Паливні брикети із лушпиння соняха можна купити в Переяславі

Ось такі брикети пропонує переяславцям Аліна Бурчик

Ось такі брикети пропонує переяславцям Аліна Бурчик

Ще до настання холодів, аби не мерзнути у власному будинку в зимовий період, переяславці у яких є піч, груба чи камін уже заготовили на осінньо-зимовій період дрова, чи інше альтернативне паливо.
В Інтернеті можна знайти чимало статей, у яких розповідається про переваги та недоліки у використанні паливних брикетів. Зокрема автори статей пишуть, що паливні брикети з лушпиння соняшника володіють великою кількістю плюсів. За європейською класифікацією такі брикети можна віднести до категорії палива, яке не утворює диму. Це приваблює власників камінів та опалювального обладнання, яке встановлено всередині будинку. Споживачі вибирають дані вироби ще і з тієї причини, що вони дуже компактні, що важливо не тільки для приватного, але й для маленького заміського будинку. Крім іншого, негабаритне паливо дуже зручно в транспортуванні, легко завантажувати та розвантажувати, а за послуги транспорту не доведеться платити занадто багато. Паливні брикети придатні для приготування будь-якої їжі на мангалах та грилях. Кілька останніх років і у Переяславі стали продавати паливні брикети із насіння соняха. Тож я вирішив спробувати наскільки ефективними є ці брикети для опалення будинку в 100 квадратних метрів. Вдома є груба, яку із настанням прохолодної погоди економлячи газ ми постійно протоплюємо.
За мішок паливних брикетів із лушпиння соняха вагою 35 кілограми заплатив трохи менше 100 гривень. Оскільки таким видом палива я користуюсь вперше то розпитав у продавця Аліни Бурчик (29 років), як краще їх використати. Виявляється, що ці брикет дуже бояться атмосферних опадів, при намоканні вони просто розсипаються. Тож зберігати їх потрібно у сухому місці. Хочу додати, що їх також варто тримати подалі від домашніх тварин. Моїй собаці дуже сподобалось їх гризти бо вони, мабуть, смачно пахнуть хоч я ніякого запаху не відчував.
Мені порекомендували спочатку розпалити дрова, а потім завантажити ці брикети. Проте, якщо топка велика то можна їх завантажувати разом із дровами, тоді не потрібно зайвий раз заглядати котла чи груби. Їх також можна розпалити і без дров, але для цього потрібно використати більше паперу, чи застосувати розпалювану рідину, яка продається в магазинах. Завдяки великій калорійності брикетів груба нагрілася відразу, і горіння проходило рівномірно. Купленими брикетами опалював власний будинок цілий тиждень. Середня температура у кімнатах була близько 22 – 24 градусів. Тож 100 гривень на тиждень на опалення не так уже і багато. Колега, що опалювала цей же тиждень свій будинок газом має заплатити за використаний газ трохи більше 350 гривень. Причому, окрім палива я отримав додатково добрива. Бо попіл, який утворювався після спалювання брикетів можна висипати прямо на город. Звичайно, за ради чистоти експерименту спробую паливними брикетами протопити і у морозну зимову погоду, аби дізнатися скільки піде цього альтернативного палива на тиждень. А поки що для осіннього чи весняного опалення будинку економніше використовувати брикети. Їх тонна коштує 2500 гривень.
Володимир Набок

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar