У Студениківській опорній школі тривають ремонтні роботи. На черзі – утеплення фасаду

У 2016 році Студениківська загальноосвітня школа I-III ступенів (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) отримала статус єдиного опорного навчального закладу в районі. На його реформування держава виділила додаткове фінансування, аби сільські діти навчалися в умовах не гірших, ніж міські. Як змінилася школа, бачив журналіст “Вісника”.

Наразі капітальний ремонт закладу ще триває. За словами директора Марії Лях його планують завершити в 2019 році, до 55-річчя школи.

Мультимедійний комплекс використовується на кожному уроці

До слова сказати, ремонтні роботи тут почалися ще до того, як заклад став опорним. Студениківська школа однією з перших долучилася до проекту Євросоюзу та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і скористалася його фінансовою підтримкою для заміни всіх вікон на металопластикові. Ще до початку минулого навчального року був зроблений капітальний ремонт фойє, який профінансував директор групи компаній «Нива Переяславщини» Олександр Мостіпан , а керівник СГ «Світ ланів» Володимир Саєнок виділив кошти на ремонт кабінетів адміністрації.

Марія Лях розповіла, що школа отримала 600 тисяч гривень субвенції з обласного бюджету. За ці кошти придбали, зокрема,  дев’ять комплектів парт і стільців. Для початкових класів вони одномісні й регулюються відповідно до зросту дітей. П’ять робочих місць вчителів обладнано мультимедійними проекторами, інтерактивними дошками, комп’ютерами. За кошти субвенції закуплені дві документ-камери, 11 електронних мікроскопів, частково навчальне програмне забезпечення з фізики, математики, хімії, біології, обладнання для кабінету Ейнштейна, комп’ютерний клас (15 комп’ютерів), інтерактивний тир, 10 комп’ютерів для медіатеки і забезпечення інших кабінетів, 6 класних дошок, обладнання для лабораторних і практичних робіт з фізики, хімії і біології.

Директор веде до оновленого кабінету хімії-біології. У ньому встановлені мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, комп’ютер, документ-камера, електронний мікроскоп. Учні зазначають, що мультимедійний комплекс використовується вчителем на кожному уроці. Демонструють, як працює документ-камера: через неї зображення з книги виводиться на екран. Тепер його видно всім, навіть учням на задніх партах. За подібним принципом працює електронний мікроскоп.

Вчителі школи зазначають, що завдяки мультимедійним комплексам заняття стали цікавішими, яскравішими. За рахунок наочного сприйняття інформації учні стають зосередженішими, а отже, матеріал засвоюється краще.

Влад Підручний демонструє, як працює інтерактивний тир

Керівник закладу показує капітально відремонтований перший поверх початкової школи. Стіни пісочного кольору оздоблені коричневими панелями, на підлозі – лінолеум, що імітує ламінат. У класах встановлені нові дерев’яні двері. Ремонт тривав два місяці, завершили перед початком навчального року. За словами Марії Лях, кошти на обладнання коридору, а також кабінету інформатики й математики (загалом 375 тисяч гривень) виділили із бюджету Студениківської сільської ради, за що вона вдячна сільському голові Миколі Гудзю й депутатам.

На черзі – утеплення фасаду школи. На це з районного бюджету виділено 2 мільйони гривень за потреби 3,5 мільйона.

Марія Лях зазначає, що серед учнів провели конкурс на кращий ескіз кольорового фасаду будівлі, аби визначити їхні уподобання. Діти найчастіше обирали світлосалатовий і пастельні кольори.

За словами керівника, уже завезений матеріал на внутрішній ремонт їдальні. У планах – заміна даху, ремонт актової зали, всіх коридорів і класів.

Серед освітніх ноу-хау в школі – інтерактивний мультимедійний тир, укомплектований автоматом і пістолетом та проекційним екраном, де з’являються рухомі й нерухомі мішені. Вчитель Сергій Корецький, який викладає предмет “Захист Вітчизни”, каже, що завдяки цій програмі заняття зі стрільби стали ефективнішими:

– У навчальній програмі є тема “Стрільба з автоматичної зброї”. Раніше учні могли потренуватися лише на полігоні. Але туди черга, треба довго чекати. Не було змоги й робити аналіз стрільби. Завдяки інтерактивному тиру учні тренуються, як правильно тримати автомат, влучно стріляти, у них розвивається реакція, швидкість мислення.

Незабаром у школі з’явиться сучасний варіант бібліотеки – медіатека. У приміщенні вже встановили чотири комп’ютери. Наразі формується електронна база, в якій учні зможуть знайти навіть ті книги, яких обмаль або й зовсім немає у шкільній бібліотеці. Тут буде постійний доступ до Інтернету.

Наразі в Студениківському опорному навчальному закладі – 206 учнів, частину яких підвозять шкільні автобуси із Соснови, Соснівки, Сомкової Долини та Козлова.

Марія Лях зазначає, що школа впроваджує інклюзивну освіту. За цією програмою навчається троє учнів.

Юлія Строчинська

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar