Як ви побороли колорадського жука?

ОпитуванняКолорадський жук був названий так тому, що в 1859 році він знищив величезний урожай картоплі в штаті Колорадо, США. Однак спочатку він з’явився не там, а в Південній Мексиці. Це дуже хитра і витривала комаха. І хоча півтора століття одні її знищують отрутохімікатами, а інші народними методами, побороти ненажерливого шкідника  не можуть донині.

Як рятують картоплю від смугастого ворога наші земляки, з’ясовували журналісти «Вісника».

Петро Зубер, 79 років, с.Хоцьки:

— Цього року картопля в нас посаджена на 10 сотках. Жуків труїв двома препаратами — «Наповал» і «Антижук». Всі попадали, зараз картопля чиста, починає цвісти. Але дощу, на жаль, немає. І це погано. Як агроном, хочу порадити, щоб люди не розпилювали розчин напроти вітру і робили це рано вранці або ввечері. Це для того, щоб не отруїтись самому і мати ефект від дії отрути. Якщо температура повітря зменшиться і піде дощ, то, можливо, достатньо буде одного протруєння, якщо буде спека — доведеться мені повторити.

Галина Голуб, 68 років, с. Єрківці:

– Картопля у нас росте на десяти сотках. Вже зацвітає. Колорадського жука вже травили двічі. Перший раз – «актарою». Ця порошкоподібна отрута лишилася з минулого року і не дала бажаного результату – впали не всі жуки. Вдруге бульбу обробили засобом «АТО-Жук». А оце вчора нововилуплених червоних личинок трясла у відро. Від цих ненажер немає ніякого порятунку. Ще добре, що помідори не гризуть. Ми їх посадили на грядці, де торік росла цибуля. А ось із баклажанами вже не граюся давно, бо рятувати їх від колорадів потрібно і вдень, і вночі.

Ольга Зайковська, 73 роки, с. Вовчків:

– Мій чоловік бризкав картоплю тричі. Жуки попадали. А через два дні з’явилися знову. Отруту в магазині брали різну. Просто запитували у продавців, яка ефективна. Так одна була не лише проти жуків, а нібито ще й підсилювала ріст картоплі. Навіть не знаю, як це допоможе, бо після того, як ми її посадили, у Вовчкові ще не було жодного дощу. Як та картопля росте, хтозна. Але вона вже починає зацвітати. Деякі люди її поливають. Та у нас немає для цього сил. Нещодавно невістка хотіла посадити на городі якісь квітки. Взялася копати землю, а вона, як цемент.

Анжеліка Козачкова, 47 років, місто:

– Біля свого будинку картоплі не саджу, бо тут у мене багато квітів. Деякі просто для краси, деякі навіть продаю. А от картопля росте біля іншого мого будинку, можна сказати, на дачі. Її там близько півтори сотки. Жуків кропила уже двічі цього року. Вперше – десь місяць тому білоруським «Жукоєдом». Допомогло, але ось нещодавно помітила, що жуки знову з’явилися, тому повторила цю процедуру. Взагалі користуюся завжди цією отрутою, вона дуже якісна.

Василь Марченко, 53 роки, місто:

– Я не знаю, чи то отрута десь перемерзла, а її завезли на реалізацію? Чи то вже жук повністю адаптувався до неї? Цього року вже тричі виходив на город кропити картоплю. А жука не меншає і здається, що після потрави у нього лише покращується апетит. Пам’ятаю, раніше була отрута – не встигнеш дійти до краю городу, а на початку личинки вже попадали. А зараз сидять і радіють життю. Ніби насміхаються над тобою.

Марія Хоменко, 39 років, місто:

– Що добре, завжди знайдуться люди, які раніше нас посадять картоплю, тож у них і розпитуємо, які цьогоріч найефективніші засоби проти жуків. Нам порадили «АТО-Жук», до нього ще й пакетик «Гуліверу» – стимулятору росту – йде. Під картоплею у нас усього 3 сотки, то чоловік купив «АТО-Жук» за 10 гривень і вирішив ще дешевеньке щось купити – за 5 грн. Ото де отим невідомо чим він покропив, там жук знову з’явився через тиждень. Але не біда – купили ще «АТО-Жука» і добили колорада. До речі, так і треба – на пакеті пише: кратність обробки – двічі за сезон.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.