За «чорнобильськими» ліками звертайтеся до дільничного терапевта

cms-image-00000291913 вересня відбулося засідання постійної комісії Переяслав-Хмельницької районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, праці та соціального захисту. Головував на засіданні Володимир Ярема, участь взяли голова ради Петро Качкалда та голова адміністрації Андрій Пряхін, головний лікар центральної районної лікарні Володимир Якименко, його заступники та головний бухгалтер, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Царенок, голови постійних комісій Віктор Григорович та Сергій Шаменко, депутати, працівники виконавчого апарату ради.

Депутат районної ради Віктор Григорович вкрай стривожений ситуацією, що склалася з відпуском безкоштовних «чорнобильських» ліків. На його переконання, така ситуація склалася через бездіяльність головного лікаря ЦРЛ Володимира Якименка та голови РДА Андрія Пряхіна.

Як прояснила ситуацію головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Царенок, «чорнобильські» ліки видаються за рецептами лікаря у аптеках, з якими Центр підписує договори. Центральна районна лікарня не має до цього ніякого відношення. Дійсно, у травні, коли гроші для відшкодування вартості ліків за цією програмою надійшли на казначейський рахунок Центру, виникли деякі проблеми з аптеками – це дуже клопітка робота, а дохід від цього мінімальний. З 37 аптек міста, жодна не виявила бажання працювати за цією програмою. У кінці липня уклали договір на суму 600 тисяч гривень між Центром та ТОВ «Велес Фарм», аптечний пункт якої працює у терапевтичному корпусі лікарні. 31 серпня було укладено ще одну угоду з бориспільською міською комунальною аптекою на ту ж суму. Нині вони облаштовують аптечний пункт у стоматологічному відділенні лікарні, і вже 1 жовтня мають повноцінно запрацювати.

Депутат районної ради Василь Григоренко наголосив, що ця проблема дійсно мала місце у травні-червні. Зараз же всі хворі отримують ліки. Завдання Центру – максимально активізуватися, щоб до кінця року використати всі кошти, а це 1млн. 696 тис. з державного бюджету. Дільничні терапевти повинні працювати з хворими, які перебувають на диспансерному обліку і мають право на безкоштовні ліки за цією програмою.

Розглянули також питання розподілу майна між первинною та вторинною ланками медицини. Окрім поділу приміщень, було вирішено розглянути на сесії питання передачі пересувного флюорографа та невідкладної медичної допомоги на баланс центру первинної медико-санітарної допомоги.

Головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко повідомив про підготовку до опалювального періоду. Було здійснено повірку котлів лікарні (всього 6 котлів) –3 газові котли непридатні до використання. Останнім часом працювало лише 2. Тож у цьому році продовжать працювати з «УкрСпецТепло» та опалювати лікарню їхніми твердопаливними котлами. Володимир Якименко також повідомив, що вивчається можливість встановлення обладнання для ведення онлайн-запису на прийом до лікаря. За попередніми підрахунками для цього необхідно близько 1,5 млн. гривень. Тож детальніше це питання буде розглянуто, аналізуючи надходження районного бюджету за 9 місяців 2017 року.

На роботу центральної районної лікарні та посадових осіб районної ради нарікали члени постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку, депутатської етики, регламенту та адміністративно-територіального устрою, які подали протокол засідання своєї комісії для опрацювання всіма постійними комісіями ради. Всі порушені питання будуть детально вивчені та перевірені.

Підсумовуючи засідання, було вирішено тримати питання «чорнобильських» ліків на контролі, а головному лікарю центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Царенок подавати щотижневі звіти головам ради та адміністрації. Решту питань буде повторно розглянути на засіданні комісії перед черговою сесією районної ради.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.