“Явлення Христа апостолам” – ненароджений твір Миколи Шматька

2553Раніше ми вже розповідали, Як через певні життєві обставини у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) опинився відомий український скульптор Микола Шматько (73 роки) зі своєю родиною та масштабною галереєю скульптур і картин. Не так давно знову довелося зустрітися з ним та побувати у його галереї, що в складському приміщенні ЗОШ №7.

Незважаючи на його дуже скрутне становище, поговорили і про деякі творчі плани митця. Один з них привернув особливу увагу і своєю масштабністю, і тим, що його здійснення видається просто фантастичним. Як розповів скульптор, ще 25 років тому він задумав грандіозний проект – скульптурну групу “Явлення Христа апостолам”. Відповідно до задуму композиція, виготовлена із мармуру, повинна була би бути наймасштабнішим його твором, такою великою, що для розміщення потребувала б окремого приміщення.

– Продумати кожну деталь і самої скульптури, і її розміщення, – поділився художник, – потребувало багато часу і кропіткої роботи. Врешті я прийшов саме до такого творчого висновку, – показав на макет. – Він, звичайно, зроблений у дуже зменшеному вигляді. Але на ескізах постать кожного з апостолів пророблена  ретельно. Також повністю, у деталях розроблено і проект приміщення: де повинна висіти люстра, як повинно би падати освітлення і таке інше.

Десь шість років тому з моїм сином Рафаєлем ми навіть їздили до Італії. Там неподалік Флоренції вели перемовини і для нас, саме для цієї скульптури вже було приготували 100-тонний блок карарського мармуру. Знаходилися і компанії, що бралися доставити його за адресою. Проте залишалося питання знайти замовника для такої роботи. Бо все це дуже дорого коштує. І це питання так і залишилося не вирішеним.

Для мене зараз цей задум і все пророблена робота над ним, як для літератора написана, але не видана книга. Кажуть, що рукописи не горять…

Більше про теперішнє драматичне перебування Миколи Шматька у Переяславі – в наших наступних публікаціях.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar