На ювілей села приготували 150 літрів юшки за давнім строківським рецептом

7 липня строківчани відзначили 875-річчя свого села.
За роки існування села його жителі не раз ставали на захист Батьківщини. Про це нагадують не лише сторінки літописів, а й німий свідок героїчного минулого – пам’ятник, встановлений полеглим строківчанам у роки Другої світової війни. У нинішні буремні часи, коли на сході України точиться війна, боронили рідний край в зоні АТО два строківчанина Микола Крошка та Роман Мартиненко. Нині воїни повернулись до мирної хліборобської праці. Тож і не дивно, що свято села, за пропозицією сільського голови Миколи Жука, розпочалось із вшанування пам’яті воїнів, які загинули захищаючи рідну землю.

 Нагородження найстарших жителів села

Нагородження найстарших жителів села

Вітаючи строківчан зі святом, голова РДА Андрій Пряхін та заступник районної ради Іван Бугаєнко вручили подяки сільському голові Миколі Жуку, керівнику базового підприємства ПП “Строкова-Агро” Володимиру Яремі, механізатору Василю Мазурі, завідувачці клубу Вірі Яремі та бухгалтеру Тетяні Остапенко.
Цього дня подяки та грамоти сільської ради та приватного підприємства “Строкова-Агро” із рук Миколи Жука та Володимира Яреми отримали 37 жителів села. Не забули привітати і старожилів. Найстаріша жителька села 95-річна Варвара Самсоненко через поважний вік не змогла прийти на свято, і сільський голова пообіцяв, що подарунок відвезе прямо до хати. А ось 90-річний Андрій Іващенко не лише прийшов на свято, а із задоволенням подивився всю концертну програму. Музичні вітання дарували строківчанам вокальний ансамбль “Червона калина” будинку культури села Вовчків, тріо “Лілея” будинку культури села Помоклі, гурт “Дівчата” районного будинку культури, хореографічний колектив “Реверанс” будинку культури села Велика Каратуль та народний аматорський колектив “Строківчанка”. Загалом концертна програма тривала більше трьох годин.
Окрім подарунків, гучні оплески та музичні вітання чекали на багатодітні роди Петра та Наталії Сьомаків і Андрія та Яніни Самсоненків. Цього року в селі взяли шлюб дві молоді пари: Ігор та Катерина Демиденки, Анатолій та Тетяна Жуки, тож і їм вручили подарунки. 2017 рік ознаменувався чудовою подією – в селі народився наймолодший на сьогодні житель Данилко Левін. Оскільки хлопчина ще маленький, то залишився вдома із мамою, а його подарунок – педальний автомобіль – отримував тато Денис Левін. Слова щирої вдячності пролунали і на адресу колишніх жителів села, людей, які працюють за межами не лише району, а і області, але не забувають рідний край та своїх односельців.

Перша чарка – за всіх жителів Строкови

Перша чарка – за всіх жителів Строкови

Сільська громада вдячна своїм меценатам – також уродженцям села, нинішньому директору ПП “Земля Переяславщини” Олександру Яремі та його брату, генерал-лейтенанту міліції Віталію Яремі. Цього року вони зробили подарунок церковній громаді, встановивши в церкві кондиціонер, який у теплу пору року буде освіжати повітря, а холодної пори нагріватиме його.
Аби строківчанам запам’яталась 875-а річниця села, керівник ПП “Строкова-Агро” Володимир Ярема виділив на святкування 18 тисяч гривень. Окрім грошей, підприємство надало для головного призу безпрограшної лотереї двох поросяток, а великий кабан знадобився, аби на святковому столі було достатньо м’ясних страв. Також усім охочим безкоштовно наливали пиво та квас.
Запрошуючи усіх до святкового столу, сільський голова Микола Жук зазначив, що 150 літрів юшки за давнім строківським рецептом приготувала Людмила Гавижа (фото на 1 стор.). Юшка виявилась і справді дуже смачною. А ще на святкових столах була тушкована картопля з м’ясом, котлети, відбивні, кров’янка, ковбаса, вареники, налисники, різноманітні салати. Як і годиться, першу чарку підняли за господарів свята – жителів села Строкова.
Володимир Набок
Фото автора

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar