“Безвіз” – наскільки це для вас важливо?

ОпитуванняСеред найрезонансніших тем, що обговорюються в суспільстві, – реальна можливість вже в недалекій перспективі отримання для громадян нашої країни безвізового режиму поїздок до країн ЄС. Звісно, далеко не у всіх може виникнути потреба поїхати до Європи, проте, як виглядає, вона стає до нас реально ближчою. Про це наші журналісти спілкувалися з жителями міста й району.

Ірина Жданюк, 19 років, місто:

– Я навчаюся в університеті на вчителя англійської й німецької мов. Дуже люблю подорожувати і хочу побачити багато країн. Була в Німеччині й Польщі. А восени планую поїхати в Чехію. Якщо безвіз запрацює в червні, як і обіцяють, то мені буде простіше подорожувати. Не треба чекати оформлення візи, поїздка буде дешевшою. А біометричний закордонний паспорт я зробила ще минулого року.

Марія Болбот, 55 років, с. Пологи-Вергуни:

– Звичайно ж, чула про можливість отримання для українців безвізових поїздок до Європи. Скажімо, я нікуди з села не збираюся їхати, не чула, і щоб хтось із наших вергунян зараз був де за кордоном на заробітках. Думаю, те, що до європейських країн, як кажуть, їздити стане простіше, перш за все, відкриє перспективи для молодших людей. У мене також є діти, вже працюють. Хтозна, як складеться життя, можливо, й вони скористуються цим безвізом.

Тетяна Смашна, 27 років, с. Студеники:

– У нас молода сім’я, маленька дитина, тому чоловік працює на двох роботах. Коли безвізовий режим запровадили, мені було в принципі байдуже. За кордоном ми з чоловіком були лише одного разу – в Туреччині у медовий місяць. Зараз влітку відпочиваємо на морі тільки в Україні, адже найпопулярніші курорти в Туреччині, Єгипті та Болгарії дуже подорожчали у зв’язку зі зростанням курсу долара. А про відпочинок десь у Європі годі й мріяти найближчим часом. З мого оточення майже немає людей, які б дуже зраділи безвізу і вже збиралися на відпочинок до європейських країн. Можу лише порадіти за тих, для кого безвіз був дуже важливий і необхідний по роботі, а також за затятих мандрівників.

Єлизавета Миздренко, 79 років, місто:

– Мені доводилось бувати в країнах Євросоюзу. Відвідувала як турист Францію, Австрію, Італію, Польщу, Болгарію. Враження – незабутні. Останнім часом ми подорожуємо разом із переяславкою Ганною Непорожньою. З подорожей привозимо велику кількість фотографій.

Одного разу відео зі мною на березі Дунаю хтось розмістив в Інтернеті. Я там співала «Помнят Вена, помнят Альпы и Дунай…» Пам’ятаю, після того мені телефонували знайомі, жартували, що я «зірка Ютубу». Звичайно, безвізовий режим спростить і здешевить поїздки до країн Європи. Треба тільки виготовити біометричний паспорт. І ще я сподіваюсь, що мені простіше буде їздити до сина Юри в Молдову.

Андрій Марченко, 48 років, місто:

– До цих пір доводилося лише раз відкривати візу – коли літав в Угорщину. Але турфірма сама це робила, то проблем ніяких не відчув. До цього їздив у Єгипет та Туреччину: єгиптяни клеїли візу прямо в аеропорту, а туркам вона взагалі не треба, вони й так мені були раді. Щодо безвізу я висловлюся обережно: побачимо. Втім впевнений, що поїздки до Європи не будуть такими легкими, як кажуть друзі: а давай на вихідні в Чехію на пиво змотаємося! Думаю, їхні прикордонники таки чіплятимуться: а яка мета поїздки? а хто вас запросив? а де будете мешкати, підтвердження є? а чи достатньо у вас грошей на картці? і т.д, і т.п.

Іван Бугаєнко, 59 років, с. Хоцьки:

– Я задоволений отриманням безвізу Україною. Мені дуже хочеться поїхати за кордон, і тепер це стало доступнішим. А ще дуже радію за наших дітей та внуків, бо вільний в’їзд до Європи наблизить їх до європейських цінностей. Подивившись, як живуть люди там, матимуть змогу будувати таке ж життя і у власній родині, країні.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.