Через протести відловлювання і вивезення з міста бродячих собак припинено

495106_originalУ Переяславі-Хмельницькому (Київська область) було вже немало спроб у той чи інший спосіб вирішити чи хоча б применшити проблему бродячих собак. Занадто багато скарг надходило від постраждалих. Як ми повідомляли раніше, в останній період було кілька акцій по їх вилову та вивезенню до притулку десь під Харковом. Однак це викликало протести місцевих захисників тварин. Відбулося ряд круглих столів, де з ними обговорювалися можливі шляхи вирішення проблеми. Питання про це було винесено і на останню чергову сесію міської ради, що відбулася наприкінці травня. Пропонувалося у тій частині програми благоустрою, що стосувалася “забезпечення умов співіснування людей і тварин” зробити зміни, які б передбачали, що виділені раніше 120 тис. грн. можна витрачати на “оплату послуг по відлову, стерилізації та утриманню тварин”.

З самого початку обговорення депутат Юрій Шинкар запропонував зняти питання з розгляду, натомість спочатку розробити окрему програму про безпритульних тварин. Наголосив, що так було вирішено на одному з круглих столів. Коли раніше приймалося рішення про виділення 120 тис. грн., в ньому йшлося про “стерилізацію” собак. Витрачати ці кошти на їх “відлов і утримання”, на його думку, не відповідатиме так би мовити “букві” того рішення.

Зі свого боку міський голова Тарас Костін просив підтримати саме зміни, щоб не гаяти часу і не гальмувати процесу. Адже проблема, за його словами, і так через різні обставини дуже довго затягувалася.

Від групи активістів слово для виступу було надано Тетяні Боголіб. Вона гостро скритикувала вивезення безпритульних собак до харківського притулку. Сказала, зокрема, що частина грошей, яка вже витрачена на цю послугу, пішла не за призначенням. За її зверненням до правоохоронних органів відкрито кримінальне провадження “за нецільове використання грошей”, – наголосила. Запропонувала розробити програму, в рамках якої створити центр реабілітації, стерилізації тварин. Взагалі висловила думку, що тих собак, яких раніше вже виловили у Переяславі і вивезли під Харків, можливо, особливо далеко і не вивозили, а частково повбивали, а частково випустили на Козинських горбах. Запропонувала представникам влади 31 травня відвідати у Київській міській раді форум, де передбачалося обговорення кращого вітчизняного та закордонного досвіду роботи з безпритульними тваринами.

Під час голосування запропоновані зміни у питанні про собак не були підтримані. А 2 червня вже перед початком позачергової сесії Тарас Костін повідомив, що з представником міського ВУКГ побував на міжнародному форумі у Київраді.

– Після цього форуму я зрозумів, що та робота, яка протягом останніх трьох місяців у Переяславі проводилася з безпритульними собаками, – зазначив він, – була правильною. Ми відловлювали собачок і здавали до харківського притулку – це і є європейський підхід до вирішення проблеми. Дехто висловлював підозри, що собачок вбивали. Це не правда. Але на сьогодні роботу по відловлюванню та вивезенню собак у місті припинено через протести їх захисників.

Також наголосив, що проблема існуватиме доти, доки люди не навчаться відповідально ставитися до домашніх тварин. Адже часто безпритульними вони стають ще й тому, що стають “зайвими” у господарів.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 коментар до “Через протести відловлювання і вивезення з міста бродячих собак припинено”

  1. gost сказав:

    В мене є пропозиція: знищити людей, щоб вони не заважали собакам жирувати. Якась дивна ситуація, із-за декількох придурків, через собак пройти людині не можна. Якась “активістка” біля “Даринку” зі сторони Левади наставила собачих будок, завела собачатник. Пройти, особливо вночі спокійно неможливо. Це нормально? По європейські це створити умови для людей, а вони так і зробили, а потім уже можна зайнятися тваринами. Куди дивиться влада, правоохоронні органи…

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar