Якого найбільшого гриба ви знайшли?

ОпитуванняЯк завжди восени, чимало переяславців вирушають до лісу на «тихе» полювання. Згодом во-ни із захватом розповідають, скільки зібрали грибів. Проте як справ-жні грибники не хочуть розкривати своїх грибних місць. А ось про те, який найбільший гриб вони знаходили, розповідають охоче.

Ніна Іващенко, 45 років, місто:

– Я завжди по-доброму заздрила людям, які знаходили великі білі гриби. Минулого року пощастило і мені. В лісі неподалік Хоцьок знайшла два великих гриба. Коли приїхала додому, відразу зважила. Один заважив якихось 370 грамів, зате другий був справжній велетень його вага становила 960 грамів. Меншого я замаринувала разом із іншими, а великого порізала та посушила на електросушарці.

Кирило Демченко, 14 років, місто:

– Минулого понеділка ми всією родиною їздили за грибами, але після вихідних здебільшого знаходили зрізані ніжки. Обходили багато, а знайшли трохи більше ніж піввідра. Мама закрила дві баночки грибів, з бабок зварила суп, а «зонтики» обсмажила в яйцях і борошні. Я знайшов найбільшого гриба, але він був не настільки великий, щоб похвалитися. А от минулого року ми їздили по гриби в Ковалин. Там знайшли маслюка, шапка якого була завбільшки з тарілку. І він виявився не зіпсованим.

Ольга Гордієнко, 52 роки, місто:

– Років з п’ятнадцять тому на Козинських горбах уже під кінець жовтня (люди вже в лісі не ходили) знайшла на горбочку велетенського білого. Побачила його метрів з двадцяти. Зважити вдома його не було як, а ось діаметр шляпки добре пам’ятаю – 22 см. Зараз уже таким велетням вирости не дадуть – на Козинцях завжди стільки грибників, що якщо знайдеш і півкілограмового, то це велика удача.

Галина Мігас, 56 років, с. Хоцьки:

– Найбільший знайдений мною гриб важив 1 кілограм 100 грамів. Я «вполювала» цього білого велетня в лісі біля нашого села восени 2015 року. Шляпка була близько 17 сантиметрів у діаметрі, товста ніжка, а висота – понад 15 сантиметрів. Після обмірювання й зважування я порізала гриба й засушила. Він був абсолютно здоровим, жодної червоточини! Гриби збираю з дитинства, у мене й дідусь, і бабуся були грибниками. Проте їсти грибні страви не люблю. Мене цікавить тільки процес збирання.

Юлія Остапенко, 28 років, с. Велика Каратуль:

– Навіть не пам’ятаю, щоб знаходила такі великі гриби сама чи хтось із моїх знайомих, щоб це потім пам’яталося кілька років. А от просто крупні, вагою грамів 200 чи близько цього, траплялися нерідко. Зокрема, вже і цієї осені. У лісі, що починається біля нашого села і куди не лише ми, а й багато приїжджих ходять по гриби, білих крупних грибів багато. Причому серед них мало трапляється зіпсованих. Так що нинішню осінь у повній мірі можна назвати грибною.

Лідія Харченко, 64 роки, с. Стовп’яги:

– Я грибник із самого дитинства. Адже виросла у селі Мартиновичі Поліського району, де росте великий ліс. Не полишаю «тихого» полювання й тут, у Стовп’ягах, куди переселилася після аварії на ЧАЕС. Минулої середи, 13 вересня, на полігоні у Дівичках я знайшла білий гриб вагою 980 грамів. Він був міцний, як ріпа, і, головне, не червивий. Того боровика я розрізала на вісім частин і висушила. На Водохреще зварю із нього фірмову юшку із рибою та півником. Так ось, той гриб і був найбільший з тих, що траплялися мені в лісі.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.