Чи підготувалися ви до холодів?

ОпитуванняТрадиційно до холодного періоду року тим чи іншим чином намагається підготуватися переважна більшість людей. Суттєве зниження температури повітря, нічні приморозки нагадують всім про його наближення. Тож цього разу наші журналісти цікавилися у жителів міста й району, що вони зробили, аби комфортніше почуватися пізньої осені та взимку.

Анатолій Дудка, 48 років, місто:

– Купив 5 кубометрів дров, ще майже стільки ж привіз із дворища тещі (там вони вже не потрібні, бо забираємо на зиму тещу до нас). На городі все прибрали. Залишилося обрізати дерева та виноград – це я роблю завжди в листопаді чи наприкінці жовтня. У зимових речах потреби немає – все є. Єдине, що ніяк не зберуся купити, – лопату для снігу: зими такі малосніжні, що примудрявся до цих пір обходитися без неї.

Галина Бечко, 89 років, с. Вінинці:

– Город діти допомогли прибрати. Овочі занесли в погріб. Позавчора озиму пшеницю посіяли. Частину урожаю змелемо на борошно, млин у нас поряд, а  ще буде зерно і  дерть для курей. У мене газове опалення, бовдур і котел спеціалісти перевірили. А вікна діти на зиму оббили плівкою, щоб не дуло. 

Світлана Кондратенко, 48 років, с. Гланишів:

– Так, до зими ми вже повністю готові. Дрова заготовили, город прибрали, теплий одяг на зручні полиці шафи переклали. Спасибі керівництву ТОВ «Стейкагро», і в сільську раду (працюю сільським головою) дрова вже завезли. До початку опалювального сезону з котла вдома зняли автоматику і топимо дровами. На Покрову Пресвятої Богородиці у нашому селі храм, так оце наводимо порядок у хаті і в дворі. Хочемо щоб було красиво, бо цього дня до нас завжди приїжджає багато гостей.

Роман Чередніченко, 47 років, місто:

– Два роки тому зробили ремонт у своєму будинку із заміною вікон, дверей. То тепер вже ніякої особливої підготовки з утеплення не потрібно. То раніше бувало, що і вікна заклеювали, а взимку на двері поролон кріпили для ущільнення. Мені і дружині залишилося ще підкупити зимове взуття, щоб поратися по господарству. Буде нагода, сходжу на базар. А в іншому все нібито як завжди: городина вже давно у погребі, всю консервацію робили ще влітку.

Тетяна Романенко, 53 роки, с. Пологи-Вергуни:

– До зими вже підготувались. Прибрали з городу гарбузи, викопали, почистили та спустили в погріб буряки. Сьогодні (4 жовтня) в гості прийшов онучок, то я щойно включила газового котла, щоб протопити в хаті, аби дитя не замерзло. Ми живемо на чорнобильському масиві, то у будинках немає ні груб, ні печей. Опалюємо лише газом. Сподіваємося, що і цього року нам дадуть субсидію на газ. Я у відділ субсидій не ходила, адже по телевізору казали, що субсидію тим, хто її оформлював раніше, перерахують автоматично. Сподіваюсь, що не забудуть і про нас.

Олександр Гордієнко, 49 років, місто:

– У дворі все поприбирали, у саду зірвали всі яблука та виноград. Щоправда, залишились на дереві горіхи, і сусіди «допомагають» їх збирати. Оскільки будинок опалюється газом, то для економії утеплив його ще кілька років тому.  За перший рік зекономили більше 1000 кубів газу. На другий рік, мабуть, через меншу його калорійність економія була не така велика. До цієї зими, можна сказати, готові при умові, якщо буде газ.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.