Багато переяславців долучилися до Дня подяки на Хрещатику

600x90117 вересня у Києві вперше як захід загальнодержавного рівня було відзначено свято Подяки, організоване Радою євангельських протестантських церков України. Було започатковано ще 1621 року першими переселенцями до Північної Америки (СЩА), як подяка Богові за різні блага (врожай і таке інше). Згодом стало вже не лише церковним, а одним з головних державних свят. Поширилося і в інших країнах. В євангельських громадах України свято Подяки або Врожаю відзначається завжди. А на такий високий рівень винесено у зв’язку з відзначенням цього року 500-річчя реформації західного християнства Мартіном Лютером.

Теплого та сонячного недільного дня головні події святкування розгорнулися на Хрещатику. Там побували і десятки жителів Переяслава-Хмельницького (Київська область) та району. Деякі поділилися своїми враженнями. Так, переяславець Олександр Даниленко (43 роки) розповів, що напередодні в місті волонтери роздавали рекламки-запрошення на це свято. Вирішили з дружиною поїхати подивитися і взяти з собою двох своїх доньок семи та чотирьох років. Оскільки в програмці повідомлялося, що ближче до вечора буде виступ всесвітньо відомого Ніка Вуйчича (чоловік не має 600x399ні рук, ні ніг), вирішили поїхати маршруткою після обіду.

– Звісно, Хрещатик виглядав дуже святково, – поділився. – Було видно, що багато людей приїхали з поза меж столиці. Серед них було немало з різними фізичними вадами, інвалідів. Очевидно, організатори запрошували їх на Вуйчича, який надає таким людям велику моральну підтримку. На святі було багато різних розваг для дітей. Пострибати на батуті, попробувати своє вміння у розфарбовуванні малюнків і таке інше – все безкоштовно. Побули там кілька годин, коли нагулялися, повернулися додому. Свято всім сподобалося.

Крім індивідуальних поїздок, були й організовані. Тут найбільше зусиль доклала міська церква20170917_110037 “Оселя благодаті”. Як розповів її представник Олександр Бойко (32 роки), всіх бажаючих переяславців запрошували безкоштовно поїхати на свято та повернутися назад. Людей, які дали попередньо згоду, набралося на чотири маршрутки. Але дехто потім не прийшов.

– Ми відправили три маршрутки (70 осіб), – зазначив. – Їхали на цілий день. Туди вирушили після 8-ї ранку, назад – після 9-ї вечора. Оскільки святкова програма на Хрещатику, площі Незалежності була дуже насичена, різноманітна, кожен знаходив для себе щось цікаве індивідуально.

20170917_203324Захід розпочався о 10 год. із молитви за мир і єдність України. З вітальним словом зі сцени до його учасників звернулися Секретар РНБО Олександр Турчинов, депутат Парламенту Великої Британії Марк Прітчард, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Валерій Гілецький, президент Християнського Центру державного управління ім. Кеннеді при Конгресі США Джордж Роллер та інші почесні гості.

Вуйчич виступив на Хрещатику під відкритим небом, де, за словами організаторів, зібралися сотні тисяч людей. Вулиця була заповнена вщент. Спікер розповів про любов до Бога, про силу прощення, про цінності людини, про сенс життя і надихнув українців ніколи не здаватися, незважаючи ні на що.

 Яскравим символом свята стала велика карта України, яку створили волонтери з овочів і фруктів. А вже наступної неділі о 17 год. свято Подяки заплановано на центральній площі Переяслава. Його організаторами будуть чотири протестантські церкви нашого міста. Крім іншого, вони планують привезти і карту, що демонструвалася на Хрещатику. Проте це поки що лише побажання. Адже карта величезна 3Х5 м, потрібно дуже багато овочів, щоб її наповнити.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.