Субсидія по-новому: приватні будинки мають вищий коефіцієнт  соціальної норми житла

пенсія на субсидію не вплине. Поки що

Чи вплине зростання пенсії на субсидію нинішньої зими? З таким запитанням до “Вісника” вже телефонують переяславці. Їх цікавлять також інші моменти цього процесу, адже уряд запровадив цілий ряд новацій у призначенні та обрахуванні розміру житлової субсидії населенню в 2017 році. Тож за роз’ясненням про ці особливості ми звернулися до фахівців.

Тетяна Мягкова, начальник відділу призначення соціальних допомог управління соцзахисту населення міськради:

Збільшення пенсії, яке відбулося з 1 жовтня цього року, не позначиться на розмірі субсидії нинішнього опалювального періоду. Для її розрахунку беруться доходи сім’ї за перше півріччя 2017 року. Досі це були доходи за попередній календарний рік. Нова пенсія вплине на субсидію вже на літній та наступний опалювальний періоди. Адже урядовою постановою №609, що набула чинності з 18 серпня ц.р., передбачено врахування доходів за два квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія.

Окрім зміни періоду зарахування доходів, були зменшені і соціальні норми споживання енергоресурсів – це стало основними  чинниками того, що багато сімей на нинішню зиму отримали “нульову субсидію”. Проте, на жаль, у нас немає статистики, скільком заявникам субсидія не була призначена.  

 Водночас в урядовій постанові є окремі моменти, які можна трактувати як зміни на користь населення. Зокрема, ми оновили підхід в нарахуванні субсидії за жовтень та квітень, який залежав від початку та кінця опалювального сезону  – з 16 жовтня по 15 квітня. Оскільки раніше у формулі норми бралися половинчасті, то багатьом на ці місяці взагалі не виходила субсидія на опалення. Нині ми нараховуємо її на весь місяць цілком, а потім проводимо перерахунок.

Станом на початок листопада автоматично була нарахована субсидія 7504 сім’ям переяславців, із них 77 цього року звернулися вперше. Автоматичний перерахунок субсидії за однією заявою проводиться упродовж року з моменту її подання. Таким чином допомогу отримали і ті сім’ї, які не мали цієї допомоги влітку, бо вона виходила лише на опалювальний сезон.

Минулого року нарахування субсидії здійснювалося за іншою методикою і з затримкою, тож цю роботу служба завершила лише на кінець грудня і тоді було 7317 отримувачів цієї допомоги.

Необхідно зазначити для тих сімей, які не отримали субсидію на нинішній опалювальний сезон. Якщо надалі в них зміняться обставини, що впливають на її призначення (розмір доходу, кількість прописаних мешканців у житлі) чи зростуть тарифи на комунальні послуги, які також позначаться на розмірі субсидії, то їм необхідно буде звернутися до управління і подати нову заяву.

Тамара Метельська, головний спеціаліст відділу призначення допомог управління соцзахисту населення РДА, повідомила, що  у районі в минулий опалювальний період субсидією скористалися 7780 сімей. Нині її автоматично перерахували і призначили лише 7426 сім’ям. З них уперше звернулися за такою допомогою 115 заявників. Письмові повідомлення про призначену субсидію люди отримають у листопаді. Водночас розмір призначеної субсидії користувачі електронних сервісів постачальників комунпослуг можуть побачити у своїх “особистих кабінетах”.

Фахівець зазначає, що основною причиною зменшення кількості одержувачів субсидії стало зростання мінімального розміру зарплати, а відтак і сукупного доходу сім’ї. Субсидія ж призначається тим сім’ям, які на комунальні послуги в межах норм споживання витрачають більше 15% свого доходу.

Залишилася чинною норма у частині встановлення окремої соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб, але постановою уряду  №300 вона збільшена з 48.87 кв. м. до 75 кв. м. на домогосподарство, –  наголошує Тамара Метельська. – Також автоматично збереглася і призначена на комісії минулого року понаднормова площа житла для обчислення субсидії окремим сім’ям.

У нинішньому опалювальному сезоні нові аналогічні заяви на комісію вже подали 44 особи. Рішенням районної комісії також за заявою надано житлову субсидію 42 сім’ям, у складі яких є зареєстровані за адресою особи, але фактично вони там не проживають, а також трьом сім’ям, які в помешканні не зареєстровані, але проживають на підставі договору найму.

Особисто повинні звернутися із відповідною заявою ті сім’ї, які користуються субсидією на тверде паливо та скраплений газ, бо цей вид субсидії автоматично не призначається. Також одержувачі субсидії особисто зобов’язані упродовж місяця повідомити управління соцзахисту в разі, якщо змінився склад сім’ї, хтось із її членів зробив покупку на суму понад 50 тис. грн., змінився статус когось із зареєстрованих в помешканні (влаштувався чи звільнився з роботи, вийшов на пенсію). Можливо і таке, що сім’я відмовилася від якогось виду комунальних послуг, наприклад, централізованого опалення. У разі виявлення неправдивості даних, буде перерахована і повернута зайве призначена субсидія.

Фахівці зауважують, що при нарахуванні субсидії за новими соціальними нормами, до уваги береться також коригуючий коефіцієнт для розрахунку витрат газу та електроенергії, який визначений урядовою постановою для кожного регіону окремо, а також для різного виду житла, залежно від поверховості. Так для 1-2-поверхових будинків у Київській області встановлений коефіцієнт 1,043., а для квартир 3-5 поверху багатоквартирного будинку – 0,76.  Тобто для розрахунку субсидії жителям приватного сектору Переяславщини буде враховуватися норма житлової площі не 5 м.кв на одну особу, а 5,215 м.кв. Таким чином розмір призначеної субсидії за однакових умов для сім’ї, що проживає в одноповерховому будинку, буде більшим, ніж сім’ї, яка мешкає в квартирі на п’ятому поверсі.

Валентина БАТРАК

 

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar