Менінгіт у столиці: що потрібно знати батькам про хворобу і як вберегти дітей

Останнім часом наше суспільство сколихнули повідомлення про випадки менінгококової інфекції зі смертельним результатом у маленьких дітей.

Детально про причини захворюваності розповіла доктор Ольга Голубовська, передає “Народна Правда”.

У своїй публікації в Facebook, Ольга Голубовська зокрема зазначила, що менінгіт це стан, який швидко розвивається, іноді з блискавичною клінічною симптоматикою, яка не залишає шансів на одужання, є не тільки трагічною подією для сімей загиблих, але часто надовго, якщо не назавжди, врізається в пам’ять і усім лікарям, медперсоналу, що беруть участь в лікуванні таких хворих.

Лікар зокрема пояснила, що необхідно знати про клініку захворювання:

Перше і найголовніше – хвороба протікає з безліччю клінічних форм, і менінгіт є лише однією з них. Крім того, як не здасться дивним, смертність від менінгококового менінгіту не настільки велика (до 5%), як при менінгококової сепсисі, тобто менінгококцемія, до 40% і більше.

Які ж це клінічні форми?

Просто назофарингіт, тобто біль в горлі і закладеність носа; ці клінічні симптоми захворювання характерні для безлічі станів, викликаних як вірусами, так і бактеріями. Іноді характерним для менінгококового назофарингіту є наявність гнійної доріжки на задній стінці глотки, тому ми вчимо своїх студентів, що в період підйому захворюваності це важливо пам’ятати. Звичайно ж, хворі з такими формами хвороби, а також просто носії збудника, є найнебезпечнішими в плані поширення захворювання, тому головне в період підйому захворюваності – їх виявлення і санація носіїв, чим повинні займатися епідеміологи.

Найнебезпечніша клінічна форма – менінгококцемія, або сепсис, викликаний менингококком, саме цей стан, а не менінгіт, був причиною смерті дітей у Києві. Перш за все тому, що захворювання розвивається бурхливо, іноді – стрімко. Саме тому і лікувати її необхідно негайно і правильно. Важлива навіть не кожна година, а кожна хвилина.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.