Патронатна сім’я: держава наймає на роботу батьків

Під час семінару з презентації послуги патронату

Під час семінару з презентації послуги патронату

Страшно звучить, але небезпечним оточенням для дитини може стати сім’я, рідні батьки, які не турбуються про неї, не здатні подбати та захистити її. У випадках, коли серед близького оточення немає нікого, хто міг би допомогти, дітей вилучають із сім’ї і влаштовують тимчасово у медичний заклад, після якого вони потрапляють в інтернат.

Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. У патронатній сім’ї дитині забезпечать необхідну підтримку та догляд. У такій родині дитина перебуває тимчасово. Протягом цього періоду соціальні працівники здійснюють ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в які потрапила рідна сім’я дитини. Якщо в родині налагоджується ситуація, дитина повертається до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини у прийомну сім’ю.

Восьмого серпня в приміщенні міськрайонного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар «Розвиток у Переяслав-Хмельницькому районі послуги патронату як складової системи захисту дітей та підтримки вразливих сімей з дітьми». Мета семінару – сформувати в учасників розуміння суті і змісту послуги патронату над дітьми та підготувати представників громад до її поширення на Переяславщині.

Директор міськрайонного центру зайнятості Любов Красова звернулася до присутніх на зустрічі безробітних жителів району та наголосила, що патронат – це не лише допомога дітям, а й зайнятість, соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї та оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.

Присутнім розповіли про сім’ю патронатних вихователів Дудків, які мешкають в Гланишеві і на сьогодні мають на вихованні одну дитину.

Якщо ви бажаєте допомогти дітям, які потрапили у складні життєві обставини, та стати патронатними вихователями, звертайтесь до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації за адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Шевченка, 3. Тел.: (04567) 5-88-19. e-mail: phmrc@ukr.net

Елла Смаль, директор центру

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar