На Переяславщині вчилися ліквідовувати наслідки аварій

За роботою медики

Два дні у Переяслав-Хмельницькому районі проходили командно-штабні навчання з цивільної оборони за участі представників Головного управління ДСНС України у Київській області. Згідно з умовами навчання, районна ланка відпрацьовувала ліквідацію надзвичайної ситуації, яка умовно виникла при погіршенні погодних умов.
30 жовтня о 8-й ранку надійшло повідомлення, що згідно з різким погіршенням погодних умов виникла загроза порушення нормальних умов життєдіяльності населення окремих територій (аварійне відключення тепло- та енергопостачання), ускладнення транспортного сполучення (ожеледиця та блокування сніговими масивами окремих ділянок доріг), підвищення рівня небезпеки (травмування людей) в результаті повалення дерев, руйнування споруд та ДТП.
Відразу після отримання ввідної при райдержадміністрації було створено штаб з ліквідації наслідків та оголошено надзвичайний стан. Представники Головного обласного управління ДСНС уважно спостерігали за діями місцевих посадовців. У деяких моментах робили підказки. Проте діями організованого штабу та його

Свої навички демонструють рятувальники

робочих груп залишились задоволені. При практичному відпрацюванню ліквідації наслідків ДТП на дорозі також висловили певні зауваження працівникам районного сектору ДСНС за те, що вони відразу розпочали роботу, не поцікавившись станом людей, які очікували на допомогу в іншому транспортному засобі, що також постраждав при умовній аварії. Високу оцінку було надано роботі медичної служби та поліціянтів, а також діям працівників сільської ради Цибель та її очільника Сергія Дяченка, які вчасно прибули на місце та надавали посильну допомогу при ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди.
Чергове завдання, яке отримав районний штаб, – приміщення дитячого закладу Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Переяслав» через буревій став знеструмлений і дітей потрібно терміново евакуювати із аварійного будинку. Роботу адміністрації цього центру та сільської ради також відзначили у своїх звітах працівники Головного управління ДСНС України у Київській області.

Умовно постраждалій надають першу допомогу

Наступного дня обласна комісія мала перевірити роботу спеціалізованих бригад з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в Переяслав-Хмельницькому районному підрозділі ПАТ «Київобленерго» та «Укртелекому». Проте працівників Головного управління ДСНС у Київській області, незважаючи на відповідні накази обласної влади, на територію цих закладів не допустили, мотивуючи тим, що ці фірми приватні.
Керівник навчань, заступник начальника Головного обласного управління по зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення ДСНС Дмитро Підгурний, 44 роки, зауважив:
– Підбиваючи підсумки, можна сказати, що кожен учасник навчань здобув і практичні, і теоретичні навички. Ми звернули увагу на ряд недоліків у роботі як з боку органів місцевої влади, так і керівників деяких підприємств. Не всі заходи, передбачені планом, виконані через безвідповідальність деяких керівників і нерозуміння того, що від їхнього ставлення до питань захисту населення залежить

Дмитро Підгурний відразу на місці вказує на недоліки в роботі

безпека в першу чергу їхніх працівників. В цілому оцінка першого дня задовільна, як зауваження – до кінця не визначена роль керівника від РДА при ліквідації безпосередньо на місці наслідків надзвичайних ситуацій. Щодо другого дня зауважу, що не відбулись навчання ні в районному підрозділі ПАТ «Київобленерго» ні на «Укртелекомі». Так само ми не побачили створені на районному рівні формування цивільного захисту. Тому залишається незрозумілим, наскільки готова комунально-технічна служба на реагування на ту чи іншу ситуацію. На папері формування існують, а на практиці ми їх не побачили. Я сподіваюсь, місцева адміністрація проаналізує результати командно-штабного навчання, зробить відповідні висновки і вже на основі свого рішення проведе ті практичні відпрацювання, які не відбулися другого дня. В цілому побаченим ми задоволені.
Володимир Набок

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar