Нового підвищення тарифу на тепло поки що не буде

Сьогодні, 31 жовтня, Тарас Костін, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів ІІ пленарне засідання 44 чергової сесії міської ради. Крім інших, було розглянуто питання “про погодження інвестиційної програми “Переяслав-Хмельницьктепломережі” на період з 1 листопада 2017 по 1 жовтня 2018 року”.

Як ми вже повідомляли раніше (“ВП” від 3 та 13 жовтня), 29 вересня ц. р. за клопотанням та обгрунтуванням керівництва тепломережі міськвиконком суттєво збільшив тарифи на теплопостачання як для населення, так і для бюджетних та госпрозрахункових організацій та підприємств міста. Проте тоді члени виконкому не затвердили інвестиційну складову тарифів. 5 % відсотків, що пропонувалися, на їх погляд, було забагато. На виконкомі зазначалося, що по області цей показник у середньому становить 1-1,5 %. Запропонували, щоб питання про рівень інвестиційної складової розглянула чергова сесія міськради.

Петро Ковальчук, керівник тепломережі, як і на виконкомі, запропонував депутатам затвердити інвестиційну складову у розмірі 5 %. Це б дало підприємству за рахунок збільшення тарифів додатково 2 млн. 857 тис. грн. Пояснив, що кошти від інвестиційної складової будуть цільового призначення: на встановлення лічильників тепла у 20 багатоповерхівках, ремонт теплотрас та іншого оснащення.

– Ми запланували оплатити проектні роботи по реконструкції котельні по вул. Б. Хмельницького, 182, – навів як приклад один з інвестиційних проектів. – Туди придбали новий котел. Він готовий для використання і дав би нам реальну економію, але у філії газового господарства вимагають, щоб спочатку було зроблено проект для його встановлення.

У ряду депутатів виникли запитання до керівника. Зокрема, Олена Розовик зазначила, що з інвестиційною програмою, розробленою тепломережею, слід було б спочатку ознайомити жителів міста через місцеві ЗМІ, щоб споживачі послуг мали можливість вносити якісь свої пропозиції до цієї програми. А те, що її, за словами Петра Ковальчука, було розміщено на сайті міської ради і ніхто не відгукнувся, на думку депутата, не можна вважати належним обговоренням. Також в учасників сесійного засідання виникали сумніви і що до того, чи можна змінювати тариф у період, коли опалювальний сезон вже розпочався, та інші. В результаті голосування погодження інвестиційної програми не було підтримано.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar