Як ви реагуєте на зимовий час?

Нерідко переведення годинників два рази на рік (восени – на годину назад,  весною – на годину вперед) призводить до того, що дехто з людей потерпає від порушень сну, має проблеми з концентрацією уваги, стає дратівливішим.

А як почуваються наші земляки після ночі з 29 на 30 жовтня, коли на годину можна більше спати, та чи вже звикли вони до цього режиму, поцікавилися журналісти «Вісника».

Лариса Петрик, 48 років, с. Ковалин:

– Реагую нормально, висипаюсь. Що восени, що весною піднімаюсь вранці не за годинником, а за потребою. Треба в шість – то в шість, можна в сім – то в сім. Усе залежить від того, скільки роботи в господарстві. Тепер корову видоюю і, звичайно ж, годую на годину раніше – не думаю, що вона це помітила. Принаймні, надої не зменшилися.

Віталіна Бородіна, 38 років, місто:

– Я працюю медичною сестрою в кардіологічному відділенні ЦРЛ. Помітила, що після переходу на «зимовий» час у стаціонарі збільшилась кількість хворих. У декого – порушення серцевого ритму, у інших – підвищений тиск. Думаю, це від того, що люди звикли приймати ліки, наприклад, о 7 годині, а тепер це на годину пізніше. Пацієнти, які мають проблеми із серцем та тиском, дуже залежні від змін погоди, та, мабуть, і від змін часу. Там, де здорова людина не помічає ніяких впливів, для хворої можуть виникнути проблеми. Тому бережіть себе!

Микола Бейчук, 35 років, с. Виповзки:

– До сезонного переведення годинників вже давно звик. Хоча почувався б краще, якби восени та весною їх не переводили, як це було в нашій країні кілька десятиліть тому. У мене троє дітей. 11-річний Богдан і 8-річна Мар’яна зараз на канікулах, але вони все одно встають дуже рано. Та й в навчальний період, в який би бік не перевели стрілку годинника, вони піднімаються раненько, бо знають, що дорогою до школи їм потрібно завести в садочок свою меншу сестричку – 4-річну Софійку. Мені здається, що зміну часу вони не помічають.

Вікторія Іскакова, 32 роки, місто:

– Син Тимофій з вересня почав ходити в садочок. Потрібно раніше вставати і мені, і йому. Дитині до нового режиму звикнути важко, і ми нерідко збиралися у садочок із плачами. Тому я дуже чекала, коли переведуть годинник назад.  Думала, буде легше. Але в цей період він захворів, у садочок не ходить. Тому перехід на зимовий час поки що на нас не вплинув. А от мій чоловік відчув полегшення. Він працює таксистом, на роботу виходить на 5 ранку. То намагається лягати спати по-старому і таким чином ніби спить довше на годину.

Любов Очкур, 51 рік, с. Соснова:

– Для нас те, що перевели час на зимовий, у цілому зручніше. Зранку надворі швидше розвиднюється. Так, перші днів три довелося трохи звикати. Але ж це вже не вперше, то нічого особливого. Думаю, складніше було для домашніх тварин. У них свій біологічний режим, до якого звикли, і їм не поясниш, що перевели час. Можливо, на початку і були трохи не задоволені та вже звикли. Не нам же під них підлаштовуватися?

Марина Опанасенко, 19 років, місто:

– Я студентка Київського університету, мені дуже до вподоби те, що годинник перевели на годину назад. Пари починаються і закінчуються у світловий день. Це класно іще тим, що вранці при сонячній погоді повітря встигає трохи прогрітися, і восени не так холодно добиратись до університету. Правда, інколи заняття закінчуються аж під вечір, але то не страшно, бо, як кажуть в народі, молодь полюбляє темноту. Переведення стрілки на годину назад, я практично на собі не відчула. Гірше було, коли переходили на літній час.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.