Чи вмієте ви надавати першу медичну допомогу?

ОпитуванняКожен із нас може опинитися в ситуації, коли потерпілому потрібно надати першу медичну допомогу. Від того, настільки вона буде вчасною і правильною, може залежати людське життя. Основам першої медичної допомоги навчають у школах, вишах, на роботах, тренінгах. Але чи зможуть її вміло надати, не розгубившись, жителі міста й району, запитували в них наші журналісти.

Антон Корецький, 20 років, місто:

– Трохи, навіть мав успішний досвід. Я навчаюся в педуніверситеті, а живу на квартирі в нашої далекої родички, бо я не місцевий. У баби Олі часто «хапає» серце, в неї гіпертонія. Так я навчився їй міряти тиск, знаю, які ліки подати, коли вона сильно задихається, а коли каже, що просто важко. Влітку якось був сильно порізав склянкою ногу на пляжі, то замотав її майкою, а вдома сам обробив рану перекисом водню, тоді зеленкою і забинтував на ніч, а вранці замінив пластирем – нормально зажило. А щоб зробити штучне дихання людині, то не вмію, в такому разі просто викличу «швидку».

Раїса Фільчукова, 56 років, місто:

– Будучи студенткою технічно-будівельного училища, я активно займалася різними видами спорту. І з нами час від часу проводили інструктаж щодо першої медичної допомоги. Свого часу  працювала на нашому хлібзаводі. Там теж працівникам організовували тренування з надання ПМД. Це були і виїзні тренування. Всі ці знання у житті не доводилось застосовувати, але, думаю, і зараз зможу накласти жгут, шину чи зробити штучне дихання.

Валентин Жуль, 20 років, с. Студеники:

– Як надавати першу медичну допомогу, розповідали ще в школі. Коли я був у восьмому класі, приїжджали якісь люди, обізнані в цьому, і показували на манекені різноманітні способи надання допомоги. Але, чесно кажучи, я вже багато чого підзабув. Звичайно, якби побачив, що людині стало погано, то відразу викликав би «швидку» і надав би певну допомогу в міру своїх можливостей. Також, коли я граю у футбол в чемпіонаті району, то часто доводиться допомагати партнерам або й суперникам, які травмувалися, доки не прибіжить лікар. Приміром, зазвичай треба швидко «потягнути» ногу під час судоми.

Олександр Бутенко, 27 років, місто:

– Я шість років працюю в державній службі з надзвичайних ситуацій. Під час навчання  в академії пожежної безпеки ми вивчали, як надавати першу медичну допомогу в усіх випадках, це був наш профільний предмет. Тренувалися на спеціальних манекенах. Крім того, на роботі щороку проходимо відповідне навчання, здаємо заліки. За той період, що я працюю в ДСНС, надавати першу медичну допомогу не доводилося. Був випадок, коли чоловік надихався диму. Ми просто вивели його на свіже повітря, а вже лікарі «швидкої» надали потрібну допомогу. Але якби довелося самому щось робити, думаю, справився б.

Світлана Пинтяй, 47 років, с. Мала Каратуль:

– Звісно, можу надати, якщо така допомога не потребуватиме професійних знань. Думаю, допомогти при опіках, порізах, забоях чи якихось інших нескладних травмах може кожна людина. Своїм рідним, якщо потрібно, роблю і уколи. Був випадок, коли людині навіть робила штучне дихання. Тоді нас було кілька чоловік і намагалися зробити його якомога краще. На жаль, того разу ситуація була така, що воно не допомогло.

Наталія Горб, 58 років, с. Світанок:

– У 1980-х роках я працювала головою профспілкового комітету племзаводу «15-річчя Жовтня», при якому діяла санітарна дружина. Ось там я й навчилася надавати першу медичну допомогу, зокрема, накладати шини, правильно укладати постраждалого на ноші і таке інше. Під час змагань районних сандружин наша завжди займала призові місця. А ось рятувати життя людям мені  особисто ще не доводилося.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.