Сергій МІЩЕНКО: «Об’єднання сіл із Переяславом в єдину громаду не має перспектив»

Галина Іващенко до народного депутата прийшла з непростими запитаннями

Галина Іващенко до народного депутата прийшла з непростими запитаннями

Народний депутат України Сергій Міщенко (45 років) 12 травня провів особистий прийом громадян у Строкові та Сомковій Долині. З ним у команді працювали помічник депутата Тетяна Дейнега і юрист Ярослав Барков.

Сьогодні це 823-й прийом, починаючи з 2012 року, відколи я депутатом у вашому окрузі, – зауважив гість на початку зустрічі.

У Строкові на призначену годину – поки що нікого із жителів. Зате у сільського голови Миколи Жука до народного депутата є ряд питань щодо землі, доріг, створення об’єднаної громади.

Зараз чимало сільських рад, які завдяки змінам у Бюджетному кодексі значно наповнили свої бюджети, зайнялися виготовленням генеральних планів населених пунктів. У Строкові також готують цей документ і хочуть внести в межі села прилеглі до нього пасовища, аби зберегти їх за громадою. Адже такі землі, окрім тих, що в адміністративних межах сіл і є в компетенції місцевої влади, досі роздаються направо-наліво винятково Держгеокадастром. Якщо раніше це було у віданні голови РДА і то з погодженням райради, то тепер місцеву владу навіть не інформують, кому відомство в Києві віддало їхню землю. Як діяти зараз сільській владі, доки триває виготовлення генплану? Адже на це може піти і півроку, а за той час їхня землю може опинитися в оренді якогось «лівого дядька».

Сергій Міщенко запропонував кілька варіантів вирішення, і Микола Жук обговорив деталі втілення найприйнятнішого. При цьому народний депутат зауважив, що зі свого боку неодмінно подасть у земельне відомство і свій депутатський запит, на який там мають відповідно зреагувати.

Дорога між Великою Каратуллю та Строковою має протяжність близько 300 метрів і дуже розбита вже давно. Чи допоможе народний депутат її відремонтувати?

Якщо вона є в затвердженому переліку доріг, які заплановані для ремонту в цьому році, то Облавтодор має її зробити, – запевнив Сергій Міщенко. – Адже я вимагав, щоб дороги обласного значення були поремонтовані в першу чергу. Для цього Київській області виділено з Держбюджету 787 млн грн, проте обласна рада не ухвалила відповідну програму під ці кошти, через що затримується їх освоєння. Я наполіг на виділенні саме для Переяслав-Хмельницького району 37 млн гривень на ці дороги. Інше питання, коли їх розпочнуть робити?

А ось власне сільські дороги, тобто комунальні, мають ремонтуватися за рахунок місцевих бюджетів. Проте, якщо в них для цього не вистачає коштів, то я сприяю фінансуванню і цих робіт з державного бюджету. Наприклад, таким чином ми зробили дві дороги – в Лецьках і Пологах-Вергунах.

Щодо формування об’єднаної громади, то сільський голова Микола Жук зауважив, що спочатку їхнє село мало намір об’єднуватися з Великою Каратуллю та Переяславом, проте міські депутати не підтримали цю ідею. Зараз думають над новою конфігурацією, можливо, гуртуватимуться зі Студениківською громадою.

Я про це і кажу, що об’єднання сіл з Переяславом – безперспективне, – сказав Сергій Міщенко. – Зате об’єднуватися окремо можуть Циблі, Дівички, Студеники з ближніми селами, але треба радитися в громадах, бо кожне село хоче бути центром, або поближче до нього.

Цього тижня в нас буде час запитань до уряду, і я неодмінно запитаю в Гройсмана про створення громад в Київській області. Про те, хто це має вирішувати: перспективний план обласної влади чи самі люди добровільним вибором з ким об’єднуватися? Скажу: дайте можливість їм самим визначитися, бо інакше ви нічого не зробите на моєму окрузі! Тому з наступного тижня ми підемо «бомбити» їх щодо створення двох громад: у Циблях і Дівичках, яких досі обласна адміністрація «відфутболює». Сільські голови вже зверталися до мене за консультацією. Проте я не втручаюся в те, кому і з ким об’єднуватися, але допомагаю рухати сам процес так, як захотіли люди, – зазначив народний депутат.

Цього дня поспілкуватися із Сергієм Міщенком у Строкові прийшла Галина Іващенко, 73 роки. Жінка дуже обізнана в політичному житті країни, роботі Верховної ради і мала до гостя багато запитань. Окремі її репліки прозвучали як невтішна реальність.

Перекажіть їм (народним депутатам у парламенті – авт.), що нехай там остепеняться, бо нас тут бідність заїдає! – заявляє пенсіонерка. – Хіба ж можна зараз вижити на пенсію в 1200 гривень? Самі там жирують, а обіцяного людям підвищення вже мало хто і дождеться…

Так хто ж їх туди відправляв? – обурюється навзаєм народний депутат. – Ви ж самі на виборах голосували за «Народний фронт» і Яценюка. Тоді люди мене не послухали, хоч і я попереджав, бо краще знаю. Треба на виборах голосувати свідомо, а не за пайки. Вони у вас потім заберуть все одно за ці подачки і навіть більше. Не можна в парламент відправляти бізнесменів, треба голосувати за юристів, економістів, які писатимуть якісні закони. Наступні вибори в країні будуть не раніше, як 2019 року, є час подумати.

У Сомковій Долині на прийом прийшло восьмеро людей, там було чимало запитань про оформлення спадщини, земельних паїв, житлової субсидії, просили і матеріальну допомогу на лікування та дякували за сприяння у вирішенні різних питань на попередніх зустрічах. Сільський голова Тетяна Шатун радилася, як стягнути плату за землю, на якій розміщені виробничі будівлі колишнього господарства, що викуплені у власність.

Валентина БАТРАК

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.