої міськради: «Мене обрали люди і я представляю їх інтереси. Присутні в залі шукають причини, як привести людей. Подивіться на себе перш за все у дзеркало – хто ви є, а не шукаєте тут сор».
  Від автора цієї замітки: Калашник О. йшов першим номером від партії Простих людей і під партійним брендом потрапив у міськраду депутатом. Можна мати свою особисту думку на цю проблему, але не слід використовувати депутатське посвідчення і видавати її за думку більшості виборчого округу, особливо тоді, коли такого округу не було.
  Черновський Андрій привів на круглий стіл дитину з ДЦП та повідомив, що в нього не було свого часу грошей, щоб її вилікувати і за відомостями міської ради в місті є 61 сирота і 121 дитина-інвалід. Також запитав зоозахисників, чи їм не жалко тих, кого убивають, щоб годувати собак. «Ми не таке багате суспільство щоб ми тільки собаками опікувались. Відловили, розмістили на сайт фото, якщо не звернувся господар старий чи новий, то усипили і крапка».
  Гичко Олена, адвокат, повідомила, що ніхто за час існування ст. 299 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з тваринами) не довів її у місті до вироку. Погодилась, що нецільове використання коштів є. «Якщо центр приймає, то їх треба туди доставляти». Якщо собака знаходиться на вулиці без господаря, але у повідку, то навіть вона по законодавству вважається безпритульною. Захищала у своєму виступу дії міського голови Костіна Т., хоч його прізвище ніде по паперам і не фігурує – тобто, вона знає, що без його дозволу із виловленими переяславськими собаками так не поступили б, тому і адвокатує свого однодумця.
  Томенко Любов, завідуюча дитсадком «Любавонька», куди батьки здають все навіть туалетний папір, повідомила, що у садку виховується 400 діток і через мікрорайон Левада не можна пройти через безпритульних собак ні батькам з дітками, ні працівникам садка. «Ми вже сидимо тут 2 години і ніякого рішення не прийняли. Так не роблять, як ви себе погано повели по відношенню до міського голови».
  Гайдак Василь, депутат нашої міськради розповів, що із сіл нашого району на недільний базар приїжджають селяни і везуть із собою собак і цуценят та підкидають по місту.
  Карнаух Григорій, перший заступник міського голови, теж виступав.
  Костін Т. підвів підсумки круглого столу, записав бажаючих у робочу групу і назначив її засідання на 10 травня, запропонував присутнім створити громадську зоозахисну організацію, а своїм підлеглим оприлюднити правила поводження із тваринами у місті. Запрошувати на робочу групу представників переяславських харчопереробних підприємств хлібозаводу, маслозаводу та ковбасні (власники Пироговьский та Дороскок), щоб вони повідомили, чи можуть надавати та в яких обсягах продукти для безпритульних тварин, Костін Т. відмовився, мотивуючи це тим, що таке питання ставити перед власниками заводів ще рано.
  Загалом круглий стіл тривав 2-ві з половиною години.

