У музеї відвідувачі вчились вишивати “мережкою”

Екскурсія залами музею

Екскурсія залами музею

18 травня у Всесвітній день вишиванки до музею Трипільської культури завітали учні ЗОШ №7 на просвітницький захід “Вишита сорочка – оберіг української родини”. Завідувач науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури» Дмитро Тетеря проводячи для школярів екскурсію залами музею розповів про найдавніші орнаменти, які зображали на глиняних виробах наші пращури і нині можна зустріти у вишитих узорах на полотні.
Молодший науковий співробітник Валентина Білоусько розповіла із чого бере початок всесвітній день вишиванки:
– День вишиванки в Україні відзначають з 2006 року. На сьогодні це народне свято, яке

Ось такий орнамент сорочки

Ось такий орнамент сорочки

відзначається щороку в третій четвер травня. Ідея акції «Всесвітній день вишиванки» належить студентці факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день, і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала

Майстер-клас. Вишивка "мережкою"

Майстер-клас. Вишивка “мережкою”

долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Сорочка з давніх-давен вважалась оберегом. Щоб вона виконувала роль оберегу, необхідно було виконати відповідні дії, наприклад, нанести вишивку. Саме вишивка мала знищити небезпеку, перетворити сорочку на «броню», щоб не проникла сила зла. Тому орнамент у вишиванці розміщували на найбільш вразливих для людини місцях, де «тіло виходило назовні» – на комірі, грудях, манжетах.
Науковець детально розповіла про орнаментику та семантичне значення узорів на вишитих сорочках. А також розповіла про різноманітну техніку вишивки, та провела майстер клас із вишивки в техніці “мережка”.
Оскільки свято вишиванки співпало з Міжнародним днем музеїв, то учні піснями та віршами привітали музейників.
Володимир Набок

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.