Літня симфонія (етюд)

   Розжарений червоний диск сонця стоїть над головою непорушно, як вартовий. Літня спека розкриває гарячі обійми до всього живого, а воно, шукаючи порятунку, біжить у затінок. Та де ти його знайдеш пообіді…

Величезний стіг сіна височіє і кидає таку бажану тінь. А скошена трава пахне ромашкою, м’ятою, деревієм і ще чимось невідомим, але таким солодким. І дихаєш цим ароматом на повні груди і не можеш надихатись ним, як той спраглий подорожній, що не може втамувати жадобу, діставшись до джерельної води. І згадується та дитяча мрія – забратися на самісінький верх копиці сіна. І байдуже, що буде сварити баба Наталка. Зате звідти зверху відкривається весь луг, як на долоні. Краса неймовірна, особливо там, на лінії горизонту, де зустрічаються небо і земля, блакить і бірюза. Та лемент бабці стає таким гучним, що ми хапаємо велосипеди і мчимо геть, залишаючи позаду і стіжок, і весь луг. Ховаємося у прибережному верболозі.

Притискаючи пальцем вуста, даю знак мовчати, не шуміти. Сидимо у засідці півгодинки, і ось нарешті на чисту місцинку, вільну від ряски, випливає качине сімейство: стара качка прислухається, а маленькі пухнасті клубочки (донька порахувала – шість) демонструють майстерність з плавання та пірнання.

– Такі кумедні, – не стримує свого захоплення моя дитина. Затамувавши подих, далі спостерігаємо за птахами.

А лугове розмаїття тішить нас літньою симфонією звуків: дзюрчання цикадок, пісня перепілки, глухий джмелиний шепіт переплітаються з акордами течії прохолодного Трубежу. Біжимо до річки наввипередки. А потім, змивши полуденну спеку, йдемо ласувати смачними шовковицями. Фіолетові губи і руки не поспішають відмиватися. І вже увечері втоплені, але щасливі повертаємось додому. Синок засинає швидко, донька ж перепитує:

– Мамо, а завтра поїдемо на соняшникове поле – подивитися, як сонечко вітається із своїми земними братами?

І отримавши мою згоду, посміхаючись, додає:

– Як це класно, що є літо!

 

Юлія Надточій

 

Інф. прес-служби РДА

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.