Чемпіон став ще й володарем кубка

Довелося грати на важкому газоні

Близько сотні вболівальників, які зібралися минулої неділі на міському стадіоні ім. В. Лобановського, не пожалкуваи – фінальний матч цьогорічного розіграшу кубка району видався видовищним і навіть драматичним. Цьому навіть не завадив дощ, який майже протягом всього матчу то приспускався, то притишувався. Та зрештою воно і не дивно, адже у фіналі кубку зустрілися найпринциповіші суперники – чемпіон і срібний призер чемпіонату-2017 команди Дем’янців та Гайшина.

Гайшинські футболісти не стали зважати на те, що фаворитом вважалися дем’янчани і вже на 5 хвилині відкрили рахунок. Євген Левченко сильно пробив штрафний удар метрів з вісімнадцяти, і Павло Терещенко, який захищав ворота суперника, не зумів впоратися з мокрим м’ячем і він опинився у сітці. Пропущений гол ністільки не збентежив демянчан, і вони впевнено захопили ініціативу. Уже через якихось десяток хвилин їм вдалося сквитати рахунок: Юрій Кривенко подав м’яча в район воротарського майданчика гайшинців і Юрій Андрощук метрів з чотирьох невідпорно пробив – 1:1.

IMG_3049І надалі перевага на полі була за дем’янчанами, але вийти вперед у рахунку їм не вдавалося, зокрема, дуже вдало на останньому рубежі грав Юрій Галайтата, принаймні, двічі він врятував свою команду після ударів з близької відстані. А що гайшинці в нападі? Вони атакували невеликими силами, і захисники дем’янчан без особливих зусиль знешкоджували ці випади. І все ж саме гайшинці на початку другого тайму повели в рахунку, і знову – після штрафного удару. Навіс на дальню штангу, а там найвправнішим виявився Олександр Антоненко, який головою відправив м’яч у сітку – 2:1. У ці хвилини гайшинцям почали вдаватися гострі атаки, попри те, що вони й надалі відправляли вперед не більше чотирьох гравців: очевидно, що захист дем’янчан привтомився і вже не встигав перекривати вільні зони, куди вривалися швидкі гравці нападу суперників. До честі дем’янчан, вони швидко це зрозуміли, кількома замінами освіжили свої сили і впевнено пішли вперед. І це дало результат. За хвилин 15 до завершення гри прекрасний удар з-за меж карного майданчика удався Роману Дороганю – м’яч влучив у штангу і влетів у ворота. 2:2 – знову нічия.

Основний час матчу так і завершився. Але до цього в складі дем’янецької команди сталися заміни, які справили вирішальний вплив на результат поєдинку. На початку другого тайму ворота зайняв Ігор Василенко, а згодом і його замінили, воротарем став… польовий гравець, автор другого голу Роман Дорогань.

Фото на згадку володарів кубку-2017

Отже, все мала вирішити серія пенальті. Розпочали дем’янчани, і перші два удари Юрій Галайтата зумів відбити. Проте гайшинцям не судилося цього дня виграти: більше Юрій не взяв пенальті жодного разу, натомість Роман Дорогань не лише сам впевнено виконав свій удар, а й зумів тричі захистити ворота, в т.ч і від останнього удару, який виконував Євген Левченко. 3:2 – за одинадцятиметровими перемогли дем’янчани, а отже, і здобули кубок.

Таким чином чемпіони-2017 виграли цього сезону і другий за значимістю турнір району.

P.S. У Романа Дороганя – 8-річна воротарська практика, так що цілком зрозумілим є те, чому саме він став голкіпером дем’янчан у вирішальні хвилини поєдинку.