В кар’єр не вулиці Музейній листя поки що возити не будуть

2873Осінь традиційно додає багато клопотів комунальникам. В Переяславі-Хмельницькому (Київська область) дуже багато падає листя, а вивозити його зараз нікуди. ВУКГ звернулося до міської ради з пропозицією, щоб їм надали для цієї потреби один з кар’єрів по вул. Музейній. Його площа близько 1 гектара, відстань до найближчих будинків мікрорайону Підварки більша, ніж дозволяється санітарними нормами. Там можна було б створити компостну яму. Питання про це було винесене на обговорення сесії міської ради, що відбулася наприкінці вересня.

Міський голова Тарас Костін, який проводив засідання, сказав, що у разі, якщо рішення буде прийнято позитивне, комунальники обіцяють поставити біля кар’єру цілодобову охорону, щоб туди везли лише листя, залишки іншої рослинності, а не все, що завгодно, і щоб кар’єр не перетворився на звичайний смітник. Це б дозволило менше спалювати листя у місті і, відповідно, не погіршувати екологічну ситуацію. Проте думки з цього приводу розділилися. Так депутат місткої ради, гендиректор НІЕЗ “Переяслав” Олексій Лукашевич нагадав, що неподалік музей просто неба, куди приїжджають тисячі відвідувачів, також в цій місцевості ведуться археологічні розкопки.

Немало учасників обговорення висловлювали розуміння, що потрібно  вивозити кудись листя, з іншого боку остерігалися, щоб таке місце врешті не перетворилося на звичайний смітник. Так депутат В’ячеслав Саулко нагадав, як ще за попереднього скликання в сесійній залі прийняли аналогічне рішення про вивезення листя на Борисівське поле. І от, разом з листям “все місто” почало везти туди що завгодно. Виник величезний смітник. Щоправда, зазначив, що ніякої охорони там тоді не було і, можливо, тому так і сталося.

На запитання міського голови до керівника ВУКГ Сергія Бута, чи зможе він організувати біля кар’єру надійну охорону, той відповів:

– До цього кар’єру люди вже возять різне сміття. Щодня його стає все більше. Ми хочемо поставити там охорону, щоб припинити цей процес. До штату цеху “Благоустрій” вже ввели спеціально чотирьох працівників. Якщо кар’єр нам передадуть, туди будемо возити лише листя, а не що завгодно. Для надійності, можливо, це місце також огородимо.

Секретар ради Петро Бочарін також висловився про передачу цього кар’єру комунальникам. У своєму виступі наголосив, що іншого місця для вивезення листя у місті немає. Пропозицію підтримав і перший заступник міського голови Григорій Карнаух. Наголосив, що оскільки вже зараз люди туди возять сміття, це місце у будь-якому випадку потрібно передати комунальникам і упорядковувати, інакше років через два там буде величезне стихійне звалище.

В ході голосування за це питання не вистачило лише двох голосів для позитивного рішення.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 Comments до “В кар’єр не вулиці Музейній листя поки що возити не будуть”

  1. sergij сказав:

    Головна мета – змінити назву і місту – і заживемо як в …..

  2. 369ch@mail.ru сказав:

    Чогось не можу зрозуміти, чому переяславські комунальники досі не застосовують подрібнювач для гілок? Чого їм для цього не вистачає? Ганту від ООН чи ще чогось? А переяславські депутати чому не виділять кошти для купівлі такого подрібнювача? https://www.youtube.com/watch?v=Z2Z7sTUmrvc
    А також можна листя пресувати у паливні брекети для комунальних котелень – але у нашому місті для цього керманичі не дають вказівок.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar