Як часто ви відвідуєте стоматолога?

ОпитуванняУсім хотілося б мати здорові зуби й взагалі не відвідувати стоматолога. Бо процедура лікування зубів таки ж неприємна. А тим паче їх видалення. Але людей, які, як кажуть, можуть і дріт перекусити, – одиниці. Більшості доводиться ставити пломби, зубні протези, нарощувати зуби та час від часу відбілювати. Рекомендують відвідувати стоматолога двічі на рік. А як часто це роблять містяни й жителі сіл?

Сусанна Конченко, 56 років, місто:

– У зубний кабінет ходжу щодня. Річ в тім, що я зубний лікар… І як спеціаліст скажу, що краще попередити хворобу, ніж потім її лікувати. Бажано зубного лікаря відвідувати раз на півроку. Болять зуби чи не болять, а потрібно зайти і перевіритися. Я цієї рекомендації дотримуюсь і сама.

Єлизавета Ткаченко, 92 роки, с. Лецьки:

– Я до зубного лікаря ходжу дуже рідко. Останнього разу була близько 30 років тому. Ото вирвали мені усі зуби та поставили вставні щелепи. Більше нема із чим до лікаря й ходити. А вставні не болять і поки що, слава Богу, не ламались.

Аліна Фещенко, 19 років, с. Велика Каратуль:

– Дуже часто з мамою звертаємося. Так заведено в нашій сім’ї – гарно слідкувати за зубами. А ще тому, мабуть, що вони поганенькі (сміється). У мене, наприклад, уже чотири зуби – не свої. Тож регулярно і в Переяслав їздимо, і в сільську амбулаторію ходимо – туди щоденно приїжджає лікар-стоматолог Віра Сергіївна. І пломби ставить, і зубний камінь знімає, і зуби вириває, якщо хтось потребує. Є все необхідне обладнання і матеріали. Каже мені, що проблеми – через карієс, а його причина – через любов до солодкого. Ми й стараємося утримуватися, та що ти вдієш, якщо любимо солодке.

Наталія Король, 20 років, місто:

– До стоматолога ходжу один раз на 5-6 місяців. Просто оглядаюся, адже чим частіше це робити, тим менше надалі буде проблем із зубами. Востаннє лікувала їх давно – років зо два тому поставила пломбу. Звичайно, відвідувати стоматолога страшно, але я перевіряюся лише в одного фахівця, якому довіряю. Він працює в Коростені, звідки я родом. До переяславських на прийоми не ходжу.

Наталія Худжін, 54 роки, с. Світанок:

– До лікаря-стоматолога звертаюся у крайніх випадках, коли болить зуб. Останній раз відвідала зубопротезний кабінет років зо два тому, як міняла коронки. А ось мій чоловік Василь частіше буває у «зубника». Нещодавно він лікував зуби і міняв «міст» у стоматологічній клініці в селі Гельмязові, що в Золотоніському районі на Черкащині. Туди нам ближче, і лікар Віталій Блоха нам дуже подобається. Зуби чищу регулярно: вранці і ввечері. Зубні пасти і щітки нам привозять донька Надія і син Олександр. Ми маємо двох онуків. 17-річний Олександр і 11-річний Дмитро також ретельно стежать за своїми зубами. Вони привчені до гігієни зубів із самого дитинства.

Юлія Павленко, 35 років, місто:

– За останні два тижні двічі побувала в стоматолога. Думала лікувати один зуб, а під час огляду стоматолог виявила поверхневий карієс ще у двох. Довелося розкошелитися, бо одна пломба коштує 400-450 гривень, плюс знеболення і кофердам (для ізоляції зуба). Зуби завжди лікую в приватній клініці біля «Критого ринку». Років шість-сім тому мені наростили там кілька зубів, можна сказати, врятували їх, і до цих пір з ними ніяких проблем. Навіть якщо мене не турбує зубний біль, намагаюся відвідувати стоматолога раз на півроку.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.