  10 травня 2017р. засідання робочої групи провів перший заступник міського голови Карнаух Григорій, тому тривало воно близько однієї години, оскільки уже час переходити від висловлення думок та емоцій до конкретних дій. Присутніх було трохи менше половини сесійного залу.
  Спис Олександр, адвокат, наголосив на необхідності дострокового припинення договору між КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» та ФОП Панєвіною, на що Карнаух Г. повідомив, що міська рада направить про це лист у ВУКГ.
  Депутат нашої міськради Федорук Жанна зачитала інформацію по організацію роботи місцевої влади у Черкаській області по безпритульним тваринам, там на рівні області планується створити 19 пунктів стерилізації із залученням коштів місцевих бюджетів та закордонних грантів. На відкритті одного з них у Золотоноші був присутній начальник цеху благоустрою КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» Модебадзе Давид, по що він сам сказав. Також Федорук Ж.. наголосила про необхідність прийняття на сесії програми поводження з безпритульними тваринами, хотіла зачитати витяги із проекту такої, але Карнаух Г. її обірвав мотивуючи недостачею в нього часу.
  Вітківський О., начальник відділу капітального будівництва міської ради, повідомив, що 01.08.2008р. було на сесії затверджено правила благоустрою, де є пункти, які стосуються утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними. Коли розробляли методи створення притулку, то підрахували, що утримання постійного притулку на 40 собак обійдеться місту до 1,5 мільйони в рік, бо це і опалення і зарплата персоналу і харчування. «Давайте не будемо робити дороги і освітлення, а будемо займатись тільки безпритульними собаками».
  Шинкар Юрій запитав присутніх, хто буде вести облік домашніх та безпритульних тварин, хто буде організовувати стерилізації, і хто конкретно відповідатиме за цей напрямок, адже при ознайомленні із посадовою інструкцією начальника цеху благоустрою КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ», такого обов’язку навіть в нього не прописано. Тому слід її добавити такими пунктами. У залі сказали, що відповідальним повинен бути Модебадзе Давид як начальник цеху благоустрою КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ».
  Витупав також Пилипенко Артем, сказав, що він входить до місцевого клубу власників збої, і сам теж підтримує стерилізацію собак, бо це зменшує рівень тестостерону, а разом з тим і агресивність, але її слід проводити суцільно, бо, на його думку, не стерилізовані собаки по стадному інстинкту можуть стати лідерами зграї стерилізованих і агресії від тварин менше не стане.
  Карнаух Г. підсумував першочергові заходи, які слід розробити та здійснити:
  1. Чиновникам міської ради разом із активістами подати на червневу сесію міської ради доопрацьований узгоджений варіант Програми щодо поводження з домашніми та безпритульними тваринами у нашому місті.
  2. Зобов’язати всіх власників собак у нашому місті, які не планують мати потомство, стерилізувати своїх тварин.
  3. У Програмі щодо поводження з домашніми та безпритульними тваринами передбачити пільгову стерилізацію для собак, власники яких є пенсіонери та малозабезпечені верстви населення.
  4. Створити умови для проведення самої стерилізації: приміщення, персонал, медикаменти, догляд та харчування у післяопераційний період, договори на виконання та оплату ветеринарних послуг.
  5. Підбір місця для розміщення пункту стерилізації тварин, бо є ще й санітарні норми, оскільки у минулому році почали будувати такий пункт і ставити вольєри на території КП « Переяслав-Хмельницьке ВУКГ», але сусіди запротестували, бо немає 500 метрів від їх помешкань.
  6. Визначиться хто і на яких умовах буде ловити тих собак, яких не зможуть привести господарі чи піклувальники. На що була пропозиція із залу, що Ліга захисту тварин може навчити одну людину як виловлювати собак, а також у місті є 6-ть кінологів, з якими можна обговорити ці питання.
  Карнаух Г. також запитав, що робити із облізлими, коростявими та хворими собаками, на що отримав відповідь від, не скажу кого, що їх треба усипляти.
  Модебадзе Д. запропонував, щоб активісти реєстрували кожну простерилізовану собаку на себе і він готовий на себе зареєструвати одну таку собаку.

  Додатково. Перед цим круглим столом питання щодо поводження з безпритульними переяславськими собаками розглядалось на зустрічі активістів із Переяслав-Хмельницьким міським головою Костіним Т. 18 квітня 2017р. Тоді Костін Т. повідомив, що виловлених у страсний четвер та п’ятницю переяславських собак відправлено у м. Харків у комунальний Центр поводження з тваринами. Також Костін Т сказав, що він працює на благо міста і цитата: «Я поки міський голова і я вирішую це питання, як бачу. Як ви станете міським головою, то будете вирішувати його по своєму. У ФОП Панєвіної є угода на доставку туди виловлених переяславських собак». На пропозицію звернутись від міської ради чи від КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» до харківського притулку із запитом, чи доставлялись туди переяславські собаки, на вилов яких було потрачено бюджетні кошти Костін Т. сказав: «пишіть самі» та він може дати особисті кошти на поїздку у Харків до того притулку активістам, щоб вони переконались як там поводжуються з виловленими тваринами. Запропонував активістам дослідити питання та сказав про те, що від активістів лише балачки, а конкретних дій немає: «Ви всі балаболи». Був нервовий, хоч надів акторську посмішку і у підтримку закликав двох юристів Переяслав-Хмельницької міської ради, яких вважає особистими адвокатами, а вони і не сперечаються цьому – їм подобається отримувати гроші із казни громади, а захищати особисті бачення Костіна Т. Також запросив начальника інформаційного відділу, хоч за результатами цієї зустрічі навіть замітки на два речення на сайті Переяслав-Хмельницької міської ради не з’явилось.

  26 квітня 2017р. у приміщенні міської ради відбулась зустріч з цього питання, на якій більшість присутніх була провладною, зоозахисники були у меншості. Залежні від міської влади бюджетники одноголосно схвалювали рішення міської влади в особі міського голови Костіна Т. щодо вилову та вивезення переяславських безпритульних собак з міста.

  27 квітня 2017р. на сесії нашої міськради оскільки у сесійні залі були присутні до двох десятків жителів міста, які не схвалювали дій місцевої влади щодо вилову і вивезення із міста переяславських безпритульних собак, то першим було поставлено собаче питання та 2 години воно обговорювалось. Висловлювались різні думки. У той же день прийшло на сесію люди, які протестували проти будівництва ТЕЦ на території колишньої сільгосптехніки, тому у цій ситуації зоозахисників Костін Т. використав для замаринування противників будівництва ТЕЦ – вони поросходилися і Костіну Т. стало легше навішувати свої думку тим з них, хто залишився. На сесії нашої міськради 18 депутатів із 21 присутніх із 35 наявних проголосувало за включення до повістки денної питання щодо розірвання договору із ФОП Панєвіною, а про зобов’язання КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ», яке його уклало, розірвати цей договір проголосувало лише 8 депутатів із 21 присутнього. Під час цього голосування Костін Т. вийшов із зали і зайшов на останніх секундах голосування, але участі в голосуванні так і не взяв – саботажник громадських ініціатив, які йому не подобаються. Депутат Розовик Олена хотіла повернути Костіна Т. в зал словами: «Тарас Вікторович, почекайте, не тікайте. А то як тільки відповідальне рішення, то Ви зразу в туалет», але ці слова його не спинили, бо його вже давно слова не спиняють – зробив, що надумав. Адже, зараз спинити Костіна Т. можуть або великі гроші або велика фізична сила, ні першого ні другого у Розовик О. немає. Спершу депутати сформували назву рішення так: «Про розірвання договору з ФОП Панєвіною» і тут юрист міськради Медведенко Н. справедливо зазначила, що міська рада цей договір не укладала і вона немає права його розривати. Так, дійсно, міська рада не має права втручатись у господарську діяльність КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ», от тільки б це усвідомили б наші місцеві високопосадовці, а не вимагали б від комунальників погодження кожного їх господарчого кроку.
  Депутати нашої міськради Сиворко Михайло (голова бюджетної комісії), Жанна Федорук (секретар бюджетної комісії) та Юрій Шинкар повідомили присутніх з посиланнями на документи, що кошти 23.03.2017р. у сумі 40 тис. грн. було депутатами через сесію виділено на стерилізацію собак, а 6 квітня через сесію цю суму збільшено до 120 тис. грн., але фактично уже сплачено 10 200 грн. ФОП Панєвіній не за стерилізацію, а лише за відлов по 850 грн. за кожну собаку, в які входить 220 грн., що має ФОП Панєвіна перерахувати на притулок без адреси за здачу на подальше утримання туди переяславських собак.
  Калашник О. розказав, як його в дитинстві покусала собака і він мало не залишився із неробочою рукою, тому всіх собак він ненавидить і він за те щоб їх, цитата: «Вивезли кудись і закопали в одній ямі. Собак треба убрати із міста». Також запитав, чому присутні опікуються проблемою безпритульних собак, а будівництво соціального житла їх не цікавить. Відповім від себе – тому, що 120 тис. грн. спрямовано з бюджету на цю проблему і ми, як платники податків, хочемо проконтролювати гуманність витрачання наших коштів, бо й так уже багато наказнокрадили наші місцеві владці. Запропонував, щоб активісти за свій кошт супроводжували виловлених переяславських собак у Харків, щоб пересвідчуватись, чи їх там здають у притулок. Також сказав, що багато хто на темі безпритульних собак зараз на сесії піариться і сказав виступаючим, щоб не вводили в оману людей.
  Костін Т. говорив свої традиційні заговори, які він повторює кожної сесії: «Міська рада не порушує законодавства. Я працюю на цій посаді чесно. Те, що ви зачитали, це ваші думки.», а також нові: «На яке мило? Ви вірите якимось писулькам? Нецільове витрачання коштів є, але треба не договір розривати, а внести зміни у цільове призначення цих коштів».
  Іващенко Максим, депутат нашої міськради, запитав у Модебадзе Давида: «Що з тими собаками, яких уже вивезли, зараз?» Відповідь: «Я супроводжував відлов. Думаю, що вони живі і здорові, але, може не всі, бо по інструкції взагалі цуциків зразу умертвляють.» Також Модебадзе Д. повідомив що, на його думку, в Англії безпритульних собак після відлову тримають 7 днів і якщо не знайдеться старий-новий власник, то потім усипляють, карантин у харківський притулок нікого не пускають стороннього на то він і карантин, і запитав у присутніх: «Что вы сделали, чтобы решить эту проблему.».
  Юденко Владислав, депутат нашої міськради: «Ви лукавите, бо їсте м’ясо інших тварин, і їх вам не шкода. Компетентні органи повинні давати висновки про нецільове витрачання коштів та наявність бюджетних порушень – ми не вправі цього робити».
  На що йому бала відповідь, що домашніх тварин люди вирощують, а безпритульних просто хочуть знищити, щоб вони їм не заважали. На те є громадянське суспільство і відкритість, яка прийшла після Другого Майдану, зокрема сайт е-дата про витрачання бюджетних грошей, щоб кожен міг аналізувати законність витрачанню бюджетних грошей і давати свою оцінку правомірності таких витрат і не треба чекати висновків від ревізійних органів про очевидні речі.

  Шевченко Оксана 18.05.2017р.

 2. 369ch@mail.ru сказав:

  й голова, а не платники податків, тому і бояться сказати щось проти міської влади.

 3. 369ch@mail.ru сказав:

  “Всі директори шкіл та керівники дошкільних навчальних закладів підтримали ініціативу міської влади про передачу бродячих тварин до харківського притулку.”
  Хоч ні один директор переяслвських шкіл чи днз не бачив прийомо-здаточного акту, що переяславські собаки були здані у харківський притулок, але дії влади вони підтримують – нічого дивного, адже вони ще досі думають, що зарплату їм особисто платить міськи

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar