На Дні села в Малій Каратулі вигравали в лотерею поросят (ФОТО)

Громаду села привітали Андрій Пряхін і Любов Онопрієнко

Громаду села привітали Андрій Пряхін і Любов Онопрієнко

26 серпня спільне свято села відзначили жителі Малої Каратулі, Воскресінського та Травневого. Загалом ці населені пункти населяє  561 житель. Найбільше – 403 мешканці – У Малій Каратулі, тож урочистості відбулися саме в цьому селі біля будинку культури. Як гуляли жителі трьох сіл, бачив журналіст “Вісника”.

Близько 16 години на імпровізовану сцену, прикрашену різнокольоровими кульками і великим жовто-блакитним прапором,  вийшли  ведучі свята – директор будинку культури Тетяна Чайка і вихователь ДНЗ Наталія Горобець. Одягнені в однакові довгі вишиті сукні сучасного крою. Привітавши односельчан, вручили коровай сільському голові Валерію Ходьку та запросили його до слова.

– За період від минулорічного свята ми добре потрудилися, – зазначив під час виступу сільський голова. – Зробили капітальний ремонт вуличного освітлення у всіх селах. У Малій Каратулі закінчуємо будівництво паркану навколо кладовища. У Воскресінському триває капітальний ремонт головної вулиці.

Валерій Ходько також подякував меценатам, які допомагали селам протягом року, –  ПП “Євросем”, приватним підприємцям Олегу Міхну, Світлані Горяєвій та Сергію Менжаку.

Із Днем села вітали громаду численні гості. Голова РДА Андрій Пряхін і його заступник Любов Онопрієнко побажали їй процвітання і згуртованості. Очільник району подарував селу кований герб з тризубом. Як зазначив Валерій Ходько, згодом він прикрасить вказівний знак на в’їзді до Малої Каратулі.

Володимир Савченко презентував громаді бензокосарку

Володимир Савченко подарував громаді бензокосарку

Начальник районного відділу культури Анна Скляренко теж приїхала на свято з важливим подарунком –  вивіскою на будинок культури. А заступник директора ПП “Євросем” Володимир Савченко презентував громаді бензокосарку.

На свято прибули й сільські голови  з Лецьок, Цибель, Виповзок, Ташані та Шевченкового. Очільники сіл вручили Валерію Ходьку електрокосарку. “Подивіться на нашу команду сільських голів! Ми змінимо життя в нашій країні!” – вигукнув він, розчулений увагою колег.

Під час урочистостей пісенні привітання дарували односельцям Галина Кравченко,  Олена Мендель, Тетяна Чайка та новостворений музичний колектив, у складі якого виступають Петро Ярмоленко й Ігор Човгал.

Понад годинну концертну програму, складену з віршів і пісень, презентував землякам уродженець Малої Каратулі, поет-пісняр, власник фермерського господарства Валерій Мартишко, який нині мешкає у Борисполі.

Валерій Мартишко презентував землякам авторські вірші й пісні

Валерій Мартишко презентував землякам авторські вірші й пісні

– Мала Каратуль згадується в переказах в середині 11 століття, ще Київ, може, не згадувався, а ми вже тут жили. І ніхто не забере у нас цю землю! – піднесено розпочав виступ Валерій Мартишко. –  Я пишаюся, що у нас є Хіміч, Хмельков (воїни АТО – авт.). Мала Каратуль виростила героїв, захисників. Нам ворог не страшний! Окрім хлопців зі Строкови і Великої Каратулі, – перевів на жарт, усі сміються. – А решту ми не боїмося!

Під час святкування відбулися численні вшанування жителів сіл. Подарунки від громади (рушники й квіти) та щирі оплески  дісталися сімом учасникам АТО та трьом воїнам-афганцям. 11 жінок, які народили четверо й більше дітей, винагородили квітами й наборами рушників. Серед них наймолодші – 33-річна Любов Родіна і 40-річна Олена Осіння.

Подарунки від громади (квіти й іграшки) отримали вісім сімей, у яких протягом року  народилися дітки. Загалом села поповнилися дев’ятьма малюками, бо в родині  Юрія і Альони Гуцуків народилися доньки-близнята – Софія і Поліна. Між іншим, на день села малюки відзначили маленький ювілей – 10 місяців. Батьки  дівчаток розповіли, що сподівалися на близнят, бо в їхніх родинах є до цього генетична схильність. Тож отримавши підтвердження на УЗД, дуже зраділи.

Відзначили подарунками (наборами рушників) і подружні пари, які відсвяткували “срібні” весілля: артистів театрального жанру, без яких не обходиться жодне свято в селі,  Анатолія і Світлану Абдуназарових  та Василя і Галину Кравченків. Обдарували й дві пари, які одружилися протягом року, – Сергія і Надію Ярмоленків та Анатолія і Катерину Нестеренків.

Подарунками – теплими пледами – підтримали найстарших жителів: 92-річну Ганну Кирилівну Марченко з Воскресінського,  91-річних Ольгу Кирилівну Дорошенко з  Малої Каратулі та Параску Трохимівну Овсієнко з Травневого.

А жительці Малої Каратулі Валентині Клок, яка цього дня святкувала 44-й день народження, вручили на презент глиняний горщик.

Глядачів зібралося багато

Глядачів зібралося багато

Після концерту відбулася безпрограшна лотерея (квиток коштував 20 гривень). Черга з охочих виграти вишикувалася мало не через увесь двір будинку культури. Найцінніші призи – поросята – дісталися жителям Малої Каратулі Надії Ярмоленко та Тетяні Гущенко.

– Я не очікувала, що виграю. Просто купила квиток заради цікавості. Зараз у господарстві утримуємо двох дорослих свиней, а тепер буде ще й маленьке, – зазначила Тетяна Гущенко (63 роки).

Після цього учасники свята зібралися за довгими столами, щедро накритими наїдками, серед яких були юшка, плов, голубці, котлети, пиріжки, м’ясна нарізка й сир, кавуни. Гроші на пригощання виділило ПП “Євросем”, а приготували страви кухарі підприємства.

У вечірній час учасників свята звеселяв гурт “Ерідон”. Після їхнього виступу відбулася дискотека.

Громада дякує за спонсорську допомогу в проведенні свята ПП “Євросем”,  Олександру Пироговському, фермерам Григорію Дубині, Михайлу Запорожцю, Григорію Скрязі, Василю Скідану.

Юлія Строчинська

Фото автора

Співає Галина Кравченко

Співає Галина Кравченко

Анна Скляренко подарувала нову вивіску на будинок культури

Анна Скляренко подарувала нову вивіску на будинок культури

Вітання від сільських голів

Вітання від сільських голів

Любов Родіна - багатодітна мати

Любов Родіна – багатодітна мати

Герб з тризубом -- подарунок від очільника району

Герб з тризубом — подарунок від очільника району

За рік у Малій Каратулі народилося 9 малюків

За рік у Малій Каратулі народилося 9 малюків

У родині Гуцуків подвійна радість

У родині Гуцуків подвійна радість

Абдуназарови відзначили "срібне" весілля

Абдуназарови відзначили “срібне” весілля

Глядачі не нудьгували

Глядачі не нудьгували

Артисти будинку культури

Артисти будинку культури

Черга за призами

Черга за призами

Тетяна Гущенко виграла порося

Тетяна Гущенко виграла порося

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.