Скільки разів ви саджали розсаду?

ОпитуванняГарна розсада та ще й вчасно посаджена – гарантія якісного врожаю овочів. Однак, як і в будь-якій іншій справі, в городництві не завжди все буває гладко: то приморозок, то спека, то шкідники попрацюють, і ось висаджене вже пропало. Доводиться робити все спочатку. За скільки разів висадили всю необхідну їм розсаду наші земляки, поцікавилися журналісти «Вісника».

Марія Білогруд, 62 роки, с. Горбані:

– Коли були приморозки, то, мені здається, Горбані вони менше зачепили, ніж інші села. Пройшли стороною. Хоча наслідки, звісно ж, були і у нас. Примерзли виноград, черешні, у людей, які рано посадили розсаду, – помідори, перець, огірки, гарбузи. Особисто я помідори, огірки пересаджувала один раз. Проблем з цим немає, оскільки розсаду вирощуємо самі. По скільки разів її пересаджували інші селяни, навіть і не знаю. Я пенсіонерка, мало куди ходжу з дому. 

Валентина Коваль, 58 років, місто:

– Ось уже років п’ять, як  я висаджую розсаду із власного парника. По весні висіваю її у ньому прямо в землю, а потім пересаджую у відкритий грунт. Цього року розсада довго не сходила, а потім почала підніматися нерівно. То я не поспішала висаджувати її із парника, і заморозки вона перебула під плівкою. Тож пересаджувати повністю мені не довелось. Проте протягом тижня уже підсадила більше десятка помідорів. На городі завелась капустянка і «валить» все підряд. То мусили шукати із чоловіком її нори та запихати туди отруту. Немовби заспокоїлась, а втім, побачимо.

Наталія Горб, 58 років, с. Світанок:

– Ми обробляємо 25 соток городу. Пересівали навесні огірки, буряки столові, гарбуз-диню, кабачки. Не зійшло насіння за першим разом. А найбільше шкода помідорів. У ту ніч, коли був мороз, загинуло 200 штук розсади. Довелось купувати нову й пересаджувати. Прийнялись не всі рослини. Дуже складна цьогоріч  весна, немає дощу, і невідомо, який урожай зберемо. В попередні роки нашій родині цілком вистачало того, що виросло на городі. Як буде цього року – побачимо.

Катерина Палатна, 62 роки, місто:

– Протягом багатьох років маю город на Солонцях. Там близько шести соток, мені вистачає. Біля хати зять поставив невеличку тепличку, то розсада в мене завжди своя, ще і людям, буває, продаю, а буває, й дарую. В цьому році вона щось не дуже вдалася, то тоді, перед приморозком, висадила лише три десятки помідорів. Ото їм і був гаплик. А в теплиці все в порядку: підросла розсада нова, то я за три рази висадила потім на город і капусту, і перець, і нові помідори – все своє. Ще й трохи сусідам, що лишнє, дала.

Аліна Янута, 26 років, місто:

– На початку травня на базарі я купила ранній сорт томатів «санька» і посадила на грядці. Розсада була із суцвіттям, тож незабаром почала зацвітати. Аж ось у середині травня (вже не пам’ятаю, яке то було число) у новинах почула, що вночі буде приморозок. Тож ці 24 кущі я накрила обрізаними пластмасовими пляшками, але це не допомогло врятувати їх від 3-градусного морозу. А ось розсаду, що підростала у парнику, а також огірки та кабачки, що росли на городі, я гарно вкутала газетами і так їх вберегла. Свої помідори висадила у відкритий грунт після Миколая. Від того травневого морозу постраждав горіх, шовковиця та виноград, які ростуть у дворі. Листя на цих деревах було таке чорне, ніби його хто обпалив.

Надія Демченко, 64 роки, с. Горбані:

– Ми рано висадили розсаду капусти, помідорів і перцю. Дещо купили на базарі, а дещо виростили в парнику. Після приморозків розсада зверху примерзла, а потім поодходила. Але ми на всяк випадок досадили ще перцю й помідорів.  Видно, по селу приморозок неоднаковий був. Бо в моєї сестри навіть у парнику й під агроволокном розсада примерзла. Але теж відійшла. А те, що на грядках не накрите росло, загинуло, вона пересаджувала.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.