Перереєстрація аеропорту “Бориспіль” є неправильним рішенням з боку влади, – депутат облради

Ідея переєстрації аеропорту “Бориспіль” з міста Бориспіль до району завдасть серйозних проблем для районного центру

Таке бачення конфлікту навколо аеропорту в інтерв’ю “Моїй Київщині” розповів депутат Київської обласної ради Валерій Ксьондзенко.

Так, на його думку, перереєстрація є неправильним рішенням, адже це ускладнить життя місту та породить нові конфлікти місцевої влади.

“Питання перереєстрації аеропорту “Бориспіль” звучить давно. Конфлікт було закладено багато років тому під егідою піклування про території. Тоді на законодавчому рівні було ухвалене рішення, що підприємство повинно бути зареєстроване і сплачувати податки там, де воно здійснює свою діяльність. Для розуміння, припустимо, якщо я в Борисполі здійснюю якусь діяльність, то там же мушу сплачувати податки. Звідси й конфлікт, тому що аеропорт частково знаходиться на території Борисполя. Але це – невелика територія: частина злітної полоси і деякі прилеглі території. А основна – якраз розташована в Горі. Цей конфлікт підіймався неодноразово і триває вже 10 років. Але раніше була вертикаль влади, яка не допускала ескалації цих конфліктів”, – зазначив він.

“Кожен новий голова райадміністрації бачив цю законодавчу прогалину, яка дозволяла забрати податки до району. Та й логічно, якби вас призначили головою району, ви б не схотіли збільшити свій бюджет? Авжеж! А тут його можна збільшити на 100-150 мільйонів за рахунок аеропорту “Бориспіль”, який сплачував би податки до району. Я розумію важливість розвитку Гори, але для мене місто Бориспіль і аеропорт “Бориспіль” – це історично тотожні поняття. Та й багато людей з міста працює саме в аеропорті. Це – містоутворююче підприємство і тут потрібно створювати умови, щоб вони не йшли з міста, а, навпаки, залишилися. Але зараз частина податків з міста пішла. Це позначитиметься на міському бюджеті. До того ж аеропорт “Бориспіль” був символом міста. І томй я вважаю, що переєстрація – це неправильно. Закон законом, але потрібно вносити зміни, дивитися, як розвивається територія. Ну не може аеропорт називатися “Горою”, – наголосив депутат облради.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.