Як ви відзначаєте професійне свято?

Очевидно, важко знайти фах людини, на честь якого не було б відповідного свята. Маркетолог, програміст, бармен, інкасатор, митний брокер – це спеціальності, для яких лише нещодавно знайшлося місце у календарі професійних свят. А скільки є традиційних… Професійні свята існують для того, щоб підкреслювати важливу роль кожної професії в сучасному житті, – це підбиття підсумків, визначення шляхів розвитку, відзначення кращих у своїй справі. А потім – корпоратив. Як з цим у наших земляків, цікавилися журналісти «Вісника».

Валентина Мартинюк, 50 років, с. Горбані:

– У сільському господарстві працюю все життя, зараз – адміністратором у ПП «Євросем». Звісно ж, наше професійне свято – День сільського господарства. Завжди і очікуємо його, і так чи інакше відзначаємо. Адже у людей будь-якої галузі є свої свята. Вважаю, що наша – одна з найважливіших, а в нашому сільськогосподарському регіоні ще й головна. Керівництво господарства вітає нас, бувають подарунки і таке інше.

Олександр Михняк, 47 років, місто:

– У мене професійні свята двічі – День підприємця і День автомобіліста. Якщо випадає нагода, тобто свято не в мій робочий день, я запрошую свою дружину Люду, а також кумів, племінників, друзів, компанію десь 15-20 осіб, на природу. Або в ліс збирати гриби, або до води ловити рибу. Я дуже люблю пригощати людей, тому і юшку можу зварити, й шашлики посмажити. Спиртного не вживаю, але для друзів завжди маю.

Богдана Серга, 36 років, с. Переяславське:

– Я 12 років працюю вихователем у нашому дитсадку «Берізка», в ньому 52 діток у трьох групах. У нас є своє професійне свято – День дошкільника – 27 вересня. Батьки завжди вітають працівників садочку і дарують квіти. Ми цього року влаштували в цей день красиве свято врожаю. У нашому колективі 13 осіб, і ми з дівчатами щороку святкуємо ще й окремо самі десь у місті. Цього разу замовили за свої кошти банкетик у ресторані «Покровський». А вдома вітають родичі, сестра в Києві працює педагогом, то ми взаємно теж вітаємося.

Володимир Левченко, 55 років, місто:

– З 2002 року я очолюю підприємство, яке займається пасажирськими перевезеннями в місті й районі. У нашому колективі близько 20 осіб, є такі, які працюють по 10-15 років. Свято автомобіліста і шляховика, яке припадає на останню неділю жовтня, відзначаємо щороку. Причому два дні, бо на свято деякі водії працюють. Збираємося на природі (біля нашого гаража в Борисівці), смажимо шашлики. Раніше премії виписували, а зараз ні, бо скрутні часи. Одного року міська рада влаштувала свято для перевізників у НЦК «Зустріч». Був гарний концерт, накриті столи, цей день особливо запам’ятався.

Наталія Кривошия, 26 років, с. Ташань:

– Я працюю фельдшером в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що в нашому селі. Своє професійне свято (щорічно День медика відзначається третьої неділі червня) святкую по-різному. Минулоріч побувала на концерті в районному будинку культури. Тоді, як молодому спеціалісту, від профспілки медиків мені вручили грошову премію у розмірі 455 гривень. А цього року відзначала його значно скромніше. Разом із стоматологом, трьома медсестрами, реєстратором та водієм, які також працюють в Ташанській амбулаторії, зібралися за святковим столом.

Володимир Павлик, 59 років, головний лісничий держлісгоспу:

– Своє професійне свято ми відзначаємо щорічно у третю неділю вересня. Іще навчаючись в технікумі лісового господарства, почув від нашої викладачки такі слова про наше професійне свято: «Лісники гуляють так, що аж земля радіє». І коли після закінчення навчання прийшов на роботу в лісгосп, зрозумів, що жінка не помилялась. Раніше усі працівники лісгоспу збирались у лісі, варили юшку, шурпу, накривали столи і кращим працівникам вручали премії, грамоти. Я у 90-х роках більше 10 років був головою профкому, тож брав участь в організації цих святкувань. Причому ми вітали не лише наявних працівників, а й тих, які вийшли на заслужений відпочинок. Цю традицію лісгосп підтримує й нині. Цього року адміністрація виділила своїм пенсіонерам до професійного свята по 1000 гривень.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.