Не вистачає політичної волі, щоб перейменувати місто

Перша сторінка, вівторок, 8 серпня

Перша сторінка, вівторок, 8 серпня

І знову «не зрослося». Щонайменше двадцять років у Переяславі говорять про те, що місту слід повернути історичну назву. На останній сесії міськради розглядалося це питання, проте для позитивного рішення не вистачило голосів.

Мене смішать і розважають заяви наших містечкових політиків про те, що повернення історичної назви або «не на часі», або треба «питати в громади». В 1943 році, коли доточили «Хмельницький», ніхто ні в кого нічого не питав, та й час був зовсім непідходящий: тривала війна, а місто було в руїнах.

Здається очевидним: тисячу років(!) місто називалось Переяслав, і зараз воно так називається в розмовах, тільки останні сімдесят чотири роки живемо з «офіційним додатком». Що тут обговорювати? Так ні, завжди знайдуться люди, які будуть носитися з надуманими аргументами про те, що це дорого, що є інші, важливіші проблеми. Коротше – нема політичної волі, бо якби вона була, все б вирішилось або двадцять років тому, або сьогодні.

Галина Карпенко

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 Comments до “Не вистачає політичної волі, щоб перейменувати місто”

  1. sergij сказав:

    Якщо міська влада, без обговорення з громадою, переіменує місто, а саме так буде розглядатися питання, а не повернення історичної назви, хоча назва не “Переяслав”, а “Переяславль” повинна бути, то яка різниця між владою сучасною і владою 1943 року, якщо вона нав’язує свою думку? Однозначно повинен місцевий референдум, бо як не громада повинна вирішувати, що і як повинно бути в нашому місті. Якщо влада не скористається з цієї поради, то вона однозначно буде злочинною, оскільки не радиться із своєю громадою, а вирішує так як їй зручно. Ганьба такій владі.

  2. Nik сказав:

    Що за нав’язлива думка про перейменування міста??? Місто не човен! І під декомунізацію також не попадає! Шановний авторе! що змінеться після перейменування??? Та я навіть відповім – нічого. Разом з перейменуванням тоді давайте замість міської ради керуючим органом зробимо козацьку старшину, оберемо гетьмана, замість автомобілів повернемось до коней! І взагалі, історична назва Переяслав – це третя назва в призмі історичних подій, чому обирається третя а не дійсно перша чи друга назва міста??? Пропоную історію вивчати та знати і жити з думкою про майбутнє а не майбутнє бездумно повертати в русло історичних подій які вже відбулись!!!

  3. zapalnik сказав:

    Дуже все правильно і актуально висвітлено. Деякі можновладці епохи” коли не було секса” ніяк не можуть жити без гаркавого ” не пущать” при тому всьому що ім і так добре- мати прибуткі як в ЕС з цінами в Украіні.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar