Чи задоволені ви добавкою до пенсії?

ОпитуванняВерховна Рада України 3 жовтня ц.р. ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Близько дев’яти мільйонів українців, які перебувають на заслуженому відпочинку, почали отримувати нові суми пенсій.

Журналісти «Вісника» поцікавились у жителів міста та району, чи задоволені вони добавкою до пенсії.

Людмила Гавриленко, 78 років, місто:

– Моя пенсія підвищилася аж на одну тисячу 358 гривень, а чоловікова – на 935 гривень. Тож добавкою до пенсій ми дуже задоволені. Дві тисячі гривень вже дали синові. Нещодавно він купив машину, тож цими грошима хоч трохи погасить кредит. А загалом підвищення пенсій мене дещо лякає – аби не викликало подорожчання продуктів.

Галина Лагута, 63 роки, місто:

– У мене була пенсія 1540 гривень. Добавили 116 гривень. Надбавку поки що не отримала, буде в наступному місяці. Стільки влада говорила про це підвищення пенсій, ми так чекали 1 жовтня, а в результаті ось таке розчарування. У мене 38 років безперервного стажу. Була така робота, що працювала й до ночі, і без вихідних. Це не підвищення пенсій, а приниження людей, які працювали все життя! Дуже прикро.

Ольга Ярошик, 72 роки, місто:

– Я пішла на пенсію в 2000 році, при цьому мала майже сорок років стажу. Уже не пам’ятаю, скільки мені тоді нарахували, це була невелика сума, проте точно знаю, що більша від мінімальної пенсії. За сімнадцять років щось там донараховували, але якось так вийшло, що ми всі почали отримувати приблизно однаково: що я із сорокарічним стажем, що кілька моїх знайомих, які мали по п’ятнадцять чи двадцять років стажу. А одна так взагалі працювала «від куті до Різдва», може, років із п’ять та й то невідомо де. І було дуже обідно мені та моїм колишнім колегам, які на фабриці поклали здоров’я. А добавкою я задоволена, хай це й не хтозна яка сума, але тепер усе справедливо. Я дякую людям з пенсійного, які швидко все переоформили.

Олена Чорногуз, 64 роки, с. Студеники:

– Свого часу я працювала кухарем в інституті Патона в Києві. Маю стаж 28 років. До надбавки була пенсія 1430 гривень. Тепер же її підвищили всього на 64 гривні. Отож, така реформа мене скоріше розсмішила, аніж порадувала. Проте знаю, що декому суттєвіше підвищили пенсію. Звичайно, на мою прожити важко, погляньте лише, скільки за опалення потрібно платити. Але якось впораємося.

Ганна Васько, 70 років, с. Єрківці:

– Стажу у мене понад 30 років. Лише на свинофермі – 20 років, п’ять років – у ланці. А пенсії отримувала лише 1400 грн. Тож, коли почали говорити про підвищення, звісно, очікували цього. Сподівалася, добавлять гривень 300-400, але добавили лише 190. У мене немає вдоволення від такого підвищення. Так, у селі є люди, яким добавили і по тисячі. Може, вони і заслужили на це. Та є й такі, що і стажу мають менше, і працювали не так важко, а підвищення отримали більше. Чому так?

Ольга Брик, 66 років, с. Харківці:

– Нової пенсії, підвищеної, я ще не отримала. Розраховую, аби хоч гривень чотириста добавили, то було б ще й нічого. У мене трудового стажу 44 роки і 7 місяців. Більшість працювала бухгалтером, останнім часом – диспетчером в тепломережі. Коли виходила на пенсію, то призначили були мінімальну. Останнім часом отримувала по 1540 гривень. Із нами живе ще бабуся Марія Корніївна, їй 91 рік. Так вона вже отримала добавку – 294 гривні. Її пенсію на карточку зараховують, це після того, як кілька років тому її обікрали цигани. Вона все життя в колгоспі на фермі працювала. Досі получала по 1630 гривень пенсії. За таку роботу це небагато.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.