Здобу із маком розібрали зранку

indexПопри шалену спеку, яка стояла минулої неділі, головний базар Переяслава-Хмельницького (Київщина) був велелюдним. Великі скупчення базарувальників спостерігалися в продуктових рядах. Селяни та містяни робили закупки продуктів, щоб приготувати з них страви, і тепер, коли з виробничих причин до житлових будинків припинили газопостачання, підігрівати їх у мікрохвильовках.

За покупками необхідного для школи прийшло чимало молодих батьків зі своїми дітьми. Хтось купував одяг чи взуття для школярів, хтось – ранці чи канцтовари. Наметів зі шкільною атрибутикою лише на Шкільній налічувалося більше десяти. У деяких з них торгували ще й дитячими вишиванками. Приміром, вишита блузка для дівчинки коштувала від 450 до 850 грн, а сорочка для хлопчика – від 350 до 700 грн залежно від вишитого орнаменту. В ятці поблизу ресторану “Діброва” для старшокласниць продавали шкільну форму радянського зразка за 850 грн, але нею мало хто цікавився.

Здоба із маком, яку сьогодні, на Маковія, освячують у церквах, із прилавків базару та кіосків, розміщених на території “Даринку”, зникла ще до дев’ятої години. Продавці цього товару запевняли тих, хто не встиг придбати макові булочки, рогалики чи печиво, що сьогодні вранці перед виходом до церкви вони все це зможуть придбати тут же. А ось букетиків-“маковійчиків” по 15-30 грн було вдосталь аж до кінця торгів.

Великим був асортимент річкової риби. Особливо гарно розходилися карасі по 18-25 грн та лящі по 20-30 грн. А ось м’ясний павільйон був заповнений товаром на третину. Цього дня за 1 кг сала просили від 80 до 110 грн, свинини – 85-115 грн, свинячі ребра – 85-90.

Із сезонних ягід з приватних садків на базарі вже масово з’явилися кизил та сливи. За 1 кг їх правили 15-25 грн.

Ціни на деякі інші продукти харчування були такими (у грн):

молоко (1,5 л) – 18

сир (1 кг) – 50

сметана (1 л) – 45

яйця курячі (1 дес.): домашні – 18-20, фабричні – 14-15

картопля (1 кг) – 6-8

огірки (1 кг) – 10-12

помідори (1 кг) – 5-10

перець (1 кг) – 5-15.

Навпроти рибних рядів продавали білі гриби по 120-150 грн/кг. Охочих придбати їх майже не було, а ось розпитати власника цих лісових трофеїв, де вони були зібрані, виявилося немало.

Відро збіжжя (пшениці, кукурудзи, ячменю) продавали по 35-40 грн.

Олена МАТВІЄНКО

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.