Як уродила ваша картопля?

ОпитуванняКвітневий сніг, травневі заморозки, недостатня кількість опадів та спекотне сонце влітку – все це сприяло невтішному урожаю фруктів та овочів. Від аномальної погоди постраждала й картопля, а особливо у тих, хто посадив її дуже рано.

Наразі триває масовий збір бульби. Чи задоволені наші земляки її урожаєм, поцікавилися журналісти «Вісника».

Ярослав Довгорук, 33 роки, місто:

– Я живу на Борисівці, але город у мене поблизу центру міста. Всього близько трьох соток, десь 70 відсотків засаджено картоплею. Поки що її не вибрав, однак вже знаю, що урожай поганий. Недавно вирішив накопати собі відерце картоплі, то для цього довелося вибрати аж 16 кущиків. Коли садили, розраховували, що виберемо шість мішків для їжі і два – для посадки. Такого не буде і близько. Втім, нічого страшного, у разі чого допоможе мама. На її значно більшому городі ми пораємося всією родиною.

Надія Зелик, 38 років,
с. Дівички:

– Вже не перший рік садили такі сорти, як «Пікассо», «Роко», ще ось біла не знаю як називається, і не ранньої весни, як дехто, а 1 травня. То і приморозки її не зачепили, і вродила гарно, врожаєм цілком задоволені. Правда, у нас город у низині. Там, хоч і мало дощів буває, але волога завжди тримається. Та от чула, що дехто у селі жаліється, що через несприятливе літо накопали мало. Воно ж ще залежить й від того, що землю періодично потрібно підживлювати. А якщо і добрив не вносити, і дощів мало, то такий і врожай. 

Тетяна Науменко, 39 років, с. Шевченкове:

– Якщо порівнювати нинішній урожай картоплі з минулорічним, то це менше половини. Ми садимо її на 15 сотках, навесні вкинули в землю 72 відер картоплі. Зібрали близько тонни їстівної, 400 кілограмів посадкової і кілограмів з триста «свинячої». Непогано вродили сорти «Пікассо» і «Белла росса». Вони росли в долині, все, що на горбі, – слабо. Їстівної картоплі нам вистачить, а посадкову треба буде докуповувати навесні. Ми тримаємо велике господарство – чотири свині, дві корови, кури, гуси, качки, то, звичайно, що «свинячої» картоплі надовго не вистачить.

Віра Захарченко, 65 років, місто:

– Я живу з дочкою та зятем і маємо аж три ділянки городу в Андрушах. Картоплі садимо чимало, бо і для себе, і живність годувати. Щороку садимо 3-4 різні сорти. Цього літа, хоч і було жарко, а видно така погода підходить сортам «Белла росса» та «Пікассо» – вони  гарно вродили.    

Владислав Брик, 34 роки, місто:

– На днях ми з дружиною і четверо наших дітей допомагали вибирати картоплю моїй бабусі, яка живе в Харківцях. У неї під картоплею – десять соток. Трактор пройшовся, вирив, а ми компанією із 9 осіб зібрали за дві години. Урожай дуже хороший. Бабуся каже, що картопля вродила навіть більша, ніж торік. На зиму всім вистачить. Мій наймолодший син, який перейшов у 4 клас, працював на рівні з усіма. А щоб заохотити до роботи, дозволив йому посидіти за кермом автомобіля, коли їхали назад через поле. Усім дітям купив морозиво, бо гарно потрудилися. Хочу їх ще в кафе на піцу зводити.

Костянтин Науменко, 30 років, с. Стовп’яги:

– Картоплю ми посадили на п’ятнадцяти сотках біля хати у травні після приморозків, тож вона росла гарно, навіть попри спеку. Викопали її перед святом Дня Незалежності. Вже і в погріб внесли. Між іншим, урожаєм бульби ми задоволені більше, аніж торік. Вона є у нас різних сортів: і на деруни, і посмажити, і варити.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.