Як ви годували своє немовля?

ОпитуванняМіжнародна спільнота нині проводить в Україні тематичний тиждень заходів на підтримку грудного вигодовування. На жаль, є немало мам, які через фізіологічні проблеми не можуть годувати дитину грудним молоком. Але є і такі молоді жінки, які, народивши, свідомо відмовляються від цього, бо не хочуть жертвувати своїм часом та естетикою тіла. Мовляв, так зване штучне вигодовування нічим не гірше, а то й корисніше. Подібні міфи необхідно розвінчувати, бо насправді немає нічого кращого для немовляти як мамине молоко, з яким воно має і їжу, і спілкування, і захист та любов. Журналісти газети поцікавилися, як цей період проходив у наших читачок.

Ольга Семенченко, 54 роки, місто:

– Я двох дітей виростила давно, а от наша невісточка, Маринка, другого сина народила лише близько двох років тому. Після цього надовго перебралася з ним з Києва до нас, бо там вони живуть у такому місці, де багато транспорту, гамірно. А тут у нас тихо, чисте повітря, вся городина власна. Звісно, тривалий час годувала груддю. Лише десь місяців через 7-8 почали добавляти іншу їжу. Насильно ніхто дитину від материнського молока не відлучав. Тут навіть питання не виникало. Я вважаю, і невістка зі мною згодна, що цей процес повинен бути природним.

Надія Ставицька, 46 років, місто:

– Першу доньку я годувала грудним молоком лише 4 місяці. І вже з двох почала підгодовувати. У той час єдиним замінником грудного молока була суміш «Малиш».  А ще виручала лікарняна молочна кухня – раз у день брали там молоко, а пізніше – ще й сирочок-творожок. Сина годувала до семи місяців. Але теж почала підгодовувати з двох. А другу доньку – близько півроку. Лікарі кажуть, що грудне молоко – найкраще харчування для дітей. А з власного досвіду скажу, що для матерів це теж найзручніший варіант. Не треба серед ночі готувати суміші, носитися з пляшечками.

Тетяна Степаненко, 50 років, с. Пологи-Вергуни:

– Як першу доньку, так і другу годувала груддю всього десь до 4 місяців. Можливо, кормила б і далі, але помітила, що донька стала більше плакати, вередувати. Із чоловіком припустили, що дитя не наїдається, стали підгодовувати домашнім коров’ячим молоком. Потім перейшли на кашки, супчики… Така ж проблема була і з другою донькою. Що цікаво, такі ж труднощі тепер і у доньки. Онучок не наїдається маминим молоком, і вони почали підгодовувати немовля коров’ячим.

Віта Царенок, 25 років, с. Циблі:

– У мене донька Валерія, їй третій місяць. Годую грудним молоком. Це – найкорисніша їжа для немовляти, її не замінять ніякі суміші. Грудне молоко захищає дитину від хвороб. Це – найбільша цінність, яку мама дає дитині в перший рік життя. Моя мама годувала мене грудьми довго – мабуть, до трьох років. То чому ж я повинна обділяти свою дитину?

Ольга Черненька, 55 років, с. Помоклі:

– Своїх дівчат-близнючок Іру та Юлю у 89 році годувала груддю до шести місяців, потім почала підгодовувати, бо їм на двох грудного молока вже було замало. А ось старшого сина, 1981 р.н., годувала материнським молоком до річного віку. І за станом їхнього здоров’я бачила, наскільки це добре. У моєї куми син – ровесник моїм донькам, то він раз-по-раз хворів, а мої дівчата благополучно садочок виходили. Я всім завжди радила: годуйте дітей груддю, скільки можете. І дуже рада, що мої дочки своїх дітей годували материнським молоком: одна – до року, інша – до 1,5 року. Я й кашки для внуків сама робила, як колись: молола із круп.

Катерина Ребрик, 79 років, місто:

– Усіх своїх трьох доньок я годувала груддю. Молока в мене було багато з народженням кожної. Так багато, що цідила його навіть для чужої дитини. Коли моїй Валі було з півроку, вона захворіла, і нас поклали до лікарні в Поліському (у Підварки я переселилася через аварію на ЧАЕС). Там ми лежали в одній палаті із жінкою, в якої перегоріло молоко, і вона годувала свого синочка молочною сумішшю, яку готували на молочній кухні. Її хлопчик був дуже неспокійний, весь час плакав. Так я запропонувала дати йому своє молоко. Після такого годування він спав по кілька годин.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar