Музею затоплених сіл бути!

Проектанти разом із Генеральним директором заповідника Олексієм Лукашевичем оглядають місце майбутнього будівництва

Проектанти разом із Генеральним директором заповідника Олексієм Лукашевичем оглядають місце майбутнього будівництва

Ось уже кілька років громадська організація “Старий Дніпро” працює над відтворенням та збереженням історичної пам’яті про місцевість та жителів нині затоплених Канівським водосховищем сіл. Громадська організація звернулась до дирекції заповідника НІЕЗ “Переяслав” із проханням виділити на музеї просто неба земельні ділянку де можна було б встановити хату із затопленого села із розміщенням в ній експозиції у якій би розповідалось про ці села. Багато часу в дирекції заповідника пішло на отримання усіх необхідних дозвільних документів. І ось 20 липня до музею народної архітектури та побуту приїхали представники архітектурно-проектної майстерні “Реставратор”. Саме в цій організації дирекція заповідника планує замовити проект по благоустрою частини території музею. На ній згодом мають встановити будинок у якому розміститься музей затоплених сіл. Оглянувши територію проектанти пообіцяли, що при наявності всіх необхідних документів проект виготовлять вподовж одного місяця. Тож маємо надію, що у 50 річницю переселення людей, яке розпочалось у 1967 році, будівництво музею розпочнеться уже не на папері.
Володимир Набок

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 Comments до “Музею затоплених сіл бути!”

 1. 369ch@mail.ru сказав:

  уточнення по даті газети: 28.07.2016р.

 2. 369ch@mail.ru сказав:

  Детально про Канівську ГАЕС
  https://www.youtube.com/watch?v=Gn9bZD2eHas

 3. 369ch@mail.ru сказав:

  Зараз хочуть будувати ще якусь пристройку до Канівської ГЕС, в результаті чого знову буде затоплено територію колиски України, але жоден із переселенців із затоплених при Союзі сіл не висловив протесту проти цього нового будівництва. Хай противників радянського затоплення лякало те, що вони зазнаватимуть утисків від влади, але чому вони мовчать зараз?
  До речі, як написано у газеті “Дніпрова зірка” № 61-62 від 28.07.2017р., кандидат іст наук Колебенко О.В. у 2009р. дав звіт, що на планованій до затоплення території, тобто береговій смузі від с. Бучак до с. Бобриця нових, культурно-історичних памяток в тому числі і ним не вивлено.
  Загальна вартість дослідження археологічних памяток, що знаходяться в зоні будвіництва Канівської ГАЕС, склалал 26,18 млн. грн. Фінансування археологічних вишукань було здійнено за рахунок замовника будівництва Канівської ГАЕС – ПАТ “Укргідроенерго”.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar